Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:23
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Terrano II alebo Discovery 2 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
[quote="Tomrs"]aj tak je to šrot :-D
Doteraz som mal o tebe predstavu ze mas prehlad a netrepes blbosti ale ty vies prd a pises veci co si pocul . Kolko LR si opravoval ze sa ktomu vobec vyjadrujes? Netrepte ked ste to auto nemali lebo su to len pic...


Sob, 28.02.2015, 9:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
asi si si nevšimol toto:
Citácia:
EDIT: sa nečertite pukne vám cievka, trošku humoru nezaškodí, taký RR clasic by som doma celkom zniesol :smt023


Priznám sa, že to nie je moja obľúbená značka, ale každé auto má samozrejme svoje, žiadne nie je dokonalé, takže nebuď taký namosúrený a ber to trocha s nadhľadom. Rozhodne som nemal v úmysle uraziť žiadneho majiteľa LR :smt156

a len mimochodom LR mi prešlo cez ruky celkom dosť.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 28.02.2015, 10:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
každé auto má samozrejme svoje, žiadne nie je dokonalé


V tom by sme sa určite zhodli a aj by sme mohli medzi sebou uzavrieť. Ja zas mám podobnú skúsenosť s Mitsu alebo Nissanom. To je na volbe každého z nás komu je čo milšie a musí každý sám zvažiť plusy a mínusy svojho auta a čo je ochotný mu obetovať a čo komu sedí. Určite je možné že nenosíš ani rovnaké topánky ako sused lebo.... všetko je o tom istom.
A iba tak na záver podpichnem.... V tvojom Nissane máš stále tú pôvodnú hladkú dvaapólku? :-D (rýpať do rámu by bolo odomňa hnusné.... hlavne šrobovákom keďže u asi polovice populácie prejde skrz :wink: :-D )
A ešte na margo tej práce na autách.... aj pre to som stále u RR pretože som mal možnosť pracovať aj na Mitsu a aj Nissane

A nepoteším Ťa. Od konštrukcie Classicu je prebratá a neskôr z velkej časti odvodená celá zvyšná produkcia až po RR L322 a Disco III. Čiže ono sú to všetko vlastne rovnaké autá iba s iným motorom, výbavou a budkou. Spodok viac/menej zostáva :-D

Samuel keby to nebolo v pravidlách zakázané tak by sa sem oplatilo hodiť jednu konverzáciu z LR fora kde bol spomínaný Patvor jedným bývalým majtelom :smt023

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 28.02.2015, 14:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Nie som si celkom istý či je to dvavapolka, ale je to určite motor nissan, ktroý tam patrí :-D
Rám mám celkom O.K. a o RR ako základe pre neskoršie verzie viem, ale proste RR classic sa mi proste páči.

O.K. už nebudem ďalej zasierať vlákno a zdravím heslom "offroadáci všetkých značiek spojte sa"

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 28.02.2015, 14:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
offroadáci všetkých značiek spojte sa"


:smt023 :smt156
Amen :D
Aj tak niekto niekoho bude musieť niekedy vytiahnuť a vtedy je to asi jedno na čom prišiel :D . Vtedy sa mažú všetky rozdiely

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 28.02.2015, 15:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Macej ked das na landrovera-na jeho seriove napravy 37 pneu s T3 vzorom a nepolames diferaky po prvej jazde v terene tak sa potom ozvi OK 8-) lebo ten blby poondaty japonec patrol s tym nema problemy :-D
a inak robil si diferaky na kazdom svojom predoslom aute-tak si pisal a ja som na pajerach ani nevedel,ze neaky diferak mam a to som lietal aj na31aj na 33 cim to asi bude :smt017 zeby ty anglani neako nenaucili robit diferencial? a paradoxne aj na novsich anglickych autach ale range rover co stoja hotovy mailand tiez chalani zo servisu robili diferaky a na diely cakali ako keby cestovali okolo planety :shock: ze keby si mi dal land rovera zadarmo tak este v ten vecer by som ho predaval pod cenu aby rychlo isiel z domu a neboj sedel som v tom anglickom zazraku -motor je trochu silnejsi ako pajeracka 2,5-ale na ukor,ze je v nom viac elektroniky aj viac priestoru v aute-to su plusy ale zeby som sa v kuse v nom rypal tak to nie-jeden taky zazrak menom galoper-okopcene korejske pajero som uz mal a stacilo :smt011 Jednoducho niektoremu autu mozes dat maximalnu starostlivost ale ked su suciastky z blata tak je to prd platne a nepomoze ani to,ze tie suciastky su potom ,ze vraj skoro zadarmo ked sa stale budem rypat v aute a nemam nic proti land roveru -dokonca sa mi aj paci taky l322 ale otrokom auta nechcem byt . Ale sak na landrover klube ci ako sa to vola su zaujimave citania o takych poruchach-ze diferak odisiel tiez a uz na ceste alebo zadna naprava cestovala pod autom :-D ,ze sa az rozum zastavuje a poznam aj v okoli 2 take zazraky a zaujimave ze som ich pred dielnou cakajucich na opravu vidal dost casto-blbla na nich elektrika- a videl som aj pohnite na srot.ale kazdy landroverista je zataty a chvali tie auta a furt sa ohana s tymi lacnymi suciastkami .ako kazde auto ma svoje silne stranky aj slabe stranky. patrol super napravy,toyota silne motory ,jeep este silnejsie :-D a dalo by sa pokracovat o plusoch aj minusoch ale land rover je bohuzial kapitola sama o sebe a nepresvedcis ma ani keby si mi teraz jedno zadarmo prepisal na moje meno a druhe dal s plnou nadrzou :-D


Sob, 28.02.2015, 16:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Mne môže byť ukradnuté to či ťa presvedčím alebo nie lebo to ani nechcem. Uplne zbytočne vytrhávaš z kontextu a porovnávaš. Keď sa naučíš čítať celé vety tak sa nad tým potom zamysli. Tebe je totižto trochu ťažké vyhovieť s hocičím lebo ty si všade bol a všetko vieš a všetko si videl tak je to aj zbytočné :wink: . Určite keby to bolo také hrozné ako píšeš by na svete jazdilo tolko LR a ja by som mal tie svoje tiež stále.
Kludne môžeme začať vyťahovať extrémy ako sa niekomu rozpadol dif na ceste. Ja keďže viem čo sa tým difom stáva, možem úplne jednoducho povedať to čo si zabudol prečítať v mojom prvom príspevku. Jednoducho zanedbaná údržba. A na LR fore sa asi nebude písať v kuse o tom aké sú to užasné autá a vychvalovačky ale napíšu tam ludia ktorý buďto potrebujú poradiť alebo nakúpiť diely. Podla mňa to je praktickejšie vysvetlenie fungovania než pol serveru selfie s LR niekde na lúke.

Inak ti gratulujem k tvojím nápravám a ak sa nemýlim tak si jeden z mála na slovensku kto má benzínový Patrol že je to tak? Tí ostatný by mohli potom kludne začať písať o vymenách hláv/túrb a podobných záležitostiach a nehovoriac o slávnom 3litri, že? :wink:
Ale jedno máme spoločné :wink: ja by som tvoje auto nechcel tiež ani zadarmo a s plnou nádržou. Svojích starostí mám dosť preto nepotrebujem mať Nissan. A pokračovanie v tejto zbytočnej dohadovačke ktorá dokáže byť nekonečná a mne sa tolko písať nechce (možno ak by sme sa niekedy stretli osobne tak pokecáme :wink: ) a zbytočne zasierať vlákno by sme tiež nemuseli. Kto bude chcieť si kúpi také auto na ktoré má a chce ho lebo ho chce pre niaky dôvod.

Takže :smt006 idem sa válať pod Land Rover - sice nemám prečo ale veď aj prečo nie keď to Joe povedal :smt126

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 28.02.2015, 16:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Stanonb,vyber si to ktoré sa ti páči viac,hnisan má niečo do seba LR tiež,ale keby som si mal vybrať vyberám JEEP :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Sob, 28.02.2015, 16:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
sak som pisal ,ze kazde auto ma svoje plusy aj minusy-pozri aj mne klaklo pajero-motor na nom lebo drahsi rozvodovy remen sa po 30 000km roztrapkal a stretol sa agregat a tiez pajera viac hniju-ze kazde auto ma svoje muchy ale uznaj sam si pisal,ze si mal viac landroverov a na kazdom si opravoval dif-ked som dobre pochopil co si pisal? cize na vsetkych bola zanedbana udrzba? Sak uz si to priznajte ze na land roveroch su tie dify z blata ked na landrover fore par ludi napise z vlastnej skusenosti,ze sa im rozsypali dify na seriovych gumach tak to o niecom svedci-ja som dostal pod ruky pajera co mali nalietane po aleluja km a v difoch bol este povodny olej a udrzba bola tiez zanedbana a dify sa nerozsypovali. Ze stacilo by napisat . Land rover je v celku velmi pekne a zvnutra priestranne auto ale vyskytuju sa problemy z elektrikou,niektore kusy tiez hniju pred ocami a treba si davat pozor na diferencialy a zavesenie naprav-toto su najcastejsie minusy toho auta a zvysne drobne nedostatky by uz vedeli povedat dlhodoby majitelia . Lebo len par majitelov sa nehanbi povedat pravdu a zvysni stale len omielaju,ze lacne diely na to su. To mi tak pripada ako kazdy toyotak chvalil ten silny 4,2motor v toyote a je fakt lepsi ako v nisane-co sa tyka tahu ale vstreky na nom tak ci tak treba robit ako na kazdom starsom diezlaku a su pekne drahe ak hovorime o originaloch a motor po 200 000km tiez vacsinou treba robit a nie tie rozpravky,ze to vydrzi jazdit aj 600 000km bez opravy,ze triezvejsi pohlad nad vecou by podla mna nezaskodil . a ked som cital tak aj somotny land roveristi tvrdia,ze cim novsi rocnik land rovera tak tym nevyrovnanejsia kvalita-ze jeden drzi a druhy je srac a v kuse sa drbe. a inak je nemam problem povedat ked ma auto nejake muchy a je jedno v akom aute budem sediet len nechapem preco niektori ludia len ospevuju svoju znacku a nevedia priznat aj slabe stranky daneho auta. a poviem aj taky iny priklad sef z prahy co robime s nim neake obchody si kupil na odpocet 2x nove ,,Randze,, bolo to v 2013roku jeden diezlovy a jeden benzinovy-imidzove auta za pokokot love a diezlovy ziadne muchy a benzinovy uz 4 krat na odtahovke :smt017 a ked som sa na nich vozil tak su luxusnejsie ako v s klase od mercedesu aj tichsie ale brzdy horsie, a ovladanie palubaku spomalene ako v starsej verzii u mercedesu a prazak to nakoniec predal a kupil nepohodlnejsie ale rychlejsie bendzo e ked som sa ho pytal preco tie imidzove masiny predal tak mi povedal -potrebujem sa rychlejsie dostat k cere do talianska ale radsej rychlejsie a nepohodlnejsie ako na odtahovke -no a nehovorime tu o aute za 5 000eur ale o pile za 140 000ecok :mrgreen: ze tiez by som jebal take drahe auto a potom po servisoch vysedaval a kavy tam pil :-D zie ziadne jedna babka povedala ked sa spominaju anglicke auta ale jasne ze su aj kusy co sa neseru a dotycny majitel ma stastie -tiez ma dokaze nasrat kamarat ktory na honde ani olej nemeni pravidelne ani o auto sa nestara-je to taky lajdak-ku autam nema vztah pre neho to je len blacha ale auto mu stale jazdi bez poruchy a ja mozem kupit aj cuker aj sa o neho starat ako chcem a aj tak sa mi nieco na nom pokazi :mrgreen: :smt013 ale uz radsej budem ticho nech splyniem s davom :-D


Sob, 28.02.2015, 17:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Nikto súdny s tým nemože mať problém priznať sa, že mal niečo pokazené. Ja by som tak isto nenapísal nič o tých difoch a mohol som sa tváriť že nič také nieje pravda.... Ale proste keď viem aké to boli autá a viem že tam nebol majtel schopný ani umyť okno a vymeniť žiarovku tak si dovolím tvrdiť že tie autá mali zanedbanú údržbu a to sa na tom odzrkadlilo. Vždy po výmene už som sa k tomu nikdy nevrátil a tak je to so všetkým. proste tie autá sú lacné a preto ich ludia doja do konca potom príde niaky Joe a vidí tú hrôzu a je to pre neho kýbel ( o tých nových sa nechcem vyjadrovať to nestojí za reč :smt156 ) a v tom je celý problém ktorý vídam na tých autách ja. Nikto kto jazdí v serioznom teréne nemôže povedať, že sa mu nikdy nič nepokazilo. Je to pekný sen ale.... iba sen. A to bezohladu na značku. Tak kto sa ozýva nech si najprv pozametá pred vlastným vchodom. Na margo ceny tých dielov ktorú tak rád spomýnaš že sa ňou Landrovristi oháňajú. Je to tak len dodám, že keby niektorý vedeli počítať a priplatili si za kvalitnejší diel (to by sme nemohli byť na slovensku) tak stále by boli na bezmála polovičnej cene ostatných (mimo Jeep) a výdrž by bola niekde úplne inde. Takže je pekné že niekto kúpi klb za 30-40€ ale hovno vydrží kdežto ten za necelé kilo je pre toho človeka doživotný....

V tom mi určite dáš za pravdu že nakupovať diely od firmy na spôsob Autokelly (a pi*ovať že to nič nevydrží ale aj tak to zas kúpi lebo cena) alebo niečo porovnatelné s prvovýrobou je rozdiel však?

Citácia:
ja mozem kupit aj cuker aj sa o neho starat ako chcem a aj tak sa mi nieco na nom pokazi

Inak vitaj v klube :D :smt156

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 28.02.2015, 18:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Mozes napisat viac o problemoch s nissanmi? Tiez som mal nejake, tak ma to zaujima. Dik

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Sob, 28.02.2015, 20:32
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 20:45
Príspevky: 62
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Odpoveď s citáciou
Joj pani s vami je tazko:-)

_________________
OFFROAD Liptov


Sob, 28.02.2015, 22:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Preco. Chce si chlap vybrat. S nissanmi su vraj nejake problemy, tak by ma to zaujimalo a hadam aj chlapa.

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 01.03.2015, 1:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Vcera som isiel za jednym teranom a ani raz nezadymilo a nesmrdelo z vyfuku. Panko sa asi staral.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Ned, 01.03.2015, 7:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Malo motor 2.4

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 01.03.2015, 8:39
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: