Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 10:16
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Pajero II 2.8TD - zhasína motor, dlho štartuje 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Ahojte, nastal mi takýto problém - padanie nafty Pajero II 2.8 TD SWB , keď štartujem už nechytí na brnk ale musím dlhšie točiť a aj pridať plyn aby motor naskočil, keď naskočí tak pár sekúnd ide ako tak a následne ho musím držať v otáčkach inak po chvíli zhasne a zadymí hustým bielym dymom z výfuku, jazdiť sa s tým nedá teraz. Čo to môže byť ? Myslel som že je deravá niektorá z palivových trubiek, tak som ich obe vycvakol a dal som tam po 2 metre palivových hadíc, pretože od jesene mám na ráme pri trubkách mokro od nafty pred zadným kolesom, brzdové rúrky mám totiž nové už pár rokov. Myslel som že výmenou týchto palivových rúrok sa problém vyrieši a pôjde to, aj som palivový filter vymenil , ale ako pumpujem na pumpe nad palivovým filtrom, tak nikdy to nenatlačím do tvrda, resp. po chvíli môžem pumpovať znova lebo tá pumpička zmäkne. V čom môže byť problém ? V nádrži ? tam by mal byť plavák s motorčekom , nie klasické súčasné palivové čerpadlo aké sa teraz vyrábajú. Alebo problém je na vysokotlakovom čerpadle pri motore ? Alebo netesnosť na tom potrubí ešte niekde to bude len ? Včera som čítal že problém zvykne robiť nejaké tesnenie na vysokotlakovom čerpadle. Na motore sa mi zvýšil únik oleja cez horné veko-po celom obvode veka je už od oleja. Vďaka za rady a pomoc.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Ned, 09.01.2022, 14:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Citaj tu a mozno Ti to pomoze viewtopic.php?f=126&t=7070


Ned, 09.01.2022, 15:47
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Píšu tam hodne zo začiatku o žhavičoch, žhaviče mám v poriadku podotýkam, skúšal som každý zvlášť, iskria ako bláznivé.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Ned, 09.01.2022, 15:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="cor75"]Píšu tam hodne zo začiatku o žhavičoch, žhaviče mám v poriadku podotýkam, skúšal som každý zvlášť, iskria ako bláznivé.[/quote]

To ale nedáva záruku, že aj žhavia.
Iskriť bude kontakt aj vtedy ak je v skrate.
Mal si ich vymontované von a tak skúšal ?


Ned, 09.01.2022, 18:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
cor75 píše:
keď štartujem už nechytí na brnk ale musím dlhšie točiť a aj pridať plyn aby motor naskočil, keď naskočí tak pár sekúnd ide ako tak a následne ho musím držať v otáčkach inak po chvíli zhasne a zadymí hustým bielym dymom z výfuku,

Neviem ako to mas zo zhavicmi ale mne stacilo aby 2 nezhavili a to iste som mal.Musis ich vyskusat mimo motora a vsetky naraz ako zhavia :smt023 Vlastne motor startuje na studeno.Netvrdim ze to bude ale aj mne staci niekedy napad od niekoho.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 09.01.2022, 18:27
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Ahojte, som vďačný za každú radu. No mne sa zdá že problém nastal už koncom leta keď som vypol motor v lese a zacítil som vonku pri aute naftu, domov som došiel a doma som zistil že mám oprskané od nafty pred zadným kolesom na ráme. Jazdil som s tým ešte celú jeseň niekoľko km, a pred vianocami mi to v kopci zhaslo. Keď pumpujem na tej pumpe na palivovom filtri tak nedrží mi tvrdo ten dzindzik hore , ale dá sa stláčať aj trošku nadol. Inak relé žeravenia som tam dal vlani nové, lebo necvakalo mi to pôvodné. To s tými žhavičmi budem teda skúšať do budúcna ako hovoríte, vybrať žhavič von. Chcem ešte skúsiť ten bandaskový test , že napojím palivový filter hadičkami z kanistra s naftou, ako sa to bude správať uvidím, čo to bude robiť , či plynulý chod. Tie rúrky pod autom v tých miestach som vycvakol a dal som tam po dva metre hadíc palivových aj zatiahol svorkami.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Ned, 09.01.2022, 21:26
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Podla toho co tu popysujes by som vybral vstrekovace a dal ich skontrolovat jeden bude asi prepustat (odkvapkavat do spalovacieho priestoru lebo ihla v nom je poskodena a nedrzi tlak) a preto tazky biely dym.Ked uz budu vstreky vonku skontrolovat prepady a pomenit hadicky na nich.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Str, 12.01.2022, 12:28
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Zatiaľ som zistil že jeden žhavič bol asi OFF , lebo sa nenahrial, nezačervenala špička, vymenil som. (vďaka za tú radu, že ich musím skúšať vybraté von) Motor teraz ako naštartuje už pekne ide kľudne aj na voľnobeh drží, ale stále asi po minúte dvoch zhasne, idem dnes vysokotlakové čerpadlo napojiť hadičkou z bandasky a uvidím čo to robí, a čo ďalej.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Sob, 15.01.2022, 9:23
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Auto keď je napojené z fľaše s naftou do vysokotlakového čerpadla ide ako hodinky dnes, z výfuku čistý dym. Ale dal som to mimo filtra, ešte to vyskúšam takto cez filter, nádrž som potom vypustil celú von a dám tam zajtra novú naftu, na tom čo som mal vnútri to robilo biely hustý dym , môže byť palivom - voda, benzín primiešaný, alebo niečo primiešané ? deravé rúrky a hadice k nádrži ? ten biely dym.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Sob, 15.01.2022, 20:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Tak benzín určite nebude robiť ten dym. Ja som pravidelne do diesla dával na zimu na 70 litrovú nádrž cca pol litra až 7 deci plus som dával kvôli mazaniu čerpadla olej M2T, tak som išiel aj na emisnú, motor mal cez 350. tis. km a všetko OK.


Sob, 15.01.2022, 21:59
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Takže auto z bandasky na pôvodnú naftu cez hadičku cez palivový filter ide ako hodiny, bez dymu. Na nádrži ako je to koleso na šroboch zvrchu sú na ňom dve rúrky - do motora a vratná do nádrže, tak to koleso je trošku mastné nie po celej ploche ale tak napoly, asi mi to tam netesní, buď ako sa pripájajú na hadice, alebo tie trubky tam mohli odhrdzavieť, teda tá smerom do motora hlavne, ? čo poviete , na upchatý ten filter vnútri v nádrži to nevidím. mám v kufri ten servisný otvor k nádrži, tak to skúsim najbližšie dni otvoriť a pozrieť na to. čo vy na to ?

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Ned, 16.01.2022, 19:59
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
To koleso na nadrzi sa vola teleso palivoveho cerpadla alebo plavaku filter je v nom maximalne plastove sitko odporucam vamenit za nove pocitam ze ti zhnila trubka co vedie palivo do motora a preto sa to zavzdusnuje.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pon, 17.01.2022, 15:25
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
počítam že to odhrdzavelo na tom telese zvonku, lebo je to tam také mokré trošku, asi polovica toho kolesa - tej príruby, je to asi len z čiernej ocele, či aj nerezové ich robia ? lebo na nete som to videl za 84 eur resp za 144 eur, na poľskej stránke možno za 57 v prepočte ale tá bola celá natretá na červeno, asi klasická oceľ, vnútri by tie rúrky možno nemuseli byť odhrdzavené ? zajtra ak stihnem večer na to pozriem.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Pon, 17.01.2022, 20:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.01.2015, 21:13
Príspevky: 623
Bydlisko: Ba 5
Odpoveď s citáciou
Hladaj prehnitu trubku. Presne toto som zazil aj ja. Ani z nej netieklo. Len prisavala vzduch. A husty biely dym. Tam, kde uvidis, ze su pod autom najviac hnile, tam ich vymen za hadice. Pripadne aj cele. Casto to byva na nadrzi, lebo tam sa drzi bordel, ktory sa neda bezne umyt. Ja som to mal vpredu, tesne pred stupanim k motoru....hlavne sem potom napis, co ti pomohlo....drzim palce :smt023

_________________
Myšivbuši Pajero II 2,8td , Toyo Open country MT 265/75 R16
Myšivbuši Pajero II 2,8td aut. , Michelin 265/70 R15


Uto, 18.01.2022, 15:22
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Pozrel som na pripojenie do nádrže, ako som sa snažil hadice odpojiť z toho deklika na nádrži , tak som odlomil tie rúrky čo idú do nádrže,- už mali svoje čosi za sebou za tých 27 rokov. Vnútri do nádrže sú tie rúrky úplne zdravé aj filter na nej čistý, známy mi na ten vrch navarí nové rúrky (možno v medi mosadzi že by to aj skúsil , čo sme po telefone hovorili) a od nádrže potom potiahnem dopredu do filtra pri motore a na prepad z VTČ nové hadice. A malo by byť všetko OK potom, lebo auto od filtra šlape ako hodiny.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Uto, 18.01.2022, 20:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: