Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:57
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Jeep alebo Land Rover ? 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2013, 17:17
Príspevky: 56
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Ahojte, zvažujem kúpu off-roadu a uvažujem nad jeep cherokee xj /grandcherokee zj alebo Landrover Discovery 1/2 obidve značky diesel + manuál . Časom by som chcel osadiť Mercedes motor okolo 200ps . Osobne sa mi viac pozdáva jeep , Rover zas robia aj 7miestny . Máte s týmito autami skúsenosti ?Dakujem


Uto, 23.08.2022, 14:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
A máš zistené, či sa tá prestavba dá dostať do papierov ? lebo ak nie, tak to auto po verejnej komunikácii nebude môcť chodiť.


Uto, 23.08.2022, 21:17
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Kazde auticko sa da tak ci onak prerobit,, ale najlepsie sa da Jeep XJ a ZJ,, su to univerzalne vozidla k prerabke,, a najma XJ,,Ja som mal onen cas XJ 3 dverak, a vimplantoval som tam motor z Pajerka 2,5 TDI, nakolko som tam mal povodny 2,1 TDI z Renaulat,, no nebol spatny motor, ,, ale na offroad bol slaby,, bol jedine tak klasika na cestu a na rybacku,,ale motor z Pajerka uz bolo insie cafe,,bol to diametralny rozdiel,, a tosame sa da aj z ZJ, i ked v tom su uz dobre motory **hovoryme vstale o dieslu** , avsak tie je dobre cipnut, a dorobit kadeake doplnky ako je olejovy chladic, dosadit velky intercooler, atd.. V XJ mal krasne urobeny motor Palocherokee,, videl som to na vlastne oci,, mal tam 2,5 VMko, no neskutocne mu to tahalo a islo, vela terenakov s tym zahanbil :smt151 ,, podotykam ze tam mal insie hlavy na motore mimo ineho,,tusim argentinske,, a pokial mas v tom benzinak 4 liter tak toje uz insi level,,mal som ZJ aj 4 liter,, vykon neskutocny, Vsetko zalezi na tebe co chces.. Land Rover tes nem spatny, ale na Jeepky nema :smt152 , nemal :smt152 , a ani nebude :smt152 teda akoze v upravach na offroade..

A máš zistené, či sa tá prestavba dá dostať do papierov ? lebo ak nie, tak to auto po verejnej komunikácii nebude môcť chodiť. **Ogo,, pokial chce mat urcite veci zapisane v TP, ktore su potrebne ako navyjak, zvyseny podvozok, ochranne ramy, insie rozmery kolies atd., aby vedel jazdit aj na verejnych komunikaciach da sa vsetko urobit, avsak ma to jeden hacik,, musia to robit autorizovany upravcovia-servis,, a takych mame aj tu unas v komunite,, je to len otazka financie co si moze zakaznik dovolit :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.08.2022, 9:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Efi., ale on píše, že tam chce namontovať motor mercedes. Buď do jeepa, alebo do Landrover Discovery 1/2, podľa toho, čo kúpi. Zapíšu mu to do papierov ?


Štv, 25.08.2022, 11:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Ogo motor sa nerieši , na stk ak budu emisie v poriadku pre dane auto tak im je jedno co tam je.
toto som sa dozvedel ja posledne ked som bol z vitarkov .

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 25.08.2022, 12:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
To je nejaká novota, toto som nevedel.
Ja pochádzam z obdobia, kedy sa vyžadovalo aby pod kapotou bolo to, čo je zapísané v papieroch.


Štv, 25.08.2022, 14:06
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Efi., ale on píše, že tam chce namontovať motor mercedes. Buď do jeepa, alebo do Landrover Discovery 1/2, podľa toho, čo kúpi. Zapíšu mu to do papierov ?



Tak to urcite ze nie!!!!!

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.08.2022, 16:17
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
tibik píše:
Ogo motor sa nerieši , na stk ak budu emisie v poriadku pre dane auto tak im je jedno co tam je.
toto som sa dozvedel ja posledne ked som bol z vitarkov .



Presne tak,, ked su emisie OK tak ostatne neriesia, jedine ak by bol fachman z oboru a poznal by ze aky motor je v Jeepke,, ale zbytocne si nebudu robit problem..Ja som tam mal z Pajrka a dodnes jazdi :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.08.2022, 16:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2013, 17:17
Príspevky: 56
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Presne tak,, ked su emisie OK tak ostatne neriesia, jedine ak by bol fachman z oboru a poznal by ze aky motor je v Jeepke,, ale zbytocne si nebudu robit problem..Ja som tam mal z Pajrka a dodnes jazdi :smt151[/quote]


Dakujem , vidím že ten zápis v tp trápi asi všetkých okrem mna :D , mna skôr zaujíma to všetko ostatne , ako je to s nd na jeep ? Podvozok atd ? Čo sa týka náprav a prevodovky sú s 2.1 a 2.5 podobne ? Ešte či nie je zj lepšia voľba kvôli strunám vzadu ako xj na perách ?


Pia, 26.08.2022, 21:00
Profil
On-line
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
To zas záleží na čo to chceš. Výhoda listových pier je minimum uložení, žiadna panhardská tyč, atď. Strunová náprava je pohodlnejšia, ale je tam viac potencionálnych nástrah.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Sob, 27.08.2022, 9:05
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
tibik píše:
Ogo motor sa nerieši , na stk ak budu emisie v poriadku pre dane auto tak im je jedno co tam je.
toto som sa dozvedel ja posledne ked som bol z vitarkov .


Blbosť. Ľudia preštudujte si zákony skôr ako niečo napíšete. To že nejaký "technik" na stk v hornej dolnej niečo nerieši, neznamená že to platí všade.
Zapísať sa dá kadečo. Ale má to nejaké pravidlá.

K samotnej prestavbe - MB diesel sa síce do XJ napchať dá, ale len s dosť veľkým liftom a za cenu prerobenia olejovej vane. A kvôli 200 koňom sa to neoplatí. To tam radšej nechám pôvodnú 4.0 8-)
Sériové nápravy na XJ sú dobré do max 31"pneu. 33"s veľkým rozumom a trieskou v zadku.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 27.08.2022, 13:18
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2013, 17:17
Príspevky: 56
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
To zas záleží na čo to chceš. Výhoda listových pier je minimum uložení, žiadna panhardská tyč, atď. Strunová náprava je pohodlnejšia, ale je tam viac potencionálnych nástrah.


No s jeepom nemám skúsenosti , preto sa pytam . Zj a xj som pozeral približne v rovnakej cene , tak mi je jedno čo kúpim ako lepší základ . Aj keď sa priznám xj sa mi páči viac dizajnovo . Ale pokial by malo napr zj viac výhod pre budúce úpravy a jazdenie dám si poradiť .


Sob, 27.08.2022, 15:46
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2013, 17:17
Príspevky: 56
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Citácia:
K samotnej prestavbe - MB diesel sa síce do XJ napchať dá, ale len s dosť veľkým liftom a za cenu prerobenia olejovej vane. A kvôli 200 koňom sa to neoplatí. To tam radšej nechám pôvodnú 4.0 8-)
Sériové nápravy na XJ sú dobré do max 31"pneu. 33"s veľkým rozumom a trieskou v zadku.


Mna práve zaujímajú take veci ako tie nápravy , prevodovky atd . Ja som zatiaľ rozhodnutý pre diesel , ten motor sa dá upraviť na viac koni , tých 200 je úplný základ a skoro bez dymu . Ešte som chvíľu uvažoval aj nad grandcherokee 3.1 pomerne dosť ich býva s k.o. Motorom . No ten model už údajne nie je taký vhodny skrz zavesenia náprav . Opravte ma ak sa mylim .


Sob, 27.08.2022, 15:53
Profil
On-line
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Keď WJ tak 2.7 a už to budeš mať rovno aj s MB motorom :)

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 28.08.2022, 6:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.07.2008, 7:51
Príspevky: 541
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Luther :smt133 ale 4.7 to je gut

_________________
Jeep grand cherokee 4,7 V8


Ned, 28.08.2022, 12:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: