Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 10:52
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Spoľahlivé auto pre poľovníka 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 31.01.2017, 22:50
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Ahoj, už som sa to tu raz pýtal a pýtam sa zas!
Zháňam spoľahlivé avšak nie drahé auto pre výkon poľovníctva. Som ochotný ísť max do 5000e, aj to musím žiadať úver. Na druhej strane mi to príde dosť na auto, ktoré chcem výhradne do terénu. Poľujem na rovine, žiadne kopce ani stupaky. Občas nejaké blato -oranica. Auto potrebujem na vozenie psov, vyvoz krmiva a pod. nemôžem povedať, že by som ho drel po blate alebo tak. Doteraz som mal resp.mám nepodarenú grand vitaru, ktorá ide bez nejakej závažnej poruchy max 3 mesiace, je to ročník 99, vyšla ma na 3700e a už som do nej vrazil min 4000e, však už bude ísť... a výsledok? -zasa v servise!
Uvažoval som nad nivkou ale stretávam sa z posmeškami od kolegov a pod. nie som typ ktorý si vie opraviť veci doma na kolene takže neviem či by to bolo to pravé orechové. Nechcem ale nič staré, vyhumpľované. Pozeral som sa aj po SUV typ KIA Sorento a pod. no sám neviem, nechám si poradiť. Ďakujem za reakcie a čas strávený čítaním toho románu :smt021


Ned, 21.06.2020, 22:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
- ja by som sa na posmešky kolegov doslova vysral,oni s tým jazdiť nebudú ani servisovať a auto si zaobstarám pre svoje potreby
- na daný rozpočet bude dosť ťažko nájsť niečo čo má 4x4 a nebude hnilé
- otázne či "SUV" + gula-ťažné alebo volaký Pick Up
- kolega teraz nedávno dovliekol pre niekoho peknú udržiavanú LADA Pick Up na takúto činnosť úplne ideálne
- u nás máme dosť veľa poľovníkov,psíčkarov,rybárov s Nissan Pathfinder R51 a Nissan Navara D40 ale podľa rozpočtu tie autá idú od 5tis hore a pri nájazde nad 200-250tis./km už si vyžaduje servis nábojov,rozvody a pod. (pokiaľ to neurobil predošlý majiteľ)
- avšak videl som na vlastné oči nový UAZ PATRIOT u jedného nášho psíčkara a dosť prekvapil
- možno by sa našiel niekde aj HYUNDAI H1 STAREX 4x4 (MPV) chodievajú v takej 5tis.relácii +-
- Land Rover Freelander a pod.

- výber bude ťažký pôrod :roll: :wink:

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 25.06.2020, 10:50
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
no len treba troska kuk na bazos a tamsa najde dobre auticko na polovacku

https://auto.bazos.sk/inzerat/112938380 ... dition.php

https://auto.bazos.sk/inzerat/113116591 ... o-25td.php

https://auto.bazos.sk/inzerat/113063447 ... ero-25.php
https://auto.bazos.sk/inzerat/112965922 ... ort-25.php super a idealne na polovacku

https://auto.bazos.sk/inzerat/112911892 ... t-25td.php
https://auto.bazos.sk/inzerat/112879425 ... td-glx.php

Pajera s motorom 2,5 su nezmar ,, vydrzia velmi vela, servis nie moc narocne, v zime dobre startuju, spotreba super, mal som viem co pisem,, a v terene ked ma dobre pneu,, hm,, neni potom ziaden problem,, :smt023 :smt023 :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.06.2020, 20:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
treba troska kuk


aj tí Mišáci stoja za zmienku :smt023

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 26.06.2020, 11:26
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 31.01.2017, 22:50
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za reakcie, ono ja sa už doslova desím pri pomyslení nad kúpou staršieho 4X4. Po tom čo som si zažil so svojou vitarkou, tak to neprajem nikomu.
Skôr som sa zameriaval na tie SUV-čka, ktoré boli teoreticky jazdené po ceste a ja by som ho premenil pre svoju potrebu ale sám neviem.
Pick-up ako l200 to je môj sen, len tie ceny. Musím hľadať a len dúfať že sa trafí niečo lepšie ako som mal doteraz a to lepší a spoľahlivejší je už aj bicykel.


Pia, 26.06.2020, 19:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.09.2011, 17:23
Príspevky: 63
Bydlisko: ZM a BN
Odpoveď s citáciou
len taka otazocka, si si 100% isty, ze servis kde si to servisoval svoju robotu odvadzal na 100% a netahal ta za nos a nevytahoval z teba prachy?
vrazit do auta na opravy 4000 eur a stale nejde???
Skus aj iny servis. Mam sueda, ktory takto tiez chodil do jedneho servisu a nakoniec zistil, ze do toho servisu chodi 2x do mesiaca a nebol sam a pan mechanik si takto zabezpecoval staly prijem
zmenil servis a zazrakom auto jazdilo bez problemov
ja nehovorim, ze to je aj tvoj pripad,
doveruj, ale preveruj


Pia, 26.06.2020, 21:57
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 31.01.2017, 22:50
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
gargamel píše:
len taka otazocka, si si 100% isty, ze servis kde si to servisoval svoju robotu odvadzal na 100% a netahal ta za nos a nevytahoval z teba prachy?
vrazit do auta na opravy 4000 eur a stale nejde???
Skus aj iny servis. Mam sueda, ktory takto tiez chodil do jedneho servisu a nakoniec zistil, ze do toho servisu chodi 2x do mesiaca a nebol sam a pan mechanik si takto zabezpecoval staly prijem
zmenil servis a zazrakom auto jazdilo bez problemov
ja nehovorim, ze to je aj tvoj pripad,
doveruj, ale preveruj

Je to možné nevravím, ale striedal som servisy, moje auto pozná už celý okres michalovce aj sobrance :D a kazdý od neho už bočí. Začalo to tesnenim pod hlavou, alternátor, čerpadlo, turbo, imobilizér, klb riadenia, teraz čerpadlo po 2x ale pre zmenu elektronika a zaklincovalo sa to diferencialom. A to s ním nebehám rally ani off road. Možno sme nemali šťastie pri výbere.


Sob, 27.06.2020, 22:57
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 15.01.2020, 9:59
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
mam sice jeepa, ale hlasujem za pajero. kamos ma tak perfektne porobene pajero na polovacku, ze ine auto si na ten ucel neviem predstavit... ;)

______________
Výrobca certifikovaných betónových nádrží so stálym postavením na trhu http://betonovezumpy-kamal.sk/


Ned, 12.07.2020, 17:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: