Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 4x4 pre manzelku 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Local poradil si mu ojazdenu skodu yeti s problemovym motorom co zere olej ,ze to je cesta ku pruseru a zena by ho akurat preklinala :-D A duster,zeby bol neako extremne nepohodlny alebo zeby hrdzavel pred ocami sa povedat neda ked ho dost ludi pouziva na pracovne ucely a az na par drobnosti s nim nie su problemi a v zaruke duplom len treba menit castejsie oleje oproti predpisu znacky ale to je chyba aj ovela drahsich znaciek


JOE66, nenapisal rozpocet, tak ked manzel vozi (asi pracovne) ojazdene Pajero, tak pre 5k rocne asi nebude kupovat funglovku, ktora mu bude akurat hrdzaviet v garazi. Najlacnejsia benzinova 4x4 Duster je nejakych 16kE bez akejkolvek tej ubohej doplnkovej vybavy a cakas na nu pol roka. Ja som mu dal tip na auto za 6 a hned. Ma tam SKVELY 1.8TSI motor, ktory pri zakladnom servise a normalnej jazde olej nezere. Ak by aj zral olej, tak pri tom najazde 5k dolejes kolko oleja? Liter rocne? Dva?, da sa lahko oservisovat a je bezproblemovy na prevadzku v zime a studeny. Sam som najazdil na 1.8T 20V cez 350 kkm, na 1.8TSI cez 50k a poznam ho velmi dobre.

Na tom aute co som uviedol ma tazne, ochranu podvozka, pre zenu pouzitelne 4x4, asistent zjazdu z kopca, NORMALNE nastupovanie kvoli velkym dveram vpredu aj vzadu, atd, atd. Duster napriklad nema ESP, takze by som ho ja osobne zene voziacej deti do ruk nedal v ziadnom pripade. Nema automat a manualne radenie je otras. Tamten Yeti ma napriklad vyhrievane sedacky. Co by mohlo zenu oducit jazdit v zime naobliekana, co robi asi skoro kazda zena a je to nebezpecne. Atd, atd.

Ak napise rozpocet 16k napriklad, tak to sa uz mozme bavit o nejakom Q5 alebo X3 kde je komfort aj jazdne vlastnosti niekde uplne inde. Aj ked jazdne vlastnosti su ake su. Duster je dobry pre monterkacov pripadne pre maleho rybara, ale nepchaj ho vsade. Zene s malymi detmi podla mna do ruk vobec nepatri.


Štv, 05.03.2020, 9:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
V mojom okoli uz maju par ludi dustera a nedavno pribudol dalsi s 1,3 motorom 4x4 a v cene 18 000eur a nova fung skladovka bez cakania s plnou vybavou ,ze netreba cakat na kazdy kus niekolko mesiacov . A stara x3 alebo Q5 je auto na cesty ale urcite nie do terenu a to co prejde duster ked som skusal tak x3 neprejde a to uz nehovorim cenu dielov do x3 alebo q5. A k tomu 1,8tsi motoru po priblizne 100 az 180000 km je to okrem zraca oleja aj dost pruserovy motor a s spojeni s automatom ktory podtaca motor je to nabeh na este vacsi pruser a co mechanik to nadava na neho ked sa opytas + na webe je citanie o jeho problemoch tiez dost a malo kto s nim ma klud a s 1,8 turbom sa to neda ani porovnat v spolahlivosti hoci aj ten vedel potrapit ak mal nieco uz natocene . Ze duster tiez nie je moja salka kavy ale v tomto je to ovela lepsia investicia na xy rokov bezproblemoveho jazdenia narozdiel od starych suniek co budu ako pokladnicka a ze by si nedal zene co bude vozit deti 5km do skoly auto bez esp tak to si zabil :mrgreen: V mojom okoli kopec matiek vozi uz roky zeny na roznych autach co esp sa ani
nedalo dat do priplatkovej vybavy a doteraz jazdia bez problemov :-D Tiez som bol zaujaty trochu voci dusteru lebo fakt som ho trochu porovnaval s inymi komfortnejsimi autami ale ked som par kuskov vyskusal co kupili kamarati a za tie prachy tak nie je ocom za tu cenu co to auto ponuka a kolko stoji a co vydrzi a kecat ,ze ake je nepohodlne a hrdzaveje a podobne reci tak to uz musi byt clovek rozmaznany a vozit sa na stotisicovych autach typu X5 a podobne aby to kritizoval :smt126


Štv, 05.03.2020, 13:54
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Joe, vo vela veciach mas pravdu, nemam nic proti Dusteru. V niecom si myslim ze sa mylis, ale nech si pan vyberie tak aby bol on a jeho manzelka spokojna.


Pia, 06.03.2020, 10:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
Pre zenu na vozenie deti do skolky 5km denne? :roll:


nečítal som všetky príspevky, reagoval som na úvodný príspevok,ktorý bol zadaný kde sa spomína X3 a podľa toho som aj reagoval.
Ak by sa jednalo o 5km tam späť tak jedine benzín (plyn ) a na trhu sa určite nájde plno rôznych mrdiek.
Možností je neúrekom od štvorkolky Polaris Ranger s klasickou "búdou" 3 miest okná,dvere,korba až po kona,ktorému stačí seno,ovos a "údržba" a jedna brička.

na výber je fakt toho veľa len si treba stanoviť určité priority a možnosti ďalšieho využitia daného stroja.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 07.03.2020, 16:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
local.sk píše:
Pre zenu na vozenie deti do skolky 5km denne? :roll:

až po kona,ktorému stačí seno,ovos a "údržba" a jedna brička.

na výber je fakt toho veľa len si treba stanoviť určité priority a možnosti ďalšieho využitia daného stroja.


:smt121 :smt121 :smt121 , no možno to bude čo chvíľa aj realita ak neprestanu všetkých na elektromobil

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Sob, 07.03.2020, 22:00
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 15.01.2020, 9:59
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Keď má v tom aute stráviť toľko času, mala by mať sama záujem si overiť čo a ako.
Nemyslím že by nutne musela ísť aj na skúšobnú jazdu, okrem toho pri bežnej krátkej jazde aj tak pravdepodobne nedôjde na situácie, ktoré rozlišujú jedno auto od iného. Človek len zistí že auto jazdí a keď sa zatočí volantom tak auto zabočí.


__________
http://betonovezumpy-kamal.sk/betonove-zumpy/


Pon, 30.03.2020, 9:36
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Ked nieco takwe pre zenu tak podla mna staci aj DUSTER,, su to dobre auta, netreba ich podcenovat ze su to ciganske volva od rumunov.. :-D :-D :-D ,, Divili by ste sa, ale v terene su dobre unas ich ma viacej chlapikov a kazdy plna spokojnost.. :smt151 a druha vec aj cenovo su dobre..Nuz ale zalezi natom kto ma aku financnu hotovost a rozpocet mu co dovoly.. :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 09.04.2020, 11:08
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
A tuje krasny Dasterik .... https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000614 ... kych-Dacii

alebooo,,, https://www.auto-motor-und-sport.de/tun ... uHULjra5B8 :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 23.04.2020, 21:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: