Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:48
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 Patrol Y60 2,8 TD - nechce ist..je to normalne? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Ano Palo, viem o tejto kombinacii ale j
samotny motor a prevodovka bude ranec..a som v rovnakej situacii..nielen ze nepoznam nikoho, kto to urobi, ale ani na Bazosi nieje kombo motor a prevodovka na predaj

ty niekoho poznaz?
diky


Štv, 28.10.2021, 21:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
motor+prevodovka sa sem tam daju zohnat v PL, alebo v DE, samozrejme lacnejsie si nechat poslat z USA. Tak ci tak rebuild je nutny.

Palo vie taketo prestavby

Osobne si myslim, ze je to to najlepsie, co sa da do auta dat... ja mam v XJecku "len" 5.3 III LS a ide to velmi pekne :wink:

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 29.10.2021, 9:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Janobodo píše:
Caute, trochu to tu ozivim
...
posledne tu bol spomenuty swap OM606 motoru od MB s mechanickou pumpou...na strankach ako dieselmeken a dieselpumpuk je o swapoch tohto motoru popisane hodne. swap mechanickrho motoru za mechanicky je dobra vec..


mám kompletný W124 s motorom OM603 a automatom, je bez turba a má 81 kW, vraj ten motor po úprave znesie až do 250 k

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 12.11.2021, 12:04
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Sefe motorov aj prevodoviek je dost..teda skor OM606 ..ten zvladne az 700konikov.s mechaniskou pumpou..problem je, ze nie su mechanici, ktorym sa s tym chce zaoberat..a ja to v garazi robit nebudem.
om 606 zozeniem..mechanicku pumpu a spravne turbo kupis na Dieselpump.co.uk...prevodovku na patrol y61 tiez zozenies..redukcciu kupis tiez na uvedenej stranke..
problem je v tom, ze neviem najst borca v CR, kto by to chcel urobit.

a nehovoriac o M113 V8 , toyotacko lexusackych V8 s automatom...proste chybaju ludia co tomu rozumeju


Pia, 12.11.2021, 13:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Keby clovek nemal kopec inej roboty tak sa zavrie na celu zimu do garaze po veceroch by to dal .Ale nesmel by nic ine robit :-D


Sob, 13.11.2021, 0:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Janko napísal som ti súkromnú správu.


Sob, 13.11.2021, 2:07
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.08.2021, 14:29
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Cau chlapi

zahada nedostatku vykonu rozlustena..uz dlhsiu dobu sa chystam napisat..vzdy zabudnem.
vysledok a problem, ktory to sposoboval je tak stupidny, ze si budete mysliet, ze som uplny deges..

Ako som pisal jazdim do prace a z prace..10km tam a 10spat..ziadny offroad ..do lesa chodim s traktorom
byvam na kopci..nic strmeho..skor tiahly mierny kopcek..a musel som z 3jky podradovat na 2...sralo ma to neskutocne
swap V8 som pre absenciu ludi co sa tomu venuju a pre naklady cca 500000tisic nerobil..aj ked motor.mam
sustredil.som sa aby na patrole fungovalo vsetko jak ma..oleje, filtre, maznice, nove zhavice aj relatko...dokonca som ho dal vyvarit..male miesta na podbehoch u zadnych kolies, doretusovat lakyrnikom etc..kompletne osetreny podvozok..je uplne novy brzdovy rozvodny system..vsetky trubky..cele to stalo ako swap BMW dieselu..ale furt vykon slaby..auto ma origo interier..uz to nie je sanitka..akurat nema stropnicu.
kontaktoval ma pred casom Patrolak z fora, ktory byva pri Litomysli..stretli sme sa..autom si zajazdil..pokukal..bol velice fajn..zazival velice pekne chvile nad stavom auta..zasol..same vau..vau..mal som z toho radost..ALE..jemu sa zdalo ze jazdi pekne.urcite lepsie ako jeho patrol vraj..
trochu som bol zklamany..tak som sa s tym zmieroval..ALE..nahodou som pouzil patrola na dlhsiu trasu..cca 100km..a vystupim..smrad spaleniny..kontrolujem brzdu rucnu..neni..dotykam sa diskov kolies a prave zadne jako panvica rozpalena..kurna..
dal som zrepasovat brzdy..auto jazdi normalne..do kopca domov vyleziem na trojke lahucko jak nic..da sa uz aj predbiehat.

uz predtym som kolesa pravidelne kontroloval..ale asi tym, ze som jazdil.kratke trasy..som si nevsimol zapachu ani vyraznejsich teplotnych zmien..aj ked spatne sa mi zdalo to koleso malinko teplejsie..kazdopadne
Stupidna chyba, vyriesene..auto jazdi s akceptovatelnou dynamikou. Honza od.Litomysle by bol esteradsej teraz.

nech sa dari chlapi
az ma auto omrzi, dam vam vediet
Jano


Str, 23.11.2022, 13:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: