Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:43
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Po zaradení D/R scípne motor 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 28.11.2021, 23:21
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

Jeep grand cheroke 5.2 93 46RH prevodovka. Auto mám mesiac. Predošlí majiteľ dával robiť prevodovku do Poľska pred 200km. Sem tam sa stávalo že keď auto išlo jemne v zábere (dlhší výjazd) po odstavení som po pár minútach naštartoval auto, zaradil D a auto sciplo. Nechal som auto chvíľu na voľnobehu a už to fungovalo. Myslel som že je to škrtiacou klapkou, vyčistila sa, vymenila sa vyskospojka(auto sa jemne prehrievalo) problém na par dni zmizol. Dnes po celkom slušnom výjazde cca 1-2 km nonstop plný plyn v 4x4 redukovanej. Som na konci zastavil a auto sciplo, nechal som na voľnobeh ochladiť no po zaradni D/R šklblo autom a sciplo, po rozbehnutí prevodvoka radi viac menej normálne. Horko ťažko som došiel domov. Auto vychladlo po zaradení D/R už auto nescipne ale počuť akoby šmýkala spojka. Videl by som to na spojku v meniči. Brzdový spínač skontrolovaný funguje 100%, oleja v prevodovke dostatok no podľa fľašky čo som našiel v aute tam naliali servo olej :roll: (Samozrejme olej Mopar ATF + 4 už je objednaný bude sa robiť preplach prevodovky). Vedel by mi poradiť niekto kto ma reálne skúsenosti?


Ďakujem.


Ned, 28.11.2021, 23:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Vypusti ten bordel z prevodovky,nastav pásy,vymeň filter,nalej nový olej a nakoniec nastav kickdown lanko.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 29.11.2021, 17:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Vypusti ten bordel z prevodovky,nastav pásy,vymeň filter,nalej nový olej a nakoniec nastav kickdown lanko.

A potom všetkom aj prevodovku


Pon, 29.11.2021, 18:30
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 28.11.2021, 23:21
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Vypusti ten bordel z prevodovky,nastav pásy,vymeň filter,nalej nový olej a nakoniec nastav kickdown lanko.


Z doterajšej štúdie mi nieje 100% jasná funkcionalita týchto pasov v prevodovke ale ak to chápem správne a pasy by boli uvoľnené, nastával by skôr opačný problém, a to preklz. Môj problém je práveže nulový preklz po zahriatí. Nie som si istý či ma toto auto uzamykateľný menič alebo je to všetko riešené cez tieto pásy. Prezatiaľ sú mi tieto prevodovky tabu. Budem rád ak by si mi objasnil funkcionalitu týchto pásov. (Samozrejme keď to bude rozobraté tak sa nastavia ale nerád robím veci na dvakrát. )

Frantisek píše:
pampuch131 píše:
Vypusti ten bordel z prevodovky,nastav pásy,vymeň filter,nalej nový olej a nakoniec nastav kickdown lanko.

A potom všetkom aj prevodovku


Keď mi upresníš prečo by mala byť celá prevodovka na odpis, nemám problém s jej výmenou. Prezatiaľ je to komentár s nulovou hodnotou. :)


Uto, 30.11.2021, 0:43
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Alexander450 píše:
.... dával robiť prevodovku do Poľska pred 200km. Sem tam sa stávalo že keď auto išlo jemne v zábere (dlhší výjazd) po odstavení som po pár minútach naštartoval auto, zaradil D a auto sciplo. Nechal som auto chvíľu na voľnobehu a už to fungovalo.


Ako prvé by som to dal tomu, kto tú prevodovku robil. Predpokladám že hydromenič nechali pôvodný a repas :? ani srnka netuší

Alexander450 píše:

Som na konci zastavil a auto sciplo, nechal som na voľnobeh ochladiť no po zaradni D/R šklblo autom a sciplo, po rozbehnutí prevodvoka radi viac menej normálne. Horko ťažko som došiel domov. Auto vychladlo po zaradení D/R už auto nescipne ale počuť akoby šmýkala spojka. Videl by som to na spojku v meniči.


Neviem čo je viac/menej, ale u automatu platí že buď to funguje tak ako treba, alebo to nefunguje. Nič medzi. Ak šmýka spojka po zaradení D, tak určite nie v meniči. Spojka v meniči je len jedna (Lockup) a tá sa uplatňuje len pri jazde na vyššom prevodovom stupni a ustálenou rýchlosťou.

Alexander450 píše:
...oleja v prevodovke dostatok no podľa fľašky čo som našiel v aute tam naliali servo olej :roll: (Samozrejme olej Mopar ATF + 4 už je objednaný bude sa robiť preplach prevodovky). Vedel by mi poradiť niekto kto ma reálne skúsenosti?


Servoolej asi nie, skôr nejaký Dexron 3 alebo niečo podobné. Ten síce do tej prevodovky nepatrí, ale zasa ju nedokáže zničiť za 200km
Reálne ti poradím asi toľko, že preplach to nezachráni. Takže by som sa vrátil na začiatok tohoto elaborátu a pýtal sa tam, kde to repasovali. Čo repasovali, čo konkrétne vymenili, ako je na tom záruka...... Alebo si ten repas zopakuješ. nebudeš prvý (a asi ani posledný) prevodoviek po "repase" z PL sme tu mali pomerne dosť

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 30.11.2021, 1:33
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: