Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 10:11
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 91 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 SWR/POWERMETER-ladenie antény 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Co to mas za antenu?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 22.05.2023, 23:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
MMarián píše:
PSW meter

Si ho kup a tu chalani to vo vlakne pekne popisuju ako antenu naladit.Mne musel chlapik odstrihat ,1.5 cm aby mi vysielacka fungovala.Teraz chytam cca 10 km.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 22.05.2023, 23:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1054
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
MMarián píše:
Dobrý deň viete mi prosím Vás pomôcť z naladením antény President Maryland? viem že tam musím mať PSW meter to som videl rôzne inštruktážne videá ale tá to anténa má aj nejaké krúžky z ktorými sa to ladí -dolaďuje a podobne. Som od Piešťan a neviem nikoho nájsť kto sa tu v okolí tomu venuje. Ďakujem a ostávam s pozdravom
0911898283 alebo 898.marian@gmail.com


kúp si ten PSW meter fakt stojí pár € a vždy sa zíde keď máš CB v aute aby si mohol sám premerať stav naladenia antény. Ten Maryland tiež nebude problém určite z výroby je nastavený s tými krúžkami na "výhodnejšiu" polohu a potom to už máš len pokus - omyl na jemné doladenie.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 25.05.2023, 8:14
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 20.05.2023, 13:00
Príspevky: 9
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Tak dnes som sa trošku zabavil a aj za potil no myslím si že sa podarilo. Nadstavené hodnoty na CB vysielačke PRESIDENT JOHNSON II VOX a anténa PRESITENT IOWA cez SWR meter FARUN FS 135 tak to:
Kanál 1- 1,1
Kanál 10 - 1,1
Kanál 20 - 1 a
Kanál 40 - 1
Myslím že OK merané na voľnom priestranstve a na kopci tak snáď to bude ok
PS.: spojenie nadviazané úspešne
Ďakujem všetkým čo mi na fóre pomohli


Sob, 27.05.2023, 10:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1054
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
MMarián píše:
Tak dnes som sa trošku zabavil


vidíš,nebolo to ťažké a máš aj super hodnoty na anténe. :smt133 :smt133 :smt133

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 31.05.2023, 9:06
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 20.05.2023, 13:00
Príspevky: 9
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých
Chcem sa znovu spýtať čo sa týka ladenia CB antény. Áno už som to tu riešil ale nastal u mňa menší problém a to že keď som išiel ku zákazníkovi tak som urval anténu o konáre stromov samozrejme rýchlo som kúpil novú a to takú čo by sa mala sklopiť ak by došlo ku konkrétnej situácií ako v prvom prípade. Anténu som naladil na hodnoty
kanál 1 - 1,3
kanál 40 - 1,3
kanál 20 - 1,2
kanál 10 - 1,2
to všetko sa mi podarilo na voľnom priestranstve čo nebolo jednoduché pre kamion nájsť ale stalo sa to že na odpočívadle (a nie jednom mi CB-čko škrčalo aj pri úplnom automatickom sqelše) a tak keď som prišiel domov tak som zobral merák a znovu meral a nameral som to to
kanál 1 - 1,8
kanál 40 - 1,1
kanál 20 - 1,4
kanál 10 - 1,6
stál som od domu cca 4-5 mertov ny ďalšie meranie som sa už nedostal. Rozdiel medzi meraniami týždeň a otázka znie: Je možné že na voľnom priestranstve budú iné hodnoty ako pri budove alebo sa merák zbláznil???


Štv, 09.05.2024, 17:21
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7918
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Je možné že na voľnom priestranstve budú iné hodnoty ako pri budove alebo sa merák zbláznil???



Tak otom nepochybuj vobec,,, :smt151 Na volnom priestranstve mas insie a lepsie hodnoty ako tam kde su baraky a tak..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 09.05.2024, 17:56
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 20.05.2023, 13:00
Príspevky: 9
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
Je možné že na voľnom priestranstve budú iné hodnoty ako pri budove alebo sa merák zbláznil???



Tak otom nepochybuj vobec,,, :smt151 Na volnom priestranstve mas insie a lepsie hodnoty ako tam kde su baraky a tak..

tak že mám to nechať tak? lebo podľa všetkého by som mal anténu skrátiť či?


Štv, 09.05.2024, 18:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1054
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
MMarián píše:
Je možné že na voľnom priestranstve budú iné hodnoty ako pri budove alebo sa merák zbláznil???


Áno medzi budovami, v blízkosti budov budú iné hodnoty lebo sa signál odráža aj od nich. Ked tu dosiahneš výborné hodnoty na volnom priestranstve by mali byt este lepsie.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 10.05.2024, 8:14
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7918
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
MMarián skus si to naladit na volnom priestranstve,, a nechaj najlepsiu hodnotu?? Druha vec aku mas antenu,, ak chces mat dobry signal, prijem, tak musis mat aj kvalitnu antenu a nie niaku z tranzistora,, ja som pouzival Syrius Turbo 3000, alebo 5000cku. ta bola najlepsia a co sa mi podarylo tak cca 90km som sa dohovoryl raz z jednym kamionistom od nas a on uz bol pred KE - Saca,,a vysielacka bola Alamat 296,, a Syrius Turbo 5000 antena.. A pry nastavovani som nikdy!!!!!!! :smt152 nestryhal z anteny,, nikda..neuznava to.Samozrejma vec ze ak mas kvalitnu antenu tak je to vyhra, a druha vec je ze zalezi aj na pocasiu..Isty cas sme to tu riesily, bo z tej pojeba..branej Ukrainy nas rusila nonstop vysielacka tamojsich Taxikarov, teda dispecerka,, a to je uz pekna dialka aj vzdusnou ciarou..Ta musela ficat na niekolko gw :-D :-D :-D , srandujem no skutocnost je ze krasne sa dalo pocut ako keby za rohom to bolo..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 10.05.2024, 17:19
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 20.05.2023, 13:00
Príspevky: 9
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Ahoj dík za radu vieš ono z kamiónom hľadať ideálne miesto na naladenie antény je hotový oriešok mám presne takú anténu ako spomínaš no označenie 1000. Inú dať nemôžem lebo by som presahoval 4 m výšky a poldové s tým majú veľký problém. Pred tým som mal anténu president IOWA bola Ok no nevšimól som si silnejší konár a urval som ju tak som na rýchlo kúpil Sirio 1000. Vysielačka je president johnson 2. Všetko fungovalo až do spomínaného momentu. Dal som si to naladiť do nemenovanej spoločnosti v Handlovej iste vieš kde no mám pocit že to ide ako si tak povediac 1km a na auto sqelš niekedy biely šum nerobilo to! Anténa riadne uzemnená protiváha na hovädo tak som si kúpil merák Farun či ako sa volá a ten mi ukázal že treba anténu vysunúť tak som spravil. Sqelš sa polepšil no výkon nič moc a tak keď som sa dostal domov a bolo trošku viac šasu tak znova merák a znova iné hodnoty zase opačné anténu skrátiť (samozrejme som s nej nestrihal)! ale meranie prebiehalo od domu v zastavanej ulici od domov 5-10 m.
Idem kúpiť nejaký poriadny merák zbaliť ho do tašky a snáď sa nájde vhodné miesto kde sa na to vrhnem.


Pia, 10.05.2024, 17:32
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7918
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
No ta 1000cka je nic moc,, mozes tam dat aj dlchsiuuu, ale ju musis naklonit a jeto,, Powesmeter nemusis kupovat,, daj poriadnu antenu a jeto,,,,,, minimum 3000cku,,ta vysielacka co mas si to zasluzi..A chod niekde na luku na volne priestranstvo a tam si ju nalad a uvidis vysledok..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 10.05.2024, 17:43
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 20.05.2023, 13:00
Príspevky: 9
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
No ta 1000cka je nic moc,, mozes tam dat aj dlchsiuuu, ale ju musis naklonit a jeto,, Powesmeter nemusis kupovat,, daj poriadnu antenu a jeto,,,,,, minimum 3000cku,,ta vysielacka co mas si to zasluzi..A chod niekde na luku na volne priestranstvo a tam si ju nalad a uvidis vysledok..


Ako píšem nemôžem dať dlhšiu anténu lebo už teraz som nad limit 4M výšky kolega to mal tak ako spomínaš sklopil to a dostal sa tam kam ja akurát že mu riťku zvieralo keď išiel popod električkové troleje vysielačka tak prskala jak kočka v plevách až neni dávno ho stopli v CZ pri Brne policajti a keď mal všetko OK tak jeden hovorí a čo ten prut? prišiel debílek a uštipol mu to a dostal 10000 českých pokutu no povedz stojí to za to?


Pia, 10.05.2024, 17:56
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7918
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Tak hej to je uz insie cafe,, ta pokuta nie je mala za pichovynu..takze ostat pry tej malej ale aj tak ju dolad na volnom priestranstve,, a uvidisa,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 10.05.2024, 18:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1054
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
MMarián píše:
Ako píšem nemôžem


ešte taká otázka: máš ju upevnenú na plaste alebo na "kovovom" podklade lebo na plaste ju treba tiež ukostriť

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 11.05.2024, 6:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 91 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: