Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 13:09
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Kúpa auta 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
HUMMER píše:
caute,kto mi pomoze?zhanam cim najviac info o vozidle na tomto odkaze-dik za pomoc http://nissan-patrol.autobazar.eu/card.php?id=397912

Tak toto nie.Je to stara 260ka preplesknuta na predaj a sakra draha.Za take prachy mas GR.Navyse tie upravy su uplne naprd.Ved je to dvihnute len na kasni(Bodylift) a to je k nicomu.Moj nazor.

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 28.04.2008, 21:25
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.04.2008, 16:39
Príspevky: 120
Bydlisko: BARDEJOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fuuuuuuuuuuu,dik za nazor a radu,nevies o niekom co preda neico lepsie?dik


Pon, 28.04.2008, 21:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozri sem možno ti niečo sadne
http://www.4x4-offroad.cz/index.php?page=inzerce

Ale súhalsím s tým čo sa píše,najskôr by som kúpil nejaké auto bez papierov tak aby ťa moc nevišlo,naučiť sa ako tak jazdiť v teréne lebo šak každý sa stále učí,a ked už si budeš istý že maš na to žalúdok tak kúpiť niečo lepšie a poriadne upravené. ;-)

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pon, 28.04.2008, 21:34
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.04.2008, 16:39
Príspevky: 120
Bydlisko: BARDEJOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik za radu,uz to tam pozeram


Pon, 28.04.2008, 21:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
to Hummer:
Citujem zopar Tvojich slov:
"no ja by som chcel nejaky special alebo nieco take co by ma oslovilo.sam neviem co."
"no aby som sa stym dostal vsade v akomkolvek terene.existuje take nieco?"
"hladam daco ine co by som si kupil.nejake poriadne delo.ani nemam predstavu co by to malo byt"

Existuje prislovie: Najskor meraj, potom rez! (Alebo aj dva krat meraj a raz rez.)

Ty "nemerias" a chces hned "rezat". Preco davas otazku, ake auto mas kupit, resp. vyzvu nech Ti niekto, nieco ponukne, ked nemas ani len predestavu, co by si chcel? (Auto, ktore sa dostane vsade, v akomkolvek terene (Tvoje slova) - NEEXISTUJE, cize to nepovazujem za realnu predstavu.)
Aby si ziskal predstavu, ake auto potrebujes, tak je dolezite (ale nie jednoduche) povedat si, co chces jazdit. Teda napr. ci chces zdolavat blatove jamy a vymole v domovskom chotari, alebo chces jazdit extremny trial, alebo chces jazdit s kamaratmi po cestach-necestach (nie az taky extrem), tulat sa po krajine viac dni a teda chces auto, ktore je okrem dobrej prejazdnosti i priestranne a pohodlne (take ale tusim uz mas), alebo chces jazdit hore, dole po horach iba so spolujazdcom, s tym ze si pripraveny sa vlastnymi silami a prostriedkami, ktore v aute mas dostat z vacsiny problemov, alebo...
Da sa pokracovat skoro do nekonecna. Odpovedat na taketo otazky urcite nevies (vzhladom na to, ze hladas pri tom pomoc), ale nezufaj - je iba malo stastlivcov, ktori by odpovedat vedeli.
Skutocnost je pri konstruovani, alebo natypovavani toho "naj" offroadu kruta, v zmysle - ked niekde pridas, inde to ubudne. T.j. napr. ked zdvihnes auto - zlepsi sa prejazdnost, ale zhorsi sa stabilita a otazkou je o kolko a co je pre Teba dolezitejsie. Vysledok je vlastne vzdy kompromisom.
Aby si ziskal odpovede na tieto otazky, musis zacat jazdit v terene. Najlepsie je zacat ako spolujazdec, niekoho, na niektorej akcii. Zvonku sa da odsledovat vela poucnych situacii, ktore z pozicie vodica vyzeraju inak. Potom si kup co naljlacnejsieho offa bez papierov (ako Ti radili moji predchodcovia v tejto diskusii), teda asi nejakeho Samuraja, Nivu, Aro, Nissana (skratka nieco max. do 50 tiis.). Pritom vobec nehlad na to, ake ma auto spravene upravy (kludne i seriova verzia) a jazdi doma - partakov urcite nejakych najdes. So svojim Hummerom si take auto mozes vozit aj na akcie, ktorych byva z roka na rok viac.
Takto po nejakom case ziskas odpovede: 1. Co chces jazdit. 2. Ake auto, s akou vybavou na to potrebujes - chces a za aku cenu sa da kupit. Myslim, ze nebudem daleko od pravdy s nazorom, ze vacsina clenov tohoto fora by po, ci uz vacsich, ci mensich skusenostiach s offroadom volila moznost kupy serioveho offu (nejakej oblubenej znacky) a nasledne upravy by si spravila, alebo dala spravit podla svojej chuti, moznosti a predstav.
To by bolo riesenie v zmysle hesla z uvodu o "merani a rezani". A i ked to tak nevyzera, usetri to nielen peniaze, ale aj cas. Dokonca chut zaoberat sa takymto hobby, sa moze i zvysit, lebo v lepsom pripade predchadzas, v horsom oddalujes sklamanie a znechutenie zo zlej volby. :)
Na zaver prajem vela stastia pri rozhodovani!

P.S. Tiez nepatrim medzi stastlivcov, ktori maju jednoznacne odpovede a tak sa len velmi, velmi pomaly prepracovavam k tomu, pre mna spravnemu offroadovemu "baliku". :)

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Uto, 29.04.2008, 1:25
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro, vyčerpávajúco zhrnuté. :smt023 Jediný rozdiel oproti mojim radám cez PM, že som mu radil niečo večšie a silnejšie než samca. A to len preto aby nemal taký velký rozdiel oproti svojim návykom z hummera. A potom neskôr naopak prenos získaných skúseností z offu na H. Ale nieje to nič extrémne zásadného. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 29.04.2008, 6:27
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.04.2008, 16:39
Príspevky: 120
Bydlisko: BARDEJOV
Odpoveď s citáciou
jacob,juro,diesel,dik za radu,velmi si ju vazim.Teraz v sobotu ideme s cicom na Cergov troch jazdit a uvidim vlastne ci nato vobec mam a potom sa rozhodnem co kupim.rozmyslal som o tych vid link- http://suzuki-samurai.autobazar.eu/card.php?id=508926, alebo http://suzuki-samurai.autobazar.eu/card.php?id=434852, alebo http://suzuki-vitara.autobazar.eu/card.php?id=432556 aspon pre zaciatok.Hummra uz velmi na teren nechcem pouzivat lebo uz som ho mal minule a prave dnes mi ho maju doviezt z servisu z Lemesian lebo som dodrbal servo.Som myslel ze na hummru dojdem az do pekla a nesetril som ho a takto sa mi to vyplatilo.Budem mat ponaucenie tak preto si chcem vybrat nieco lacnejsieho.Al edik za radu a budem sa snazit podla Vasich rad riadit


Uto, 29.04.2008, 6:50
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
HUMMER píše:
jacob,juro,diesel,dik za radu,velmi si ju vazim.Teraz v sobotu ideme s cicom na Cergov troch jazdit a uvidim vlastne ci nato vobec mam a potom sa rozhodnem co kupim.rozmyslal som o tych vid link- http://suzuki-samurai.autobazar.eu/card.php?id=508926, alebo http://suzuki-samurai.autobazar.eu/card.php?id=434852, alebo http://suzuki-vitara.autobazar.eu/card.php?id=432556 aspon pre zaciatok.Hummra uz velmi na teren nechcem pouzivat lebo uz som ho mal minule a prave dnes mi ho maju doviezt z servisu z Lemesian lebo som dodrbal servo.Som myslel ze na hummru dojdem az do pekla a nesetril som ho a takto sa mi to vyplatilo.Budem mat ponaucenie tak preto si chcem vybrat nieco lacnejsieho.Al edik za radu a budem sa snazit podla Vasich rad riadit


Myslím že na Čergove bude aj Paco a ten Ti asi najlepšie bude vedieť porozprávať ako išiel on na to.Tiež najskôr jazdil na Pajere DID,ale bolo mu ho ľúto a preto si spravil auto na ktorom sa už dokáže konečne dosť dobre odviazať.Len on na rozdiel od Teba bol akčnejší(nič v zlom),kúpil Pajerko trochu upravil a jazdil,po polroku jazdenia sa pustil do Jeep-a a už si to naozaj teraz užíva.Určite budete mať dosť času pokecať a ako ho poznám,rád Ti poradí. :lol: :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 29.04.2008, 8:00
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.04.2008, 16:39
Príspevky: 120
Bydlisko: BARDEJOV
Odpoveď s citáciou
ok,rudi uz sa na tam tesim.Uvidim a rozhodnem sa .Mas pravdu kazdy raz zacina,ale dost ma to chytilo a dufam ze sa dotanem stym jazdenim aspon na aku taku uroven :-D


Uto, 29.04.2008, 8:08
Profil
Mitsubishi Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.05.2007, 11:34
Príspevky: 1204
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
HUMMER píše:
jacob,juro,diesel,dik za radu,velmi si ju vazim.Teraz v sobotu ideme s cicom na Cergov troch jazdit a uvidim vlastne ci nato vobec mam a potom sa rozhodnem co kupim.


Hummer, keď som zvládla ja - ako úplne obyčajná baba bez zmyslu pre techniku kúpiť off-a za pár dní, tak to snáď zvládneš aj ty. A vôbec k tomu nepotrebuješ napísať 1000 príspevkov, ktoré sú stále o tom istom. Skús začať čítať v sekciách na fóre, nájdeš tam všetko, čo potrebuješ vedieť. Lebo za chvíľu začnú lietať červené hviezdy...

_________________
Obrázok 4x4 za každých okolností


Uto, 29.04.2008, 8:14
Profil WWW
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
HUMMER píše:
....dost ma to chytilo a dufam ze sa dotanem stym jazdenim aspon na aku taku uroven :-D

Aaaaale, urcite sa dostanes na nejaku uroven, :wink: ono....ked ta to raz chyti....sak to vsetci pozname :-D :smt148


Uto, 29.04.2008, 8:15
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KARRRRRRAAAMBAAAAAAA :smt146 :smt035
sak cez weekend uvidis ;) (ak dojdes)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Uto, 29.04.2008, 9:36
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
HUMMER píše:
...Teraz v sobotu ideme s cicom na Cergov troch jazdit a uvidim vlastne ci nato vobec mam ........


Hlavne ,že Cico na to ,,ma,, ............// len zabuda odkial// :smt078

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 29.04.2008, 10:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Rudi píše:
Myslím že na Čergove bude aj Paco a ten Ti asi najlepšie bude vedieť porozprávať ako išiel on na to.Tiež najskôr jazdil na Pajere DID,ale bolo mu ho ľúto a preto si spravil auto na ktorom sa už dokáže konečne dosť dobre odviazať.Len on na rozdiel od Teba bol akčnejší(nič v zlom),kúpil Pajerko trochu upravil a jazdil,po polroku jazdenia sa pustil do Jeep-a a už si to naozaj teraz užíva.Určite budete mať dosť času pokecať a ako ho poznám,rád Ti poradí. :lol: :wink:


No len mam pocit ze som sa odviazal trosku viac :-D :-D. Bojim sa ze nestihnem urobit vsetko tak ako ma byt. Asi by si sa musel z vozikom tocit na dva krat :(


Uto, 29.04.2008, 11:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hummer, kedze si bol v CR mal si moznost tento vikend ist pozriet na off vystavu v Prazskych letnanech. Bolo to tam cely vikend... Tiez som sa chystal, ale boli ine :smt146 dolezite povinnosti :-D . Moznosti hladania su aj v Praaaglu, v Rudnej su chalani 4x4expert, si myslim ze by ti tiez poradili.

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Uto, 29.04.2008, 15:53
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: