Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:47
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Grand cherokee zj 5.2..Pri rozbiehani sa stráca sila prenosu 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Aby som upresnil robí to pri večsom zoslapnuti plynu na prvom prevodovom stupni vtedy to skrtne keď sa uberie tak to prestane na ostatných prevodových stupňoch to už nerobí


Pon, 08.06.2020, 11:11
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Makiva píše:
.... po naliať nového oleja začala prevodovka pekne radiť bez trhania len to skrkanie na jednotke tam zostalo ešte som rozmýšľal či nebude treba nastaviť pásy či to nemá vplyv na to skrkanie


otázka je ako dlho jazdila s nedostatkom oleja. Pásy si mal nastaviť už pri tej výmene.

Makiva píše:
Aby som upresnil robí to pri večsom zoslapnuti plynu na prvom prevodovom stupni vtedy to skrtne keď sa uberie tak to prestane na ostatných prevodových stupňoch to už nerobí


K tomuto sa nedá povedať na diaľku vôbec nič relevantné. Bolo by to treba počuť a vidieť. Inak je to mlátenie prázdnej slamy.


Makiva píše:
Pri zaradení redukcie to nerobí vôbec


Redukcia nemá nič s hlavnou prevodovkou. Už som to raz napísal, možno by stálo za úvahu hľadať chybu v prídavke. NV249 bude mať po tých rokoch a km na 99% zdochnuté visko a asi aj vyťahanú reťaz

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 08.06.2020, 17:47
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ja som na mojom aute vymenil dve prídavky lebo rachot jak hovado a po výmene za command trac je pokoj.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 08.06.2020, 18:46
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Možno to viznie hlúpo ale jedna vec ma zaujíma načo slúži tlačidlo OD


Pon, 08.06.2020, 22:29
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Makiva píše:
Možno to viznie hlúpo ale jedna vec ma zaujíma načo slúži tlačidlo OD


No keby sa ti chcelo máme tu aj takú funkciu že "hľadať" :mrgreen:

a inak
viewtopic.php?t=19240&f=154#p279230

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 08.06.2020, 23:02
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
To škrkanie v automate počul som názor že to môžu robiť tiahla od kvaltpaky údajne sú zlé zostelovane a ked sa zaradí D tak ten kvalt nie je dobre zaradený a to spôsobuje to škrkanie čo si o tom myslíte? Pôjdem na to pozrieť a dám vedieť


Uto, 09.06.2020, 11:46
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Makiva píše:
To škrkanie v automate počul som názor že to môžu robiť tiahla od kvaltpaky údajne sú zlé zostelovane a ked sa zaradí D tak ten kvalt nie je dobre zaradený a to spôsobuje to škrkanie čo si o tom myslíte? Pôjdem na to pozrieť a dám vedieť


Aká kvaltpáka? Máš predstavu ako funguje voľba režimov na tvojej prevodovke? Aký zle zaradený kvalt? Tá prevodovka sa volá automatická práve preto, aby si nemusel radiť žiadne kvalty. :twisted: V prevodovke je rohatka z guličkou, takže kažá predvoľba má svoju jasne danú polohu. A ovládané je to len blbým lankom. Jediné čo by ti nesedelo sú popisy PRND voči polohe voliča. A asi by to neštartovalo v polohe P a N. A mechanicky sa pohybom voliča v tej prevodovke akurát tak vysúva malý kovový piestik vo valvebody. Všetko ostatné je riadené tlakom oleja.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 09.06.2020, 13:44
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Ja viem co je automat ale ako som tu správu dostal tak som ju posunul ďalej aby som vedel názor aj vás ostatnych


Uto, 09.06.2020, 22:07
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
nechcem byť zlý alebo podceňovať tvoje schopnosti, ale najlepšie asi urobíš ak to dáš minimálne pozrieť niekomu, kto vie čo robí a vie čo hľadať. Možno by bolo dobre napísať odkiaľ si a podľa toho sa uvidí.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 10.06.2020, 17:43
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Automat prestal radit uplne auto islo len pri zaradeni spiatocky mal som len dve moznosti bud urobit celkový repas prevodovky alebo ju vymeniť za druhú po dvoch mesiacoch sa mi podarilo zohnať druhú z auta ktoremu odišiel motor takže žiadna buracka prevodovka bola na počudovanie pekná čistá a olej vonal novotou takže nebolo čo riešiť tip 44RE na prevodovke sa nastavili pásy vymenil olej a filter a prevodovka jazdí ako nová pri dobrej starostlivosti by mala vydržať veľa kilometrov po vymene ma najazdene okolo 2500 km a absolutne žiadny problém


Ned, 21.02.2021, 11:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: