Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 13:51
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Nissan Terrano - vhodný motor 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Terano 2 ma len 2.4 benzin. Min. v nasich koncinach. S lpg myslim uplne v pohode, akurat po r.v. 2000 zozenies tazko, ak vobec.

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Sob, 21.02.2015, 22:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
a preco sa bojis automatu ?
:)
napr.
http://auto.bazos.sk/inzerat/45110472/P ... ee-40i.php

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Sob, 21.02.2015, 22:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.02.2015, 19:52
Príspevky: 17
Bydlisko: Žilina / Makov
Odpoveď s citáciou
Klokan píše:


Pri automate si akosi nedokážem užiť jazdu, je to pravdepodobne o zvyku,
no cítim ako by som sa len viezol a nie šoféroval. Možno časom :-)

_________________
Čumil začiatočník, ktorý prijme každú radu :-)


Ned, 22.02.2015, 0:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
na vsestranne pouzitie+ do mesta a tak jednoznacne automat a do terenu na castejsie sa hranie zase manual -aspon v mojom ponimani-cize vsestranne pouzitie bude asi u teba prevladat tak ja by som Ti tiez z vlastnej skusenosti odporucal automat :)


Ned, 22.02.2015, 1:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Automat je dobrý, ale ak ti nesedí ser na to, kým sa s ním naučíš hospodárne jazdiť niečo nafty spáliš. Ber Terrano 2,7TD manuálnu prevodovku ak nekúpiš nejaký šrot myslím, že budeš max. spokojný. Spotreba v pohode (nečakaj 4L nie je to fábia) minimálna údržba (automat chce tiež svoje), komfort tiež v pohode - nie je to osobák s tým treba rátať, ale nie je to žiaden kostitras. Pozeraj po čo najmenšej výbave - elektrika (okná, vyhrievanie sedačiek, palubka) môže byť zdrojom problémov, ale väčšinou nič vážne. Skontroluj hrdzu na podvozku, 100% tam bude, ale aby to nebolo prežrané.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 22.02.2015, 9:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Cherokee 2,5 benzin lpg manual. Nejaka patstovka na servis a ešte aj vydelas ;)

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Ned, 22.02.2015, 15:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ked benzinovy cherokee, tak urcite odporucam radsej 4.0 l + lpg

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Ned, 22.02.2015, 17:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.02.2015, 1:54
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ak mozem skromne poradit, tak kup terrano s 2,7 TD.
Ten motor je kladivo, takmer nepokazitelny, a ak sa niekomu pokazil, tak len preto, ze bol lajdak a nemenil olej. Hladaj auto s dobrou servisnou knizkou. Ak bol pravidelne meneny olej, tak sa nemas coho bat. Spotreba je prijatelna, vela zalezi od gum.


Pon, 23.02.2015, 19:17
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.01.2007, 20:33
Príspevky: 143
Bydlisko: KM, ZA
Odpoveď s citáciou
indian píše:
je to tak ako pises. terrano ma pripojitelny predny nahon 'len na pevno' - to znamena bez diferenciacie. v praxi to ale neni ziaden velky problem, kedze 99% casu jazdis iba so zadnym nahonom a ked uz je naozaj zle, napr. sneh, blato, pripojis predny nahon. a v pohode jazdis.

podla mňa to problém je, ja som podobne ako zadávatel témy kedysi prechádzal z fábie na pajero (trojkové) a samozrejme naučený na osobák som sa so zapnutým iba zadkom skoro vyvalil hned prvý týždeň do priekopy. Pajero má naštastie superselect s medzidifom a pri jazde so zapnutou cestnou štvorkolkou to jazdí ovela predvídatelnejšie ako len zo zaputým zadkom.
ja by som s čistým svedomím neodporučil nikomu presadať z osobáka s predným náhonom na terénne auto kde je na ceste použitelný iba zadný náhon, koleduje si v prechodných obdobiach kde môže byť v zátačke nejaký ten kus ľadu/snehu o škaredý koniec.
fakt to dobre premysli, hovorím z vlastnej skúsenosti, neblbol som na aute, normálne som išiel so zapnutým zadkom a je to trochu iná sranda zrovnať šmyk na dvojtonovom aute v zátačke. a ešte duplom ak rátaš s tým, že to bude občas kočírovať aj manželka.

_________________
Pajero 2.8
ex Pajero 3.2Did


Uto, 24.02.2015, 12:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
je to vec zvyku a skusenosti. ja mam na jeepe tak isto moznost diferovaneho pohonu, ale jazdim iba na zadnokolke. samozrejme v snehu, blate, terene treba aj predok. ale na bezne jazdenie, uplne bez problemov len so zadkom.

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Uto, 24.02.2015, 12:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
na zadnom nahone jazdim pomaly 20 rokov a nevidim v tom nejaky extra problem, nevidia ho ani v BMW, Mercedese, Ferrari, Porsche a co ja viem kde

skor vydim problem v schopnostiach jednotlivych vodicov, lebo, ked sa ideme bavit o bezpecnosti, tak ani jeden offroad s tym nema vela spolocneho, a ked chces mat kopec elektroniky, ktora ti napomoze, tak sa nebavime o 4k €

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 24.02.2015, 12:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ja tak isto len na zadku... ine ani nemam na cestu... a tiez som vysiel z autoskoly z fabie a sadol do 4x4 najprv frontera potom partol obojo na MT celorocne.... proste si uvedomujem co mam obute ze mam zadny nahon a ze ten zadok je lahucky a lieta.... jazdim ovela opatrnejsie ako na osobaku ale to aj preto ze berem ohlad na ostatnych vodicov o seba sa v patrole dako nebojim....

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 24.02.2015, 12:22
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
iv@n píše:
podla mňa to problém je, ja som podobne ako zadávatel témy kedysi prechádzal z fábie na pajero (trojkové) a samozrejme naučený na osobák som sa so zapnutým iba zadkom skoro vyvalil hned prvý týždeň do priekopy. Pajero má naštastie superselect s medzidifom a pri jazde so zapnutou cestnou štvorkolkou to jazdí ovela predvídatelnejšie ako len zo zaputým zadkom.
ja by som s čistým svedomím neodporučil nikomu presadať z osobáka s predným náhonom na terénne auto kde je na ceste použitelný iba zadný náhon, koleduje si v prechodných obdobiach kde môže byť v zátačke nejaký ten kus ľadu/snehu o škaredý koniec.
fakt to dobre premysli, hovorím z vlastnej skúsenosti, neblbol som na aute, normálne som išiel so zapnutým zadkom a je to trochu iná sranda zrovnať šmyk na dvojtonovom aute v zátačke. a ešte duplom ak rátaš s tým, že to bude občas kočírovať aj manželka.

s týmto plný súhlas. synovec takto prekotil terrano, skoro sa zabil. ja som takto poslal po hodinách bavoráka cez plot. pritom obaja sme mali dosť najazdené a určite nie sme žiadni "pretekári", ale nikdy so zadným náhonom. potom môžeš byť opatrný ako chceš...


Uto, 24.02.2015, 12:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
tak super, moja zena jazdi na terrane 7 rokov a pri vsetkej ucte nie je urcite najlepsia vodicka v strednej europe

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 24.02.2015, 12:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.02.2015, 19:52
Príspevky: 17
Bydlisko: Žilina / Makov
Odpoveď s citáciou
Skúsenosť s nehodou kôly prechodu na zadný náhon mám. Pred pár rokmi som išiel zrovna na trase ZA - Makov, ktorú mám odjazdenú naozaj vo veľkom, na firemnom Hyundai H1 valník s ktorým som mal v tej dobe tiež už dosť najazdené no pol roka som už jazdil jedine na Fábii. Začalo trošku poprchať auto prázdne takže samozrejme mi v zákrute ušiel zadok podotýkam išiel pod 40 bol som si vedomý zadného náhonu . No aj tak prvá inštinktívna reakcia v tej chvíli zvyknutý na Fabiu som pridal plyn. Skončilo to pomaly totálkou na H1 našťastie ju dali do hromady a prasknutou hrudnou kosťou vtedy ešte priateľky. V snoch som si "prežil" keby išlo v protismere auto.
Takže beriem ako samozrejmosť ze pri kúpe zadokolky bude jedna z priorít nejaká vedľajšia rozumná a bezpečná cesta a zoznámenie sa s autom pripadne účasť na zraze.
Aj keď obavy ostali, beriem ich ako výstrahu.

P.S. Manželka nejazdí ani na Fabii takže nerátam s tým, že by trasy mimo mesta niekedy šoféroval ona. :smt162

_________________
Čumil začiatočník, ktorý prijme každú radu :-)


Uto, 24.02.2015, 13:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron