Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:11
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Ďalší
 Kúpa 4x4 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 26.10.2017, 21:11
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Obrázok
Nehorí... ale chcem iné auto a tak som rovno chcel SUV.


Pia, 24.11.2017, 23:41
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
L200_fan píše:
Obrázok
Nehorí... ale chcem iné auto a tak som rovno chcel SUV.




hm,, dobra volba,,,,, https://www.youtube.com/watch?v=zaiHHrpGVtE :-D :-D :-D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 25.11.2017, 0:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
L200_fan píše:
Nehorí... ale chcem iné auto a tak som rovno chcel SUV.



:smt017 :smt139 :roll:

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 25.11.2017, 1:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.06.2018, 8:23
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Čaute som tu nový chcel by som vás poprosiť o radu. Chcel by som si kúpiť svoje prvé auto 4x4 a stať sa tak pravoplatnym členom klubu. Poradte mi po com by som mal pozerať. Potrebujem s autom dochádzať do práce cca 20 km, chcel by som aby malo velký kufor lebo som rybár a aby sa mi zmestila komplet výbava + kempingová vybava + pes, a prechádzať cez polne a lesné cesty ku vode tak aby som sa vedel dostať všade. Niekedy ten teren vyzerá dosť ťažko ale s mojim kombikom nemam šancu tak to ani neskušam. Kamaratova Lada Niva nas dovezie v podstate vsade ale to je malicke, chcel by som niečo vačšie. Ďalej by som prijal menšiu spotrebu, aku taku spolahlivost a dostupnosť dielov ked už niečo prdne a cenu do 4000 max. Za vaše rady vopred ďakujem.


Uto, 05.06.2018, 8:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:

- malo velký kufor lebo som rybár a aby sa mi zmestila komplet výbava
- kempingová vybava
- pes, a prechádzať cez polne a lesné cesty
- prijal menšiu spotrebu
- 20km do práce
- 4000€
ďakujem.


******************
vitaj
nemusíš mať 4x4 aby si "bol v klube" :wink:

ťažko povedať odkiaľ sa odpychnúť alebo čo preferovať

podľa tvojich požiadaviek by to malo byť "niečo dlhšie" ako napr.krátke pajero (toto ma prvé napadlo) alebo volaký pick up.
ďalšou otázkou ostáva cenová hladina čo sa dá dostať za tých 4tis v akom stave a na aké časové obdobie s ním počítam, poprípade nech to má aj trocha výkonu a dosť dôležité či ho máš v úmysle aj :!: "humplovať" v teréne-veľmi široký pojem :!:

- Ford Explorer - veľký kufor (výhoda benzín-plyn)
- Ford Ranger
- Hyundai Galloper
- Hyundai H1 4x4 Starex (MPV,bral by som ako favorita na kempovanie a pod.)
- Jeep Cherokee
- Land Rover Discovery (až také veľké zas nie je)
- Land Rover Range Rover
- Mitsubishi Pajero Wagon
- Mitsubishi L200
- Mitsubishi Delica Space Gear 4x4 (MPV na podvozku Mitsubishi - ďalší favorit)
- Nissan Patrol GR (Y60,Y61)
- Nissan Navara
- Nissan Pathfinder R51 (veľký rovný kufor po sklopení 2 rady až 2m)
- Toyota 4 Runner
- Toyota

******************
všetky okolo spotreby od 8-9l a viac pri diesel / benzín-plyn otázne,nemám skúsenosti

******************

viem dosť presne opísať Nissan Pathfinder R51 nakoľko ho klátim s mierou tam kde potrebujem a mám ho ako svoje hlavné vozidlo a nie ako "záložné" na "iné aktivity".

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 05.06.2018, 10:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:
by som prijal menšiu spotrebu, aku taku spolahlivost a dostupnosť dielov

Fefe to napisal presne a vystizne :smt023
V terene sa spotreba nepocita a s tym treba pocitat,tie kila na aute same dopredu nepojdu.Casom ak si to vies trochu porobit zistis ze len lejes olej a naftu.A diely vzdy neake boli aj budu.Ja zvarane veci ani negytujem,naco ved je Off.A na nom neaja jama na kasni patri.Brzdy,strmene,nove trubky a take neake veci som robil ani neviem kolkykrat.Ale vychadza to z toho naco to auto je a kade chodi.A mozem povedat z rukou na srdci ze co uz povozil ten moj Patrol,mu budem vdacny do kedy tu bude medzi nami.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.06.2018, 11:42
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.06.2018, 8:23
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Starex a delica 4x4 som na nete vobec nenasiel. Pathfinder je super ale cenoa je niekde inde ako moj rozpocet. Skor sa mi paci ten galloper alebo pajero wagon. Potom zase otazka co si na tych autach treba vsimat pri obhliadke a aky motor by som mal preferovat. Mitsubishi som pozeral uz trosku a tych dieslov maju viacej ci uz 2,5 alebo 2,8l. A na galloper som cital recenziu ze nasledovnik je terracan. Discovery neviem. Ma tusim vzduchove podvozky a to by som nechcel. Jeep cherokee sa mi zda byt maly. Dakujem za rady skusim este postudovat o tom viac.


Uto, 05.06.2018, 12:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:
Potom zase otazka co si na tych autach treba vsimat pri obhliadke

Co si chces vsimat na starom aute,vsetko zavisi od primeranej ceny.Ked ti niekto predava auto za srotovu cenu,nebudes predsa riesit hrdzu na aute a pocitat z neakou opravou.A tieto auta maju zlate casy za sebou.Maju ale velku vyhodu,vela mechaniky a skoro ziadna elektronika.A za tie peniaze necakaj novy motor,novu kasnu,novy podvozok.Ale ja hovorim ze co clovek vyrobil,ja viem opravit.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.06.2018, 13:21
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.06.2018, 8:23
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
OK rozumiem. Viem, ze nemozem chciet za 4000 cukrik ale myslel som ci su niake veci ktore treba obzvlast skontrolovat pretoze neviem ako sa kontroluje napr. stav diferencialu ci je v pohode alebo je K.O., ci staci vyskusat len funkconst pohonu 4x4 ci sa prepina tak ako sa ma alebo je to trosku zlozitejsie? funkconst redukcie, pripadne uzavierky? Povedzme, ze idem pozret pajero wagon, tak co na nom vyskusat aby som sa nedostal do problemov. Potrebujem kupit auto ktore budem pouzivat do roboty a nechcem aby ma to niekde nechalo. A otazka na uzavierku - ano je potrebna alebo nie??


Uto, 05.06.2018, 14:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:
svoje prvé auto 4x4

Auto bez uzavierky nie je 4x4.A nemysli si ze nas ostatnych auto nikde nenechalo.Ale na to vozim vercajch zo sebou.Kazia sa autobusy,vlaky aj auta.Tak to neber tak tragicky ze sa cosik pokazi.Aj na novych.Na taketo starsie ti staci zakladny vercajch,rezervne remene a zopar veci vozit zo sebou.
Ale nemusis hned kupit prve co ti kto ponukne i ked aj to nevylucujem.Musis brat do uvahy cenu a zodpovedajuci technicky stav.A chalani tu robia aj zo srotu na kolesach pekne auta.Vyhliadni si auto,prid na neaku akciu 4x4 a verim ze hocikto z nas ti vsetko ukaze ako funguje.Ja uz som zopar ludi previezol ktori mali zaujem kupit Patrola.Len ten moj zatial na predaj nie je.Aj hocikde na parkovisku niekoho oslov ze ci ti moze dat neake info ohladne auta.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.06.2018, 15:40
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:
OK rozumiem. Viem, ze nemozem chciet za 4000 cukrik ale myslel som ci su niake veci ktore treba obzvlast skontrolovat pretoze neviem ako sa kontroluje napr. stav diferencialu ci je v pohode alebo je K.O., ci staci vyskusat len funkconst pohonu 4x4 ci sa prepina tak ako sa ma alebo je to trosku zlozitejsie? funkconst redukcie, pripadne uzavierky? Povedzme, ze idem pozret pajero wagon, tak co na nom vyskusat aby som sa nedostal do problemov. Potrebujem kupit auto ktore budem pouzivat do roboty a nechcem aby ma to niekde nechalo. A otazka na uzavierku - ano je potrebna alebo nie??


Tomas, odporucam citat skusenosti ludi so starymi autami aj tuto na fore, s tvojim rozpoctom to je dost tazke, ked chces auto pouzivat aj na denne dochadzanie. Vsetky auta za 4000 su 20+ rokov, takze kazde ma svoje muchy. Odporucal by som zacat si pozerat nejake auta v tvojom rozpocte a podla preferencii si vybrat par preferovanych znaciek/modelov. Rataj s tym ze zasada offroadu znie 1 den v terene = 5 dni v garazi. Je aj tu na fore x chalanov co si kupili za par korun vrazdu a ked sa rozsypala uplne, tak ju nechali tak alebo rozpredali na diely. Je ine nejaky stary jeep alebo nissan co musi byt nejako pozliepany iba raz za 2 roky na STK alebo auto co ma chodit denne do roboty. Ak mas nejaky kombik, tak by som sa radsej zmieril s tym ze mam za 1000 eur octaviu 4x4 cisto iba na ryby a kombik si necham na dochadzanie.
Neviem si dost dobre predstavit situaciu ze dojdem z ryb uprsany so smradlavym psom a potom cistim auto aby som ked idem zajtra do roboty nesmrdel ako 3dni stara mrtvola homlesaka.

Ale samozrejme da sa najst, napriklad ja hned z fleku by som isiel zobrat https://www.autobazar.eu/toyota-4-runne ... 50423.html
Je to kusok nad rozpocet ale to auto ta prezije.


Uto, 05.06.2018, 18:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:
Starex a delica 4x4 som na nete vobec nenasiel. Pathfinder je super ale cenoa je niekde inde ako moj rozpocet.


Starex H1, Delica-Space Gear skorej nájdeš cez mobile.de

Pathfinder R51 - dá sa nájsť okolo 5tis.€ (automat) ale hladaj ročníky 2005-2007 128kW alebo aj mladšie len BEZ DPF a 128kW. Spravidla na automate bude chyba-"trocha zle radí" čo je následok,že pri 200-250tis.km nikto nemenil olej ani filter v prevodovke,neočistil magnety v prevodovke a neurobil preplach. Toto všetko sa dá zmenežovať za 300€ a auto ide ako "za nova". (nedávno sme kúpili takéto z CZ a ušetrené vrazili do "úprav" podla vlastnej predstavy - tu je výsledok:
https://www.youtube.com/watch?v=wJM-aXv6amE ).
R51 síce nie je priamo v tvojej cenovej hladine ale dá sa došetriť € ak zaujalo a na také použitie čo si popísal je docela vhodné.

ak máš záujem niečo viac sa dozvedieť o R51, 23.6. robíme také "mini stretko" na slovakiaringu.

taktiež chlapci už napísali,že kúpa staršej "4x4" je vždy lotéria a dôležité či "komponenty" 4x4 fungujú. Všetko staršie po čase odchádza a "pri-po" rôznom používaní. Potom treba prelúskať aké to má "nápravy".

Zabudol som ešte či to má byť ako hlavné vozidlo (určite by som hladal mladšie ročníky ako.napr.Starex H1,R51 a iné) alebo ako vozidlo na "voľný čas" tu je výber omnoho pestrejší.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Naposledy upravil Fefe dňa Uto, 05.06.2018, 19:42, celkovo upravené 1



Uto, 05.06.2018, 18:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
******nedá sa odcitovať lebo ***********


absolútne súhlasím s príspevkom :smt023
---------
4runner taktiež

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 05.06.2018, 18:39
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.06.2018, 8:23
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Radsej este pockam a budem studovat. R51 vyzera super myslim ze by sa oplatilo radsej pockat a kupit nieco taketo. Ja som to ked mam pravdu povedať nepozeral lebo som si myslel ze zacinaju az niekde okolo 10000. Dakujem za rady zatial pani a dufam ze si splnim sen jedneho dna. Potom dam vediet co som kupil a podelim sa aspon o fotky ak by bol zaujem


Uto, 05.06.2018, 22:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tomas771 píše:
Radsej este pockam a budem studovat. R51 vyzera super


oplatí sa počkať a prečítať si okolo 4x4 aut okolo fóra postrehy,príspevky je ich tu mraky.

ja som kupoval auto skoro 2 roky a to som s chlapcami jazdil na rôzne akcie kde som si ich poobzeral,"vyskúšal",preliezol a snažil sa vybrať podľa cca rozpočtu a svojich predstáv. Vedel som,že nechcem jazdiť "tvrdší offroad" ale,že potrebujem niečo veľké.H1 bola k nedostaniu,LRRR ma odhovorili,4runner nebol k mání až som náhodou narazil na R51 na ulici,poprosil majitela,poukazoval,premeral som a bolo rozhodnuté :roll: :wink: :lol: . Na to čo ho potrebujem pre mna ideálne a vo svojej triede "nemá konkurenciu" z nadsázkou.

R51:
- vozím tiež psa (veľká prepravka v kufri)
- malý "offroad" ale skôr také tourist trophy
- na počudovanie dosť dokáže aj v "teréne" s patričnými pneu
- výborný na dlhé trasy (slušná spotreba aj pri MT pneu)
- veľké množstvo výbav /5miest,7miest,2zon klima,3zon klima atd.atd./
- pre polovníka,rybára,psíčkara,vodáka,"čundráka" ........ si myslím docela vhodné.
- občas sa pritrafí v bazároch už s IM podvozkom alebo v takej "expedičnej" úprave len treba sledovať a snoriť.
- na youtube nájdeš videá (zaujímavé sú od rusov kde je aj dosť oblúbený)

držím palce

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 05.06.2018, 23:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: