Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 9:37
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Výmena ložiska zadnej nápravy Samurai 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
No, už to mám poskladané. "Pán" sústružník si vypýtal za 2 krúžky 20€. Nie som krajčírom, nuž myslím si, že to trochu prehnal. Čakal som, že to bude o čosi menej,... ale nevadí, dvadsaťeurovku nenalepím na koleso... :) Keby som ale bol vedel, že originálny zaisťovací krúžok je bežne k dostaniu za cca 15 €/ks, určite si radšej kúpim originál!... Po sviatkoch zabehnem do SUZUKI Prešov a overím si to. Doteraz ma však stále takmer zabili s cenou, keď som sa na čokoľvek originálne pýtal.... ale uvidíme...

Pánovi "veľkému" sústružnikovi som aj doniesol na pomeranie poloos,... aj som mu vysvetlil, že krúžok musí byť tak tesný, že ho chcem nalisovať za tepla,... aj tak ho urobil, podľa mňa voľný :( ... Nalisoval som ho za studena a išiel asi tak tesno, ako nejaké tesnejšie ložisko. A to si myslím, že to nyvyhovuje. Preto som to na dvoch miestach ešte pre istotu pribodol zváračkou, aby sa časom nevysunul...

A čo odporúčajú servisné manuály SUZUKI?...Ten originálny zaisťovací krúžok sa má nalisovávať ako?... Za tepla????


Uto, 31.12.2013, 9:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2512
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ten by mal mat presah aspon 3 stovky do minusu a lisovat sa musi nahriaty na asi 120-140C na zamrazenu poloos.


Uto, 31.12.2013, 20:37
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Hmmm,... ja mám 4 stovky do mínusu a zdá sa mi to voľné... Krúžok som "nalisoval" tak obyčajne - iba s rúrkou a kladivom, :D ... bez ohrevu, ako bežné ložisko...


Uto, 31.12.2013, 21:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.12.2011, 23:09
Príspevky: 261
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Originál Suzuki parts sú drahé, hlavne ked sa idu kupovat do Suzuki(autorizovaná predajna).Dajú sa zohnať niektoré o dosť lacnejšie v obyčajnej mototechne.

_________________
2x Samurai pozitív


Str, 01.01.2014, 15:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: