Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 8:23
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Ford excursion kúpa 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Ahojte som vlastníkom Hyundai terracan ,po dvoch rokoch vlastníctva a o pár tisíc EUR ľahší ,som sa rozhodol pre zmenu .Uz má nebaví ! Ako náhrada sa mi zapáčil tento drobček Ford excursion 6.8 v10 poprípade 5.4 v8 . Diesel už určite nie ,mal som niekoľko rokov po sebe diesel ,a už má unavuje vecne servisovanie . Spotreba ani servis pri tomto Forde má nezaujíma ,všetko mám ako tak nalistovane , hľadám v EU ak nie budem musieť skúsiť dovoz priamo z USA . O peripetiách pri prihlásení tochto drobca u nás už tiež viem všetko a viac menej s tým rátam . Jedine čo má trápi je treba vodicak sk. C (ktorý mám ) a ako vlastne funguje to mýto , čo musím mat ,čo musím spĺňať aké sú podmienky prevádzky takého autá ,je to predsa len osobák ,akurát že váži cez 4t ,nikde sa neviem dopátrať čo bude treba a koľko to bude ročne stať ??? Za akúkoľvek radu alebo postreh pri kúpe budem vďačný a dlžníkom :) :) Ďakujem vopred ...


Pon, 14.10.2019, 12:02
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
Ahojte som vlastníkom Hyundai terracan ,po dvoch rokoch vlastníctva a o pár tisíc EUR ľahší ,som sa rozhodol pre zmenu .Uz má nebaví ! Ako náhrada sa mi zapáčil tento drobček Ford excursion 6.8 v10 poprípade 5.4 v8 . Diesel už určite nie ,mal som niekoľko rokov po sebe diesel ,a už má unavuje vecne servisovanie . Spotreba ani servis pri tomto Forde má nezaujíma ,všetko mám ako tak nalistovane , hľadám v EU ak nie budem musieť skúsiť dovoz priamo z USA .


5.4 a 6.8 je konštrukčne ten istý motor rozdiel sú len 2 válce naviac. V10 je síce pekná vec ale otázka je či ti stojí ten 5-6litrový rozdiel v spotrebe za tých pár koní navyše.Ak neplánuješ ťahať ťažké vozíky tak by som šiel do 5.4

Mterracan píše:
O peripetiách pri prihlásení tochto drobca u nás už tiež viem všetko a viac menej s tým rátam .


Ak si si istý tak hurá do toho.

Mterracan píše:
Jedine čo má trápi je treba vodicak sk. C (ktorý mám ) a ako vlastne funguje to mýto , čo musím mat ,čo musím spĺňať aké sú podmienky prevádzky takého autá ,je to predsa len osobák ,akurát že váži cez 4t ,nikde sa neviem dopátrať čo bude treba a koľko to bude ročne stať ???


Vodičák C je z toho to najmenej. Ak to prihlásiš ako nákladné cez 3,5 tony, tak rátaj s tým, že na bežné jazdenie v premávke to bude nepoužiteľné. Nie že by to nešlo, ale je to ekonomický nezmysel.
Mýto môžeš počítať zhruba 0,08€ za každý prejdený km po spoplatnených cestách + záloha za mýtnu jednotku. K tomu zákazy vjazdu do mesta a mestských zón, obmedzené parkovanie... Tachografu sa vieš vyhnúť prehlásením že ide o nekomerčnú nákladnú dopravu, ale niekedy s tým robia problémy.....celé zle

Jediné rozumné riešenie je to podvážiť a otypovať ako M1 do 3,5tony

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 14.10.2019, 13:22
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Ahoj a diky za info, ono mne je v podstate jedno či 5.4 či 6.8, ide o to že týchto áut je tak žalostne málo na predaj, že podľa motora vyberať nebudem, ale čo bude v lepšom stave. Najazdim ročne max. 10 000km, mám ešte druhé auto, a aj služobné. Tak ta spotreba mi je viac menej fakt ukradnutá. Auto bude určené na zábavu a vykendy. Tak ako som mal terracan. Síce je pravda že som začal na ňom jazdiť skoro všade a osobak stál celý rok na parkovisku :) :). Toto sa mi veľmy nechce ho dávať na papiere nákladiaku, koli obmedzeniam. Ak ta môžem poprosiť o rozpisanie sa o tom podvazeni??? Fakt sa niečo také dá? Aby to bolo do 3.5t??? To by som bral nech to stojí čokoľvek.


Pon, 14.10.2019, 13:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
... ja len ..... nemal by si napr. jednoduchšie s NISSAN ARMADA 5,6l V8 (+LPG) ?

je to tiež docela veľká krava ale stále je to "osobák" ?

dostať to kúpiť aj u nás, v CZ alebo v rámci EÚ.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 15.10.2019, 10:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Riadne si pozisťuj to prihlásenie na SR, kedže sa také auto do EU nerobilo. Kamarát si doviezol Ford Expedition z DE doplnený o hmlovky, smerovky prerobené. Prihlásené v DE, TUV platná. Na slovensku nemožné prihlásiť kvôli sklám a svetlám bez EU normy. Ani oficiálne, ani neoficiálne sa mu to nepodarilo. Auto predal do CZ kde si to chlap v pohode prihlásil a vozí sa doteraz.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 15.10.2019, 10:47
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Fefe, áno aj po armáde som poskuloval. Ono to prihlásenie do evidencie, nie je až také prísne, ale určite môže nastať problém a ostane mi doma nehnuteľný majetok za 20-30k. Stejne ak si nebudem môcť kúpiť excursion, len koli tomu že žijem na Slovensku, v demokratickej a slobodnej krajine ktorá patrí do EÚ, kde je všetko fér a rovnaké pre všetky členské štáty. Zaujímavé že nikde okrem Slovenska nerobia také ceremónie s autami... Budem sa musieť poobzerať po niečom inom... Určite v8 benzín, a hlavne niečo čo sa nebojí vody a poriadneho blata. Žiadne moderné elektrárne... Ale spoľahlivý veľký OFF ktorý má na ťažnom min. 2800kg. Po excursione stále budem pátrať, a ak to bude vyzerať reálne beriem. Ale zo dňa na deň sa mi to prestáva páčiť co to bude obnasat, a stále s neistým výsledkom.


Uto, 15.10.2019, 12:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
... viem,že ARMADA v pohode lieta na SK/CZ ..... jeden parkuje vo vedlajšej ulici.

EXCURSION https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 81136.html

možno by stačilo zavolať nemcovi ako je prihlásené - ako osobák ?

napr. PATHFINDER R51 5,6l V8 sa v EÚ skoro nenájde lebo boli na US/Kanada trh ale aj tam treba dávať pozor lebo nie sú všetky 4x4.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 15.10.2019, 14:13
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Tak zisťoval som čo sa ako má, Ford excursion 6.8 v8 xlt 4x4 ma v tp hmotnosť 3031kg, užitočná je 3940kg, ťažné brzdeny príves 4990kg a je prihlásený na firmu ako nákladné vozidlo. Ubezpecoval ma že ma TUV a s prihlásením v EÚ nemôže byť problém!!! Ako ho dostať na 3.5t nevie. Známy na odbore dopravy povedal, že u nás túto obludu neprihlasim normálne, a že nenormálne aj hej ale bude to stáť šialene prachy, kopu času a výsledok mi aj tak nezaručí!!! Fefe ten Nissan s tou v8 ckou som nikde nenašiel na predaj :) rozmýšľam už aj nad patfinder 4.0v6, resp. Armádu 4.0 v6, ale čo je to za motor??? Z Jeepu? A vlastne ako sa ten Nissan chová v teréne? Nevadí mu vozík o hmotnosti cca 3 tóny?


Str, 16.10.2019, 8:49
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Nemci majú iné predpisy ako my a 90% týchto nemeckých prestavieb je legislatívne riešených podľa lokálneho StVzo. TUV je cez jednotlivé povolenia (Einzelabnahme) Takže u nás nepoužiteľné a neprihlásiteľné.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 16.10.2019, 10:04
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
a co prihlasit to v cechach? tam sa mi zda, ze sa da individualne prihlasit vsetko co aj v nemecku a STK nema problem so CE znackami

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Str, 16.10.2019, 10:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
No neviem... Ako prihlásim auto v CZ, keď mám slovenské občianstvo? Akurát som si vypočul príbeh ford crownvictory, ktorého sa známi snažil dostať na ŠPZ SK, nakoniec to dopadlo tak že prihlásil na rodinu v Poľsku. Aby všetko prešlo a dostal SK EČV, tak si pánko na určitých miestach povedal o úplatok 3000e to známi nechcel akceptovať. Táže neprihlásil. Sila čo sa u nás za peniaze dá...


Str, 16.10.2019, 10:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
...Fefe ten Nissan s tou v8 ckou som nikde nenašiel na predaj :) rozmýšľam už aj nad patfinder 4.0v6, resp. Armádu 4.0 v6, ale čo je to za motor??? Z Jeepu? A vlastne ako sa ten Nissan chová v teréne? Nevadí mu vozík o hmotnosti cca 3 tóny?


napísal som správu SS.

3tony ťahá 2,5l diesel / 4lV6 3,5t.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 16.10.2019, 11:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
No neviem... Ako prihlásim auto v CZ, keď mám slovenské občianstvo? Akurát som si vypočul príbeh ford crownvictory, ktorého sa známi snažil dostať na ŠPZ SK, nakoniec to dopadlo tak že prihlásil na rodinu v Poľsku. Aby všetko prešlo a dostal SK EČV, tak si pánko na určitých miestach povedal o úplatok 3000e to známi nechcel akceptovať. Táže neprihlásil. Sila čo sa u nás za peniaze dá...


velmi jednoducho, vybavis si prechodny pobyt v CZ

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Str, 16.10.2019, 11:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Tak zase také komédie, kvôli autu nebudem robiť. Ale dikes za typ, nikdy neviem či nevyužijem. Keď mi už totálne prepne. No s tým excursionom to reálne nevidím, asi som si namyslal že to dám, ale už ani chuť není, po všetkom čo som po zisťoval. Čakám na telefonát, a ak ani tam nepochodim, tak zvolim menšie zlo plán B pathfinder /armáda v8/v6 benzín....


Str, 16.10.2019, 13:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
Tak zase také komédie, kvôli autu nebudem robiť. Ale dikes za typ, nikdy neviem či nevyužijem. Keď mi už totálne prepne. No s tým excursionom to reálne nevidím, asi som si namyslal že to dám, ale už ani chuť není, po všetkom čo som po zisťoval. Čakám na telefonát, a ak ani tam nepochodim, tak zvolim menšie zlo plán B pathfinder /armáda v8/v6 benzín....

Nechces individualny dovoz F250/Ram1500/2500? Ja to mozno budem riesit, dovoz z USA, prihlasenie niekedy buduci rok. S nastavbou na korbu je to pouzitelnejsie ako Excursion plus ovela lepsie moznosti uprav pre teren...


Str, 16.10.2019, 13:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: