Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:09
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Poradte pri kupe 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PATaMAT píše:
no nasiel som Jeep Cherokee 2.5 benzin+plyn
http://jeep-cherokee.autobazar.eu/2-5-b ... 86453.html
len by ma zaujimalo co pri obhliadke takeho vozu je treba skontrolovat naco dat pozor a pod.


....ak možem ja nezavazne poradit ,tak čo sa tyka tohto auta ,pozeral som na neho ,vyzera ok aj plyn legalne......ale nakolko som mal niekedy 2.5 benzin ,tak ver ,že aj tu sa budeš pohybovat približne okolo 14 litrov +/- ..no a plynu asi o niečo viac ,tak si zvaž všetky za a proti a pouvažuj či nebudeš hladat 4 liter.. :-D ale značku si zvolil spravnu tak len sa uberaj tymto smerom a čo sa tyka nahradnych dielov tak nie je problem :smt023 //sry no musel som si trošku ,,zalobovat,, :lol: // Tak vela štastia ;-)

aj tu niečo prečitaj

http://www.offroadforum.cz/viewtopic.ph ... 605&start=

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 15.09.2008, 15:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chcem sa este spytat co hovorite na motory 2.1TD 64kw???
je to dostatocne??? co na nich hovorite???


Pon, 15.09.2008, 19:17
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PATaMAT píše:
chcem sa este spytat co hovorite na motory 2.1TD 64kw???
je to dostatocne??? co na nich hovorite???


Heh tento motor je z dielne renoltu, ako na cestné jazdenie stačí tam možno aj spotreba bude docela fajn pokial to človek nanahána, ale ekonáhle to naložiš prípadne pojdeš po nespevnenej kde treba záťah kopce tak si zo spotrebou v prdely, pač to bude cez 10l, rovnako ako ked na to auto dáš väčšie pneu proste ten valivý odpor budeš cítiť.
Tento motor tam je nejakým nedopatrením ked na malú chvílu značku jeep kupili francuzi.

Ked už tak radšej dobre 2,5TD od VM a dorobiť chladič oleja, prípadne prerobiť chladenie na elektrické či doplniť elektrický vetrák, vid Palo Cheero zo ZA. Stále hovorím len o autách zn Jeep.

Každopádne pri kupe radšej niekoho znalého ohladom konkrétneho typu auta, vie ti povedať čo je na tom hyn, čo treba urobiť ešte pred kúpou, prípadne sa zmiernia následky kupi akosi VM je u nás vždy lotéria a tieto autá maju povačšinou nalietaných vela km a niekedy nie z valným servisom, potom si to odnáša motor povačšinou.

Ideálny motor pre XJ je docela 4l :wink: spolahlivý nenáročný na udržbu ak je v dobrom stave, lacne diely, jednoduchý servis na rozdiel od diesela. O nových diesloch ani nehovorím.
Pri XJ dať bacha na renix, debilný systém brzd ktorý sa furt serie a prerábka na neskorší systém je dosť záhul pokial sa nedostaneš k tomu za hubičku.

Ostatné autá neviem, teda ešte jedno by bolo vhodné Mitsubishi niečo ako má tunajšia členka ZUZ motor tam ide ako hodinky, malé šikovné, akurát drahšie ND na toto auto. Na tom vozil a docela by som to mohol na take vozenie sem tam povačšinou cesty. V seriovom stave to nemá ani špatnu spotrebu. Viac k tomuto a mišibuši povie RUDI :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.09.2008, 19:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nj to som pocul ze tam su renoltacke motory pokial viem tak v nevadach su takeho motory... no neviem to auto ma ostat mne az spravim vodicak cize ma dost zere ze co sa kupi a mne by ten 4.0 nevadil len moj fotrik sa boji takych cudackych motorov kedze sme uz pohoreli na par autach z velkou kubaturov...


Pon, 15.09.2008, 19:43
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No čudácky zrovna nieje, a v čom pohoreli??

Ono každy motor sa správa tak ako s aon majitel stará, je jedno či benzín alobo diesel.

Pri benzíne ked kupiš velkoobjemový už z lpg bud z DE alebo cz tak je pravdepodobnosť že to budeš mať na papieroch legálne, a potom jazdíš lacnejšie ako diesel.

Na mojom 4l ešte ked mal LPG tak jazdil bezproblemov za 13 až 16l LPG tak si zrátaj pri tej cene čo ťa vyjde km cesty.
Na benzíne jazním cca od 10l do 15l cesta mimomesta mesto priemerku mám cca 12-13, čo na ten americký pažravý zázrak neije vela.

Hociktorý bruchoplaz benzínový z polovičným motorom žerie len o málo ako ja, a to mám auto uprevené zdvihnute a na kolách o hodne vačších ako by mali byť, pri seriových to jedlo cca v priemere 10l

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.09.2008, 19:50
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A čo tak fiat Panda 4x4 ? :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 15.09.2008, 19:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri vybere benzin+plyn / nafta by som zvazoval stratu vyhod karoserie typu kombi po montazi nadrze LPG...jazdil som vela rokov na LPG na osobakoch ale pri offe by mi asi vadilo ked sklopim sedadla a v strede mozneho ulozneho priestoru by mi sidlila nadrz na plyn.
V dalsom by som zvazoval ked to ma byt tvoje jedine auto, aky komfort pocas jazdy od neho ocakavas, ci tam chces mat nejaku elektricku vybavu prip. klimu. Niektore vozy su dost skupe na vybavu a treba vzdy zvolit vhodny kompromis...Prajem stastnu ruku pri vybere

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 15.09.2008, 20:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo čo, už ti chýba? :lol: :wink:

musím sa 2.1tky trochu zastať. Dynamika ZJ s 2.5TD VMkom a XJ s 2.1TD Renaultom bola zhruba rovnaké...aspon u mojich autách...oboje na 31" gumách, prevody origo. Dokonca by som dal prvenstvo XJ, pretože krivka jeho výkonu a točivého momentu bola plynulo stúpajúca naproti trochu zalomenej (až takmer do plocha) u mojho ZJ.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 15.09.2008, 20:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
romo11 píše:
...jazdil som vela rokov na LPG na osobakoch ale pri offe by mi asi vadilo ked sklopim sedadla a v strede mozneho ulozneho priestoru by mi sidlila nadrz na plyn.


....... a kolego ešte nepočul (nevidel) o LPG nádrži pod autom ?? Samozrejme, že LPG nádrž v kufri OFFu je neprípustná alternatíva.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 15.09.2008, 21:30
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
romo11 píše:
...jazdil som vela rokov na LPG na osobakoch ale pri offe by mi asi vadilo ked sklopim sedadla a v strede mozneho ulozneho priestoru by mi sidlila nadrz na plyn.


....... a kolego ešte nepočul (nevidel) o LPG nádrži pod autom ?? Samozrejme, že LPG nádrž v kufri OFFu je neprípustná alternatíva.


Paťo to je relatívne, ja tak fungoval vyše roka. A su aj diskové namiesto rezervi aj tak má jeep kolo v nutri niektoré plnohodnotné, niektoré len dojazdovku, teraz mám v kufri rezervu MT 31" a je to zajedno predým nevozil rezervu :-D zatial ju inam nieje kde dať :?

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.09.2008, 21:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
PATaMAT píše:
Donedavna sme mali nivu no ta musela ist prec kvoli veeelkej spotrebe...


Noo, a to ste mali 1,7, alebo 1,6 ?? Majova 1,7 dokáže pri slušnom driverovi tak za (aj do) 10L jazdiť a LPG tak o 2L viac. Takže to nie je až tak dramatické. U mňa 1.6 do 12 LPG detto a to je v tom aj terén.

Ináč chalani ti dobre radia na margo dostupnosti, ceny ND a servisu - toto vééľmi dobre zváž(te) lebo sa .... potom.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 15.09.2008, 21:39
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PATaMAT píše:
chcem sa este spytat co hovorite na motory 2.1TD 64kw???
je to dostatocne??? co na nich hovorite???


už som to raz tu citoval,ale trebars aj toto si prečitaj //ale len citujem ,nemam ten motor,tak neposudzujem ani neodsudzujem :wink: :smt152 //:

http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=7963

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 15.09.2008, 21:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
....... a kolego ešte nepočul (nevidel) o LPG nádrži pod autom ?? Samozrejme, že LPG nádrž v kufri OFFu je neprípustná alternatíva.


Paťo to je relatívne, ja tak fungoval vyše roka.

Andrej, myslel som (aj z osobnej skúsenosti) na autá typu : Niva, Jimny, Vitara a pod. čo už samo o sebe majú žalostne malý kufor. Jasné, že v long verziách a JEEPoch napr. je to ešte ako-tak "prežiteľné".

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 15.09.2008, 21:45
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Paťo: ja som myslel na auta ktore nemaju rezervu pod podlahou kufra ale napriklad na boku kufra ako jeep alebo na 5ich dverach ako pajero a pod....tam nadrz aka sa dava namiesto rezervy nenarves...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 15.09.2008, 21:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Paťo: ja som myslel na auta ktore nemaju rezervu pod podlahou kufra ale napriklad na boku kufra ako jeep alebo na 5ich dverach ako pajero a pod....tam nadrz aka sa dava namiesto rezervy nenarves...


Narveš akurát nemá velký objem cca do 5Ol čo je dosť málo, ja mal 90l tuším v kufry valcovú, a toroidy su tiež povačšinou len na ležato nei každa sa dá postaviť na bok.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.09.2008, 21:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: