Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:08
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Kupa jazdeneho Land Cruiser a pociatocne naklady 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
Ahojte, jazdim na 3rocnom Captur, ale hladam nieco vacsie, bezpecne, aj do terenu kvoli foteniu a prespavaniu.

Chcel by som sa opytat na vas nazor, zvazujem kupu Toyota Land Cruiser, 2004, 3.0 D-4D, 4x4, 8 miest

a rad by som vedel ake naklady ma mozu ocakavat po kupe vozidle, myslim ake servisne zakroky su odporucane po kupe jazdenky, samozrejme presne nikto nevie az po prezreti servisakom ale nikdy som nekupoval podobne auto a rad by som si vypocul nazor ludi, ktory uz mali podobnu skusenost.

Taktiez poznate niekoho KE a okolie, kto vie servisovat Land Cruiser? popripade niekoho, kto vie prist somnou na obhliadku pred kupou? za poplatok samozrejme

Vdaka za cenne rady

Obrázok

https://www.aaaauto.sk/sk/toyota-land-c ... d&promo=gm


Pon, 07.10.2019, 8:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.07.2008, 7:51
Príspevky: 541
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Z aaa ani šrob na koleso!!!!!!

_________________
Jeep grand cherokee 4,7 V8


Pon, 07.10.2019, 11:40
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
ahoj, vdaka za reakciu, urcite by som siel na obhliadku s technikom, preco je s aaa nejaky problem? este som u nich nekupoval auto


Pon, 07.10.2019, 12:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Postáčané kilometre, pozliepané autá, vraky. Cena ktorú uvádzajú je pri kúpe na splátky a keď to chceš vyplatiť na mieste, tak ti ju navýšia. Auto ktoré si vyberieš podľa inzerátu nebude na pobočke ale miesto neho ti ponúknu niečo zaručene výhodné.
Alebo inak. Kopec nasratých ľudí čo sa tam za tie roky ojebabrali ale evidentne nie dosť, lebo stále tam chodia ďalší a kupujú a kupujú .....

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 07.10.2019, 15:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Najdi si auto od niekoho z konkretnou adresou.Ja ked som z bazaru kupoval Patrola,prisli majitelia a vysvetlili mi o aute vsetko co som potreboval vediet.A musim povedat ze seriozne jednanie Ospravedlnovali sa za nefunkcny zadny stierac ktory som vyhodil a za starsie :smt135 autoradio-Panasonic,ktore mohlo stat v tych casoch aj 10 000 SK .No neveril som ze ich to mrzelo.Niekedy je kupa auta neuveritelna.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 07.10.2019, 16:14
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
uff, no je mi jasne, ze v bazaroch je to vzdy o hubu. Predpokladam, ze sa spoliehaju, ze vacsina ludi nie su technici a nevedia si nijako auto overit, skontrolovat. Land Cruisera mi vedia priviest z BA do KE na obhliadku a vyskusanie, ine ma nezaujima cize len cruisera mozu ukazovat.

Stocene km by sa ukazali na stave vozidla, pod kapotou a vizualne interier. Myslite, ze ak by som dosiel s technikom, ze by som mohol byt oklamany? ale viem co mi napisete :) beriem na vedomie. Este otazocka, ohladne tych pociatocnych nakladov, co by ste odporucali, popripade co je potrebne vymenit/doplnit po kupe jazdeneho land cruisera?

PS: kontrola VIN cisla online viete poradit vyskusanu overenu stranku? vdaka este raz


Pon, 07.10.2019, 17:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Vstreky olej v automate.


Pon, 07.10.2019, 18:05
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
vdaka Peter, to neznie az tak strasne. urcite beriem na vedomie vase komentare.


Pon, 07.10.2019, 20:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
romans001 píše:
Stocene km by sa ukazali na stave vozidla, pod kapotou a vizualne interier.

Na motori nic neuvidis,nebudes rozoberat dekle aby si nieco videl.Na skladku odpadu sa vozili z aa-a osuchane gumenne koberce niektore skoro ako nove,osuchane rychlostne paky,potahy na sedacky aj drziaky spz,lekarnicky,trojuholniky-funglovky,vesty-funglovky,tazne lana-funglovky,predne narazniky-osuchnute,zadne narazniky -osuchnute a vsetko na com si mohol zistit roky ,kde boli napisane aj jazdenie auta.A stale na tom este zarobia.Kazdy nejde hned na diagnostiku aby zistoval skutocne kilometre.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 07.10.2019, 22:09
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
vdaka Milan, existuje nejaka cesta ako to zistit? myslim tym, spomenul si diagnostiku. Alebo aaa mi nedovoli takuto kontrolu? cez VIN cislo nezistim nieco nekale? vdaka za vase rady


Pon, 07.10.2019, 22:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Motor ked dostane co ma tak drzi ale treba menit rozvody,popritom dat repasovat alternator lebo ten je nizko ulozeny ,ze zvikne odchadzat, vstreky preventivne repasovat + vymenit zhavice a to by bolo na motore to hlavne + po case bude treba menit turbo az sa zacne ozyvat ale take veci sa menia na kazdom diezlaku co uz ma nieco nabehane . No v prevodovke automate treba po 60 000km olej vymenit + sem tam cidlo na prevodovke. Zadne brzdy zvikne sa brzdovy piestik v celustiach zasekavat a koleso sa prehrieva . Na podvozku odchadzaju zadne mechy a kompresor a su drahe ,ze su uz na to nahrady ale najlepsie vymenit za pruziny a je svaty pokoj + auto ostane aj vysie. No a ceresnicka na torte podvozok hlavne kasna je na skoro kazdej chytena-niemyslim diery ale hrdzaveje to rychlo. Ram by som povedal vcelku Ok . Inak treba si zviknut aj ,ze dvere pri zavreti po xy km sa rozhrkaju aspon co som porovnaval + nie su tak odhlucnene. Prevodovka blbovzdorna ale je 5stupnovy aisin,ze clovek slapne na plyn a niekedy ten automat akoby rozmyslal,ze co ma urobit . + pri kupe hladat auto s uzavierkou zadneho difu lebo nie vsetky ho maju + pozerat kolko kg ma dany kus zapisane v technicaku lebo aj tam su dost velke rozdiely a predne svetlomety dost rychlo zazltnu+ dialkove svetia naprd-taka parabola ale staci vymenit za neorigo cinske a tie celkom drzia . Za mna celkom spolahlive auto ale ceny origo dielov u nas na SK su ako na mercedesa :-D Ze diely radsej z zahranicia ked origo. A servis vraj je na toyoty najlepsi v poprade co som pocul co sa tyka origo servisu ,ja som daval do presova a to bolo na dlho . Ze ked si to docital do konca tak otazne ci este chces tu 120 :-D


Pon, 07.10.2019, 23:43
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
Vdaka JOE66, docital :) Poprad servis myslis JapanSERVIS.sk ? vdaka za Tvoj prispevok


Uto, 08.10.2019, 0:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poprad servis mi bolo povedane,ze vraj oficialne zastupenie toyoty + predajca . Ale nikdy som tam s toyotou nebol tak neviem ci japan servis alebo oficialna predajna a servis.


Uto, 08.10.2019, 0:45
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 07.10.2019, 8:24
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
ok chapem, a Ty konkretne kde servisujes? poznas nejakeho technika na vychode? ke?


Uto, 08.10.2019, 7:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Praktiky Aciek su asi take, ze do inzeratu daju foto pekneho auta s prijatelnym najazdom km a este prijatelnejsou cenou, ale som ochotny sa stavit, ze to auto ktore je na foto ani realne k dispozicii nie je.
Volal si tam a povedal si ze si z KE a oni na to ze auto je v BA, ale ked donesies vratnu zalohu 100€ tak ti ho privezu, ze? Never tomu..
Garantujem ti, ze keby si povedal, ze si z BA, tak ti povedia, ze auto je v KE :-D
Mal som s nimi takuto skusenost. A ked prides s tou zalohou tak ti povedia, ze bohuzial to auto o ktore mas zaujem sa uz predalo, ale ponuknu ti dalsie 3, sice iny motor, ina farba, hlavne aj ine kilometre, nie koza, ale zodrata latka na ktorej su nove lacne potahy...
Suhlasim s nazorom, ze z aciek ani sraubu na koleso.
Ak chces fakt dobre auto, pohladaj niekoho kto ma skusenosti s dovozom z CH (pri troche stastia aj ITA :-) ) a budes spokojny...

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Uto, 08.10.2019, 7:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: