Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:06
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Vyber offroadu alebo SUV na jazdenie mesto a teren. 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 27.04.2014, 14:45
Príspevky: 15
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Zdravim. Som tu uplne novy a som novacik aj ohladom jazdenia v terene. Doteraz som jazdil iba na Fabii ale coraz castejsie musim jazdit po polnych cestach a potreboval by som aj mimo spevnenych ciest. S Fabiou sa dalo len ked bolo sucho a vzdy to bol risk ci chytim spodok. Uz dlhsiu dobu by som chcel nejake vysie 4x4 a teraz to konecne mozem realizovat ale najak som sa stratil v tom co zobrat. Tu na fore som toho strasne vela precital a zamotal sa este viac. :wink:

Moje poziadavky:
cena ideal okolo 7000 aby bolo aj na servis a pripadne upravy maximalny strop 9-10K
priechodnost terenom - zablatene/zasnezene polne cesty, vacsie vytlky a vymole ale ziaden extrem
spolahlivost, spolahlivost, spolahlivost
spotreba cim menej tym lepsie ale ratam okolo 10l
dostupne nahradne diely a servis
velkost aby to malo kufor kde sa vojde aj kocik a ine veci a pohodlne zvezu 4 ludia
pripadna moznost offroad doplnkov potesi (lift, naraznik, navijak...)


Povodne som chel Jeep Cherokee-Liberty s naftovym motorom. Dizajnovo sa mi velmi paci, priestorovo by ako tak stacilo a s dobrym obutim by hadam zvladlo teren v ktorom planujem jazdit. No co som sa docital tak by to bol asi problem este trochu pridvihnut a kvalita dizlu tiez nic extra. Myslel som ze je tam MB motor ale uz viem ze nie.

Dalsia moznost Jeep Grand Cherokee 2,7. Dizajnovo sa mi az tak nepaci ale je vacsi. Prejazdnost pokial viem lepsia a moznost akej takej offroad upravy. Na motor 2,7 od mercedesu ale citam dost protichodne nazory. Mate niekto osobne skusenosti?

Mitsubishi Pajero. Moj sen daavno davno. Tiez pocuvam ale dost protichodne nazory co sa tyka spolahlivosti a v modeloch a motoroch vobec nemam prehlad.

Nissan Terrano 2. Paci sa mi exterier. Interier by som zniesol. Pozeram ze dost oblubene auto ktore by sa dalo casom krasne poupravovat. Ako je to ale so spolahlivostou?

Patrol by mi bol asi uz zbytocny

Land Rover Freelander. Je to spolahlive? Dostupnost nahradnych dielov? Pride mi to dost nizke a neviem ci je mozne to dobre zdvihnut.

Mercedes ML - par znamych ho ma. Vraj velmi pohodlne a spolahlive auto. A lahky teren este zvladne.

Toyota Rav4 - dizajnovo sa mi paci ale neviem ci by mi stacila jej priechodnost terenom.

X-trail - strasne ma odradzaju tie budiky v strede

Dalej som pozeral aj po Sorente, X3 a SantaFe ale to je skor uz iba na cesty ci sa mýlim?

Prosim poradte. Hlavne prakticke skusenosti. Jazdit sa s tym bude vacsinou po meste ale ked budem musiet alebo chciet ist do terenu aby s tym nebol problem a aby to par rokov este posluzilo. Dakujem!


Štv, 01.05.2014, 19:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 852
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ja sa môžem vyjadriť len ku 2.7 Grand Cherokee. Miesta habadej aj vpredu aj vzadu aj v kufri. Spotreba výborná, pokiaľ človek nejazdí ako debil. Spoľahlivosť podľa mňa dobrá. Mám ho 3 roky, má 10 rokov a 190 000 km. Nikde ma nenehalo, štartuje dobre, v zime kúri v lete chladí. Prejazdnosť bez úprav je viac než dobrá. Rematu som prešiel bez problémov nikde som ani neškrtol. Čo sa týka off úprav neviem prečo píšeš možnosť akej takej úpravy, však je na to kopec vecí. Jediný problém môže byť nájsť naozaj zachovalý kus, respektíve prebrať sa tými rozprávkovými inzerátmi o super zachovalých autách so 120 000km, nikdy nebúrané .... ale to je pri všetkých autách :)

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 01.05.2014, 20:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Z tych co ai vymenoval, je to terrano najspolahlivejsie.

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 01.05.2014, 20:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 27.04.2014, 14:45
Príspevky: 15
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Kludne moze byt aj take co som nespomenul.

Terrano aky motor? Niekde som cital ze hrdzaveju?


Štv, 01.05.2014, 20:24
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 27.04.2014, 14:45
Príspevky: 15
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
BOOBLE dik. Presne v take odpovede som dufal.. Na co si dat pozor pri kupe?


Štv, 01.05.2014, 20:39
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 29.03.2007, 16:15
Príspevky: 185
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
Jagged píše:
Tu na fore som toho strasne vela precital a zamotal sa este viac. :wink:

Čím viac budeš čítať, tým viac sa zamotáš :-D

Mitsubishi Pajero. Moj sen daavno davno. Tiez pocuvam ale dost protichodne nazory co sa tyka spolahlivosti a v modeloch a motoroch vobec nemam prehlad.


Aj ja som sníval o pajere - a bol to môj prvý tereňak, benzínova 2,6, potom som vyskúšal viac aut a teraz mám dvojkové pajero 2,5 diesel a som s ním viac než spokojný, aj keď Ti ostatný určite budú radiť 2,8, ale 2,5 je v pohode, 33 pneu, 7 ľudí + niečo v kufri a cez Sorošku som išiel na 5, spotrebu Ti nepoviem , lebo ju neriešim :smt152 , pre 4 ľudí veľa miesta a kufor v 5-dverovej verzii je fakt veľký, ak si niekde z východu, kľudne sa môžeš prísť pozrieť, vyskúšať :smt023

_________________
OFF ROAD? OFF COURSE!


Štv, 01.05.2014, 20:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Toyta ravka-maly kufor,mercedes ml-tvrde na ceste-lebo ma ram a v terene nizky podvozok,nisann terano-50 % cesta50% teren-ale lepsie na ceste oproti takemu pajeru.pajero -lepsie v terene-60% a40% cesta-ale hnije rychlo a zohnat take co nezacalo hnit asi neexistuje :mrgreen: Hm a teraz vyberaj? :?


Štv, 01.05.2014, 21:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 27.04.2014, 14:45
Príspevky: 15
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Joe66 - Pajera tak hniju? Podla tvojej spravy z toho najlepsie vyzera Terrano. A co Jeepy?


Štv, 01.05.2014, 21:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
s jeepkami zatial nemam vlastne skusenosti , ze som sa na nich parkrat viezol tak to sa nepocita :-D ale na tvoje ucely to teranko vyzera idealne


Štv, 01.05.2014, 21:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
tie jeepy Grandy WJ 2.7 sa mi hrozne pacili ale najst daky v dobrom stave treba :) ked som hladal auto tak som sa bol povozit na 7mich a ani jeden nebol v dobrom stave a ked sa to zacne kazit tak sa nedoplatis... ked uz tak by som asi volil 4.0 alebo 4.7 samozrejme s LPG :) ak ako som sa v nich povozil tak moje pocity boli take ze na ceste to bolo pohodlne v terene to celkom islo (testovla som len tie co mali Quadra Drive) miesta to malo dost :) asi by bol aj doma keby sa bol nasiel daky v dobrom stave predtym ako sa trafil patrol

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 01.05.2014, 22:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
... a ked sa to zacne kazit tak sa nedoplatis...


Jeep je jedno z najlacnejších áut na servisovanie.
Nové diely lacné a použitých je plno :smt023

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Pia, 02.05.2014, 6:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 27.04.2014, 14:45
Príspevky: 15
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Ok takze zatial to vyzera na Terrano, Grand Cherokee alebo Pajero. Myslim ze celkovo najst tieto auta v slusnom stave bude problem. Tym ktore uz maju nejake terenne upravy sa vyhnut a radsej brat lestenku a poupravovat?

Este by ma zaujimali nejake skusenosti s Liberty, Freelandrom a X-trailom.

Mozno aj Pathfinder by sa dal zohnat v tej cene.


Pia, 02.05.2014, 8:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Neviem o tom, že by moje Pajero hnilo. Všetko je to o údržbe a majiteľovi. Na všetky autá nájdeš protichodné názory, takže takto si nevyberieš nikdy. Či už si vyberieš Pajero, Terrano alebo Jeep, podstatné bude v akom stave konkrétne auto bude. Všetky tieto autá v pohode splnia Tvoje očakávania. Je to len o tom nájsť dobrý kus - a to bude najväčší problém.
Ja mám Pajero 3,5L V6 a jednoznačne by som Ti ho doporučil, ale viem že ho určite nezoženieš (aspoň nie také, ktoré by stálo za reč :-D ). Dízlová 2,8-čka je tiež slušná. Pajerá majú Superselect II, čo je vynikajúci systém.

Tak či onak, bude to všetko o konkrétnom kuse. Možno Ti tu niekto niečo dobré dohodí.

Ostatné SUVéčka nebudem komentovať - časom Ti určite nebudú stačiť a budeš chcieť ísť ďalej... :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pia, 02.05.2014, 9:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Martinoff -ked mas 3,5 pajero ako aj ja tak uz 15rocne auto bude mat urcite nieco zasebou a aj zub casu sa podpisal na nom! A ze Ti nehnije tak to si asi myslis len Ty :-D A udrzba moze byt aka len chces :mrgreen: preto aj tie co su v ponuke uz pekne ,,kvitnu,, :-D este anglicaky su menej pohnite :) Jedine,zeby si mal neaky kus z arabskych emiratoch-tie mozno na tom budu s koroziou lepsie :smt017


Pia, 02.05.2014, 9:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Na tie požiadavky ohľadne jazdenia, ktoré si poslal vôbec nepotrebuješ riešiť úpravy auta.
Nakoľko som mal viac druhov áut - XJ, Pajero 2,8 a teraz Discovery II môžem porovnať, že všetky s príslušným obutím prešly čo som chcel a potreboval. Vyššie papuče som dával iba kvôli vysokému snehu. všetky boli cca 10 ročné a na nijakom z nich nebola badateľná vyššie korozívnosť. Spotrebu mali porovnateľnú a miesta tiež habadej - najviac v Pajere.
Ceny ND. Pajero - príšerné, XJ - pokiaľ sa nejednalo o japonské súčiastky priaznivé, Disco - viac ako priaznivé (ale tam som robil zase najviac úprav :D )

Takže moja rada - vyber si také, ktoré sa ti najviac páči a tomu potom aj najskôr odpustíš nejaké tie chyby. Pri kúpe dávaj pozor na hrdzu a či ho nepreipovali (na hrdzavé a deravé diely nenalepili IPU) a samozrejme motor či je v poriadku.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pia, 02.05.2014, 9:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: