Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:57
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 grand cherokee wk 4.7, chyby P0443, P0499, P0403 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Sob, 16.05.2015, 15:45
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Čaute, mám záujem o kúpu grand cherokee, či už WJ alebo WK. Záleží od ponuky.Čo viem, že musí byť v benzíne.S kúpou sa nijako nenáhlim, no na SK je ta ponuka benzínových GC veľmi slabá, ale všimol som si v inzercii tento inzerát : http://jeep-grand-cherokee.autobazar.eu ... 32266.html
Nepozná ho niekto?? Cena je nejako podozrivo nízka, preto sa pýtam... A hlavne ma zaujímajú tie chyby, čo majiteľ píše. Pozeral som to na nete, no neviem. Nikdy som jeepa nemal, takže nemám moc skúseností... preto by som počul rád Váš názor. ďakujem


Sob, 16.05.2015, 16:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ewap kanister vypary s motora. Od vodiča na lavo pri nárazníku. Mozno len odpojene. Posledne aEGR ventil. Citaj co to robí, ci to vadí. Vsetko su len nieco s emisiami. Sadni nabehaj sto km dialica mesto a uvidíš. Možno budeš mat trocha smradu v kabíne ked nefunguje ten Ewap.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Ned, 17.05.2015, 0:33
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 16.05.2015, 15:45
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Hej hej, nejaké veci som sa dočítal na nete...aj sám majiteľ píše, že neprešlo emisnou. No chcel som len vedeť či nemá niekto osobnú skúsenosť...nechcem sa totiž "popáliť" nejakou výhodnou kúpou :) . Chcel som len počuť nejaký objektívny názor a nie len ten majitelov :-) . Ale ok, dik, jak hovoriíš, asi sa treba len previezť, zistiť čo to robí...


Ned, 17.05.2015, 1:11
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
To auto som tu mal skoro 3 tyzdne na servise. Po premerani vsetkeho co sa dalo to vyzera tak, ze tam je vadna riadiaca jednotka. Tie chyby co tam mas su tak asi polovica z toho co to auto ma realne.Nefunguje riadenie dobijania akumulatora, nefunguje EGR,EVAP, LDAP.... TRS senzor v prevodovke funguje podla nalady...A okrem toho je to omlatene z pravej strany,popraskany lak a kilo gitu.

Ale ak mu venujes trochu lasky a nejake tie €€€ tak by sa z toho dalo urobit este auto.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 18.05.2015, 10:38
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 16.05.2015, 15:45
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ďakujem pekne, presne takéto info som potreboval...No podľa toho čo píšeš, to bude asi potrebovať vela lásky :-) . No s kúpou sa až tak nenáhlim, takže radšej počkám na nejaký lepší kus :). Osobne ma to trocha viac ťahá k WJ, ale toto mi jednoducho padlo do oka a tá ponuka je teraz jednoducho mizerná...


Pon, 18.05.2015, 19:13
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 16.05.2015, 15:45
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Čaute, nebudem zakladať zbytočne novú tému, tak napíšem sem. Kúpil som grand cherokee wj 4.7 1999. Pred kúpou auta som dal auto skontrolovať priamo v jeepe, tam mi povedali, že auto je celkovo v dobrom stave, v podstate nič vážnejšie tam nenašli, len nejaké veci s elektronikou. No jedna vec ma trápi. Počas jazdy počujem hluk od zadnej nápravy. Ide to ako keby cez kufor. Auto je na plyn, no v kufri je kvôli väčšej lpg nádrži upravené dno kufra a majiteľ mi tvrdí, že vďaka tomu všetko počuť viac od zadných kolies. Počuť to hlavne pri rozjazde, pri väčšej rýchlosti to až tak nepočuť. Taký kovový, mechanický hluk. Predchádzajúci majiteľ vraj vymenil aj ložiská kolies, ale nepomohlo to. No v jeepe nič nenašli, čo sa mi nechce veriť. Preto sa chcem spýtať, či nepoznáte niekoho spolahlivého z okolia BA, čo by sa mi na to pozrel a v podstate spravil aj celkový servis ako výmenu olejov atď...čo bude potrebné. ďakujem pekne


Štv, 25.06.2015, 23:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Bubu najbližšie v okolí Ba ti dokážu pomôcť v Kotrčinej Lúčke :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 26.06.2015, 0:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Bubu máš súkromnú správu.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 26.06.2015, 7:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
nechce sa mi verit, ze v jeepe v BA nic nenasli :-)

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 26.06.2015, 7:31
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
bubu píše:
Počas jazdy počujem hluk od zadnej nápravy. Ide to ako keby cez kufor. Auto je na plyn, no v kufri je kvôli väčšej lpg nádrži upravené dno kufra a majiteľ mi tvrdí, že vďaka tomu všetko počuť viac od zadných kolies. Počuť to hlavne pri rozjazde, pri väčšej rýchlosti to až tak nepočuť. Taký kovový, mechanický hluk. Predchádzajúci majiteľ vraj vymenil aj ložiská kolies, ale nepomohlo to.


A to dno je ako upravené? pretože pod ním je benzínová nádrž a moc miesta na úpravy tam nie je. Teda aspoň nie na také aby bolo počuť hluk.
Ak je to pri rozjazde tak to môže byť varilok (alebo samoser) podľa výbavy auta , prípadne ložiská na hruške ale aj blbý kríž na kardane

sprav si výlet a zastav sa, pozrieme na to

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 26.06.2015, 11:39
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 16.05.2015, 15:45
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Indian - no naozaj nič nenašli...Lenže tá prehliadka bola taká na rýchlo. Zdvihol auto, pozrel asi 20 min. a hotovo - auto je v poriadku :-) . Bol som trocha sklamaný...no nič.
Palo-cherokee - jednoducho chlap tam chcel natlačiť 90 L nádrž, tak navaril na dno kufra taký plech a tým išla spodná plocha kufra cca o 5-10 cm hore. K LPG nádrži sa ani nedostaneš cez kufor, ale zospodu auta, len keď dáš dole práve tú benzínovú nádrž, ktorú spomínaš a nad ňou je tá LPG nádrž. No a tvrdil, že práve kvôli tomu kufru všetko viac počuť od kolies. No mne sa to nezdá, lebo ten hluk je dosť výrazný. Taký kovový, jako keby tam niečo šuchalo, kov o kov. Je to hlavne pri rozjazde, vo vyšších rýchlostiach to počuť tiež, ale menej. Ale hluk je počuť aj keď brzdím, nielen keď pridávam.
No už som sa dohodol tu s Andrejom z fóra, tak uvidím čo poriešime. Keď tak, určite by som sa zastavil...


Ned, 28.06.2015, 22:02
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: