Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:43
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 auto vhodné na ťahanie vozíka 2,5t 
Autor Správa
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee: nj, ale tam je to viac o modernejšej technológii, než o obsahu motora - ale v podstate súhlas, ono to závisí od mnohých faktorov a jedna vec je ťahať autom na cestných gumách prepravník na úzkych kolečkách a s naloženým autom, a iná ťahať sankey plný železa a na všetkých troch nápravách mať Simexy :-D
Hlavnou myšlienkou môjho tvrdenia bolo rozporovať všeobecne rozšírenú poveru, že malý obsah žere málo a veľký nutne žere veľa.

JOE66: jo tak, tak to je závada na mojom prijímači, som to pochopil trochu ináč. Jasné, benzín bude žrať viac.

Tá 150tka je docela kráva (relatívne, proti Pajeru napríklad) a hlavne je dlhá, takže asi závisí aj od trasy presunu. Na dlhšie cesty je dlhé auto výrazne lepšie, hlavne ak ťahá príves; ale na cúvanie a zejména za roh je krátky kôň a dlhý príves ideálna kombinácia, pri dlhom aute potrebuješ o hodne viac priestoru, jedine že by sa ti pokaždé chcelo prepínať príves za predek.
V UK bežne vidím prepravníky s 2 ks kôň ťahané Defendrom alebo Discoverou.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 11.09.2015, 17:21
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
MoostanQue píše:
Hlavnou myšlienkou môjho tvrdenia bolo rozporovať všeobecne rozšírenú poveru, že malý obsah žere málo a veľký nutne žere veľa.


No a to je práve celé zle. Ty tu vyvraciaš povery skoro ako Jamie z Mythbusters , ale čo ak náhodou začnú ľudia tie veľkolitráky masovo kupovať? Čo ak namiesto "ochcafky ftdiivmetlenahlinách" bude zrazu občianskym snom mať F250 alebo iné hnusné veľké neekonomické vozidlo? Čo ostane nám keď sa minú? Nad tým si sa už nezamyslel. :-D :-D :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 11.09.2015, 21:25
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.01.2014, 13:27
Príspevky: 163
Bydlisko: P. Polhora (BR)
Odpoveď s citáciou
Ja ťahám 2,5 tonku bežne za transporterom a to aj mimo asfaltových ciest. Pokiaľ idem vpred ide to super, ale na cúvanie nič moc. Jednoznačne si kúp niečo s redukciou. Mám aj krátke pajero superselekt, na krátke trasy je super.

_________________
Y 61


Sob, 12.09.2015, 19:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: