Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:44
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Chrysler Voyager r.v. 2006, 2,8 CRD automat 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Prosím o radu.

Kúpil som Chrysler Voyager r.v. 2006, 2,8 CRD automat.
Auto som kúpil za to, lebo mi bolo prijateľné stavom a predajnou cenou a tiež kvôli jeho využitiu. (vnútorný priestor)
Na škodu veci, k vozidlu je len 1 ks kľúč štartovací a 1 ks ovládač na uzamykanie / otváranie.
Tento diaľkový ovládač je 5-tlačítkový.

Takže:

1/ kde kúpim nový takýto 5-tlačítkový ovládač ?

2/ ako ten druhý ovládač prikódovať k autu ? Teda aby som nemusel kvôli tomu precestovať pól republiky...

3/ ten štartovací kľúč vyzerá ako taký bežný. Vedia ho spraviť ako kópiu v kľúčikárstve ??? ale radšej by som mal nový originál.

Ja som kus pátral po týchto informáciách, a presmerovalo ma na stránku Jeepparts.
Za každú radu vopred ďakujem.


Ned, 29.05.2022, 13:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Presmerovalo Ta to spravne. Zavolaj Palovi.

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 29.05.2022, 15:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Veď hej ale to má práve OGO cez pol republiky :mrgreen:

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 29.05.2022, 16:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
To ja neviem ked nema vyplnene bydlisko. Ale zase na druhu stranu ked hladam odbornika... Ja teraz idem s problemom motoru do Brna a nasledne kvoli prevodovke do Prahy.

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 29.05.2022, 17:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
1/ kde kúpim nový takýto 5-tlačítkový ovládač ?

Taký čo zaručene funguje napríklad autorizovanom servise, prípadne aj u nás. Noname čínsky s neznámou funkčnosťou, správnosťou frekvencie a garanciou že sa vôbec podarí naprogramovať potom hocikde cez web. Aj u číňana na aliex...

Citácia:
2/ ako ten druhý ovládač prikódovať k autu ? Teda aby som nemusel kvôli tomu precestovať pól republiky...


Keby si mal dva tak sa to dá aj doma. Ale keďže máš len 1 funkčný, tak len cez originálnu diagnostiku. Takže potrebuješ niekoho kto má Chrysler DRB III a vie to držať v ruke.

Citácia:
3/ ten štartovací kľúč vyzerá ako taký bežný. Vedia ho spraviť ako kópiu v kľúčikárstve ??? ale radšej by som mal nový originál.


Vyzerá ale nie je. V kľúči je chip od imobilizéra. Ak chceš plnohodnotný druhý kľúč tak je to rovnaká pesnička ako s diaľkovým. Plus navyše PIN kód pre immo.
Ak si necháš spraviť kópiu v tescu, tak síce budeš mať dva funkčné kľúče, ale s pohľadu elektroniky sa budú tváriť ako jeden. Bude to len klon. Nie plnohodnotný kľúč. Ak umrie originál tak umrie aj jeho klon.

Citácia:
Ja som kus pátral po týchto informáciách, a presmerovalo ma na stránku Jeepparts.


to je správne. Vieme to spraviť na komplet. Ale nie na diaľku

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 30.05.2022, 9:50
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ahoj palo-cherokee
Veľmi pekne ďakujem za poskytnuté informácie.

Som z RS a ku vám mám zhruba 200 km.
Nie je k dispozícii nejaká pobočka tu v bližšom okolí ? Nemusí byť značková, stačí, keď zvládnu to, čo si mi napísal.

Prípadne, ak by sa dalo, by som to objednal u vás, uhradil, poslali by ste to a u nás je jeden veľmi slušný servis - Bosch Car Servis, tam by mi to snáď vedeli prikódovať.
Dalo by sa tak ?

Ak nie, tak by som prišiel ku vám, termín by sme dohodli, ale momentálne musím spraviť prepis auta, doklady očakávam niekedy utorok- stredu.

Ešte by som sa chcel opýtať takúto vec – tieto motorizácie nepoznám. Na aute som zbehol len
pár desiatok km, ale som si všimol, že ukazovateľ teploty je hodne aktívny. Na predchádzajúcich autách mi teplota vyšla na 90 a tam ostala viac-menej stále. Tento stupne nemá ale aj tak hore kopcom sa nedostane ani do polovice škály a dole kopcom alebo pri pohodovej jazde po rovine je asi len v 1/3 od spodku. Takže neviem, či to tak má byť alebo je tam pokazený termostat.


Pon, 30.05.2022, 10:09
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Prípadne, ak by sa dalo, by som to objednal u vás, uhradil, poslali by ste to a u nás je jeden veľmi slušný servis - Bosch Car Servis, tam by mi to snáď vedeli prikódovať.


ak majú správnu diag. = OEM Chrysler DRBIII , vedia získať PIN k immo a vedia s tým robiť, tak to zvládnu. Inak neviem


OGO píše:
Tento stupne nemá ale aj tak hore kopcom sa nedostane ani do polovice škály a dole kopcom alebo pri pohodovej jazde po rovine je asi len v 1/3 od spodku. Takže neviem, či to tak má byť alebo je tam pokazený termostat.


99% vadný termostat

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 30.05.2022, 13:11
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ďakujem, zistím u nás v tom Bosch – servise, či zvládnu tú procedúru s kľúčami.
Dám vedieť.

Ešte k tomu podozreniu z pokazeného termostatu –
Dnes taká pohodová jazda cca 80 km., rýchlosť od 40 po 100, rovina, 2 osoby, vonka teplota od 14 po 20 st. Celzia a papek teplomera trvale medzi 1/4 až 1/3. Fakt sa mi to zdá málo.

Od kúpy auta som najazdil cca 400 km, a síce veľmi kľudnou piánko jazdou, kde mi spapkalo pol nádrže, tak vychádza že spotreba je okolo 9,5 litrov na 100 km, čo sa mi zdá veľa najmä na to ako kliďánko som jazdil.
Prepočet som robil na základe toho, že sa uvádza, že auto má 75 litrovú nádrž.
Tú spotrebu pripisujem tomu, že motor pracuje v podchladenom režime.
Podobné som zažil na predchádzajúsom aute, kde po výmene termostatu mi spotreba výrazne poklesla.
Takže ma zrejme čaká výmena termostatu.
No Youtube som pohľadal nejaké videá, kde som bol prekvapený, že nie je to ani tak veľmi komplikované, no neviem ako veľmi bolo to video zostrihané ale reálne do 20 minút bol termostat ( resp. celé to teleso ) vymontované von.

Pán majster., ešte by som ťa poprosil, kedy sa menia rozvody. V bežnej literatúre som sa dočítal, že po 100.- tis. km. No to je odporúčaná teória prax sa zvykne líšiť.
Ďakujem.


Pon, 30.05.2022, 21:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: