Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:16
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Offroad obytny prives 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.01.2009, 23:51
Príspevky: 791
Bydlisko: Preßburg
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Kolega si robil tiež nadstavbu na existujúci vozík, Základný rám podlahy pozváraný z joklu, kostra zo smrekových hranolčekov, zvonku preglejka, zvnútra sololit a medzi tým polystyrén, vpredu zaoblenie z lexanu. pobehal s tým pól Európy a v pohode aj pri kontakte s políciou.


OK, este ma zaujima priechodnost takeho vozika v terene, cize off road. Ak s tym presiel pol Europy je v pohode, presiel s tym aj Rumunsko, Srbsko, Albansko? Myslim tym tazky teren, plus nocovanie v divocine.

_________________
MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.5 V6 GLSA
Ex: MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.0 V6 GLS


Sob, 26.12.2020, 23:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Nie, on to,nemal na offroad, ale určite by sa dal spraviť aj taký, len by to chcelo iný podvozok - príves a asi trošku robustnejšiu konštrukciu tej nadstavby. Ale nejaký ťažký terén pre príves asi nikdy nebude, predsa len je to záťaž, ktorú ťaháš a ktorá nemá pohon. Ja mám skúsenosť, že na korbe odveziem aj 2x toľko ako by som dal na prívese v teréne.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 27.12.2020, 23:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Ale nejaký ťažký terén pre príves asi nikdy nebude, predsa len je to záťaž, ktorú ťaháš a ktorá nemá pohon.

Pre inšpiráciu, austrálčania prejdu s offroad prívesom viac, ako väčšina z nás jazdí bez prívesu:
https://www.youtube.com/watch?v=NO5yV-D8lyM&t=3010s

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 28.12.2020, 9:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Pre inšpiráciu, austrálčania
správne

*****************************************************************

ak máte čas na YT si nájdite napr. kanál: GALL BOYS a budete vidieť čo sa dá prejsť s prívesom a nie obyčajným.

https://www.youtube.com/watch?v=wctys_VSwRQ

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 28.12.2020, 11:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Tak to sú také propagačné videa, je jasné, že môžeš mať neviem aké silné auto, zašpérované a dobré pneu, fyziku neoklameš, proste je to záťaž, bez pohonu. Nabehal som v teréne s nákladným prívesom celkom dosť, akonáhle je mazlavé blato, rozblatená lúka a pod, tak si skončil a sranda je keď ťa začne s prívesom šmýkať v stúpaní, stačí aj do strany, dole svahom ani nehovorím. A úplne najlepšie bolo keď ma šmyklo, príves sa zalomil, navijakovať nebolo o čo, tak jedine príves odopnúť pustiť dole do kríkov a s autom sa nejako vyhrabať a potom ísť vyprosťovať príves.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 28.12.2020, 12:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
To už je potom o tom, uvedomiť si čo máš za sebou zapnuté. Dobre vyhodnotiť situáciu.
Je mi jasné, že keď si Ty ťahal príves niekde na lúke, bolo to pravdepodobne z pracovných dôvodov. Ja osobne sa radšej vyhnem riziku (hlavne preto že väčšinou so sebou vozím rodinu), o to viac by som sa vyhýbal keby som mal zapnutý príves.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 28.12.2020, 14:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
austrálčania prejdu s offroad prívesom viac, ako väčšina z nás jazdí bez prívesu:

Mat zvysne peniaze tak ako nemam a bolo kade bez problemov behat tak ako u nas nie je,vedel by som ako na to.Australia,Kanada,USA su krajiny o niecom inom.Ci v zakonoch o autach,privesoch,o moznosti jazdenia kade-tade. :smt138

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 28.12.2020, 14:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bol som v USA minulý rok a veru jazdiť tam môžeš kadetade, prinajhoršom si zaplatíš vstup do parku. Sú úplne inde ako my. Austrália detto. O úpravách áut, dostupnosti dielov, zárobku ani nehovorím.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 28.12.2020, 14:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
prinajhoršom si zaplatíš vstup do parku.

Lenze ten park je tak velky ze mesiac sa tade tulas,mas stale co pozerat a si takpovediac stale mimo civilizacie.Aj za tu cenu by som tam isiel :smt023

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 28.12.2020, 15:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ceny za vstup sú smiešne. My sme mali tuším mesačnú vstupku do všetkých národných parkov za asi 60$ ak si dobre pamätám. Mali by sa tí "naši" inšpirovať. Za vyzbierané peniaze by mohli parky zveľaďovať, a ešte by im aj ostalo niečo do vrecka.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 28.12.2020, 15:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Mali by sa tí "naši" inšpirovať. Za vyzbierané peniaze

Aj by sa inspirovali,aj by vyzbierali a tam by to aj skoncilo.Ale preco nie,ak by som mal povolenie ist vsade,kade by som presiel.Komu by si tu ale zaplatil ked kopu je sukromne,urbarske a statneho je malo.Lenze to by si mohol nahodou odfotit ako sa drancuju lesy a to niekomu nevyhovuje.Ale to uz brusime niekam odveci.Ostanme pri privese.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 28.12.2020, 23:46
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
A, nieje lepsie si zariadit nejake... "vacsie auto"? to aj viac prejde / si myslim..., aj cofnúť sa da...
problem je , ze ich robia len rusi :lol: a na to "MY, Europania nemame , "oné" gule :smt005

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Štv, 31.12.2020, 14:40
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
dneska vyrobit cokolvek v relativne dobrej kvalite je perfektne a jednoduche, tie moznosti su dnes sialene....
problem /asi najvacsi/ je legislativa

Mozno by som sa pozrel po "plachetniciach, jachtach , dokonca mozno lietadlach!... to je hooodne zmaknute koli priestoru a vahe (/ideovo, koncepcne , materialovo,.../, hlavne na tom nemakaju / SORRY / "ceske a polske" rucicky... /sorry fakt/
materialovo - tenke kvalitne preglejky, epoxid, laminat,/ aj napriklad lexan je hooodne fany/, hlinikove fajnove profili , .... technologicky....
mastiť to po pepicky srobkami s 40x40 hranolcekov a krutit tam nejaku reciklovanu drevotriesku a co "dúm" dal ... :smt012
vedel by som si predstavit rusku buchanku /zobratu s vyroby pred povrch. upravou :-D / a tu si vymakat na bomby /otvaracia strecha a tak, rozmerovo je to mensie ako bezny osobak, z vnutra? obrovske/, pripadne ten sobol /len tam su vraj biednejsie motory..., inak na vyber moc nieje...
a zasa fakt, no kam s tym pojdes?, len na vychod, ďeľako...

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Štv, 31.12.2020, 15:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Na tieto účely vlastním vw T3 aircooled na ryby,krátke výlety,jednoduché auto teraz na jar chcem riešiť zobytnenie.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Štv, 31.12.2020, 21:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nieco taketo by v nasich koncinach bolo realne aj legislativne?
https://www.youtube.com/watch?v=ENZ2KjlN71A

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 18.01.2021, 22:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: