Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:39
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 200 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
 Vyvažovanie práškom / granulátom 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Vďaka. Idem ich skúsiť.
A aby som ostal pri téme. Neviem si predstaviť, ako ste to tie vaše dostávali do pneu cez ventil. Tie čo sme použili mi, majú veľkosť cca takú, že jedna vojde do ventilu. :smt139

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 07.12.2020, 21:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ja nerozumiem prečo sa stále striktne držíte tých skurvených tabuliek s tým "granulátom".

odvážil som si vždy každé pneu samostatne,dokonca sme zistili,že BFG KM2 a Cooper Discoverer STT PRO pri rovnakom rozmere 265/70 R17 majú rozdielnú váhu.
Pri celoprotektoroch sa zistilo,že rozdiel môže byť medzi pneumatikami aj 0,5kg a čo bolo prekvapivé jeden mal skoro 0,8kg

BFG KO2 265/70 R17 ( + - 26kg ) mám taktiež vyvážené airsoftovými guličkami a taktiež som vážil samostatne každé pneu na váhe a výsledok dávkovania som vždy zaokrúhloval smerom hore. Raz som ich mal na AL diskoch a teraz ich mám na plecháčoch a nemám žiaden problém. Občas sa stane,že cítiť mierne trasenie ale dovtedy kým sa neuložia guličky kam treba. Odskúšané pri 150km/h taktiež aj na MT Cooperkách.
Ak mi vyšlo na MT pneu 174g tak som dával 200g do pneumatiky / ten rozdiel-zaokrúhlovanie +25g som dodržal aj pri BFG KO2 - ja s tým nemám absolútne žiaden problém.

Každý vieme,že pri jazdení z pneumatiky UBÚDA lebo sa zoderie vzor,čiže sa zároveň mení aj jeho váha. Pri hrúbke-výške vzoru 14mm kým prídeš k napr. 2-4mm je dosť materiálu čoho ubudne.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 08.12.2020, 0:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Už ste použili ten systém vyvažovania čo som písal cez samostatnú váhu pneu s tými airsoftovými guličkami ?

NIKTO nič nepíše,som zvedavý

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 11.12.2020, 15:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ja určite idem tým systémom váženia na pneu stt pro 285/70r17.. ale ešte čakám na pneu, a potrebujem aj opraviť disk :smt017 tak uvidím či stihnem tento rok, ale guličky už mam nachystané :wink:

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pia, 11.12.2020, 19:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
A prečo vlastne také pomerne malé pneu vyvažujete práškom/granulátom? Mal som 33” na R15 diskoch a vyvážiť sa dali normálne. Teraz mám 265/75 R16 a takisto sa dali vyvážiť v pohode. 285/70 na R17 disku nieje až tak moc gumy aby sa deformovala natoľko aby bolo nutné vyvažovanie za jazdy. Nejaké 37” na 15ke, tak to zmysel má.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 11.12.2020, 20:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
A prečo


hlavne :
- cez.50000km som nemusel riešiť vyvažovanie keď som točil kolesá AT medzi MT
- 7 rokov som nemusel ísť do pneuservisu, nemusel som sa objednávať, NEMUSEL som nikde PLATIŤ, nemusel som počúvať "blbé reči" servisákov na ťažké koleso, blbé poznámky do piče viac to neide vyvážiť a pri 4 pneu stráviť cez 1hodinu a pod.
- ak som vybehol niekde z "blata" na cestu aj keď niečo málo ostalo na disku zo vnútra bolo to v pohode
- granulátom sa vyvažujú dokonca aj osobné "malé" pneu,po celej životnosti pneu máš pokoj / len tu sme ešte v dobe kamennej /
- tzv.granulát,guličky vyvažuje NIE LEN samotné pneu - koleso ALE aj "nerovnosti" na disku,nápravách,riadení, atď. / ja som to nevymyslel tvrdia všade kde to robia /
- tzv.granulát,guličky môžeš znova použiť do ďalšej pneu / závažia sa musia recyklovať a znova vyrábať
- tento rok na jar keď som dával nové BFG KO2 som mal so sebou osobnú váhu,dig.kuchynskú váhu, 1kg guličiek a od servisáka som chcel jedine aby "natiahol" pneu na disk NIČ VIAC / na budúce si tie pneu odvážim doma,každú si označím kriedou,doma pripravím guličky do každého a od servisáka jedine to keď sa bude škrabať v riti aby medi tým natiahol pneu na disk a nafúkal.

- prečo nie ?

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 11.12.2020, 22:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
V prvom rade by som zmenil servisáka :D alebo sa možno naučil obúvať si gumy na disky sám :) pri našich rozmeroch to nieje také ťažké.

Ja som také problémy aké popisuješ vyššie nikdy nemal. Teraz mám dokonca protektory, vyvážené raz a odvtedy odjazdené cca 40 000 km. Nič netrasie, žiadne závažie neodpadlo, proste žiadny problém, ale uznavam, Tvoje argumenty majú logiku a sám som otvorený ten možnosti. Momentálne našťastie niesom odkázaný na také laborovanie, možno v budúcnosti.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 11.12.2020, 23:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tiez som mal obute 265-bezny rozmer na par autach a dokonca ci na 15 alebo 18 disku. Alebo 31alebo 33 a normalne sa dali pekne vyvazit .A na 37 T3 protektor na 16disku mam 300gramov granulatu priblizne . Ale v servisoch vo vranove a v presove kde bezne chodim davaju granulat vacsinou na nakladne auta a nie na osobne alebo uzitkove ,ze nevidim dovod do vsetkych pneu davat granulat . Inak ked som nemal specialne ventily tak sa pri podhustovanu lubil granulat zaseknut a na inom aute zase sa mi roztriaslo riadenie a chyba bola,ze sa neako dostala vlkost do pneumatiky-neviem ci skondenzovala alebo ako a granulat sa zlepil do takej gulicky a ani jazdou sa nerozpadol a koleso bolo nevyvazene. Cize vsetko ma svoje plusy aj minusy a niekedy staci aj bezne vyvazenie olovom a vydrzi to v pohode 2,3roky :-D


Sob, 12.12.2020, 2:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
klasický granulát by mal byť "sklenený" a ten neberie do seba vlhkosť
avšak jeho nevýhoda je v tom,že sa pri podhusťovaní vie dostať do ventilu ale aj to sa dá riešiť s takým "nástavcom" ventilu.
tie airsoftové guličky,ktoré používam ja sú ešte potiahnuté silikónom a odolné voči vlhkosti,ďalšia výhoda ich väčší priemer a nenacucnú sa do ventilu a váha jednej tuším 0,2g čiže sú aj o dosť ťažšie ako klasický granulát.

pneuservisy alebo všetci čo majú prezúvačky a vyvažovačky tak spohodlneli,že sa im doslova prosiť nebudem a keď sa pýtajú aké auto tak krútia nosom (mám 2,5t). :-D

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 12.12.2020, 4:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Mne sa ten origo granulát tiež lepil vlhkosťou, samotné guličky samozrejme sú z neporezného materiálu a vlhkosť nenasajú, ale ich malý rozmer umožní kapílárnej vzlínavosti vody nasať medzi seba kondenzát a už sa lepia. Hlavne sa to deje pri častom podhusťovaní a dofukovaní palubným kompresorom bez odlučovača vody

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 12.12.2020, 16:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
******************
používam systémom: 28,5g na 6kg váhy pneu ..... čiže mám dopredu KAŽDÉ PNEU ( NIE KOLESO ) odvážené na osobnej váhe čo je v domácnosti a na digitálnej kuchynskej váhe (váži po1g) navážené. Ventilky samozrejme celokovové a pri podhusťovaní som nemal nikdy žiadny problém.
sú to tieto airsoftové guličky: https://www.municak.sk/marui-0-2g-bbs-3 ... 5tuWE0RB04


Tak už som sa konečne k tomu dostal.. schválne som šiel týmto tvojim systémom. pneu vážila 27kg. podľa tvojho prepočtu by tam malo ísť 128,5g (ak dobre rátam) tak som zaokrúhlil nahor a dal 150g na gumu. Jazdil som tak cca 500km ale niekedy bolo cítit mierne zatrasenia, najmä po prechode aj miernymi nerovnosťami.
Tak som prihodil guličky na 200g na koleso. Od vtedy prejdených cca3tis km a zatiaľ úplne super, bez záchvevov, aj pri svižnejšej jazde cez nerovnosti.. akurát som ešte nebol v blate takom žeby sa mi blato dostalo do diskov ako sa to bude správať potom, ale zatiaľ úplne super.. čiže ďakujem za rady :smt023 :smt023

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Sob, 06.02.2021, 23:04
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
andrej190 píše:
ale zatiaľ úplne super.. čiže ďakujem za rady :smt023 :smt023


mne to zatiaľ funguje ten prepočet. teraz som prehodil zo zadu kolesá dopredu aby sa rovnomerne zjazdili a kupodivu tie zadné pri 90-100km/h trocha cítim vybrácie na volante. budem musieť zbehnúť niekde do pneuservisu a znova ich prevážiť a možno tiež o pár g dať viac.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 07.02.2021, 0:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
kupodivu tie zadné pri 90-100km/h trocha cítim vybrácie na volante. budem musieť zbehnúť niekde do pneuservisu a znova ich prevážiť a možno tiež o pár g dať viac.


tak sa to nakoniec vyriešilo a všetko je v poriadku,mal som zle nahustené jedno koleso,ten merák na pumpe neukazoval dobré hodnoty (pravda nemal som ani okuliare na čítanie :smt126 )

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 12.02.2021, 16:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
pozdravujem pani, potreboval by som poradiť ohľadne toho prášku. Mám pneu Federal Xplora 37x13,5 R18 a klasické vyváženie je katastrofálne ... už mi to 3x v servise prevažovali a stále trasie volantom. Čítal som o granuláte na vyváženie aj tu na fóre a rád by som to skúsil. Koľko granulátu by som mal na takúto pneumatiku použiť ? V Pneuservise nemajú tabuľku na takýto rozmer pneumatík. Vďaka

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Uto, 13.09.2022, 3:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
Koľko granulátu by som mal na takúto pneumatiku použiť ? Vďaka


pozri o jednu stranu späť mám tam napísaný pomer váhy samotnej pneu a granulátu ( air soft guličky alebo aj bralen )

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 13.09.2022, 3:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 200 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: