Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 25.06.2024, 8:16
Dnes je utorok 25. júna 2024, meniny má Tadeáš a zajtra Adriána




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 SAMURAI PODVOZOK OME 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
gazur lubomir píše:
MAN PROBLEM PO DVOCH MESIACOCH CO JE OME NA AUTE SU PERA AKESI VYLEZANE A JEDNO JE AJ OHNUTE.NEMAL UZ NIEKTO OME NA SAMURAI?ZDA SA MI TO AKESI BLATO ZA TIE PENIAZE.
Obrázok

Listaky som este na ziadnom aute nemal ale nevyzeraju nejak cudne? Nemali by tie listy byt medzi sebou previazane? Z tej fotky sa mi zda, ze cele pero funguje len na tom hornom liste a tie ostatne len visia pod nim.

_________________
unlimited


Pon, 24.12.2007, 12:41
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To preto vyzerajú čudne lebo ich vidíš prví raz :D . Inak funguje to tak že tie ostatné tlačia zospodu a pri spustení nápravy naozaj visí náprava len na tom vrchnom , pre lepšie kríženie.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 24.12.2007, 12:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1801
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
[/quote]
Listaky som este na ziadnom aute nemal ale nevyzeraju nejak cudne? Nemali by tie listy byt medzi sebou previazane? Z tej fotky sa mi zda, ze cele pero funguje len na tom hornom liste a tie ostatne len visia pod nim.[/quote]

Tie pera su ,,previazane az,az len su z hovna.

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 24.12.2007, 12:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 13.12.2007, 11:59
Príspevky: 25
Bydlisko: PRAHA ČR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Karlito píše:
Cez Samuraje je asi dosť znalý RENDA, možno niečo napíše :wink:


...RENDA nespekuluje nad OME alebo IM ale smelo pouzije pera z UAZu alebo VOLGY...hlavne to co je dostupne za par supov.
---------CHLAPCE JA POUZIVAM VECI FUNKCNI , RELATIVNE DOSTUPNE, A HLAVNE CO SE TYKA LISTAKU DOCELA KVALITNI ...... http://www.foto-album.cz/album.asp?Id=7426 ....... JEN TAK PRO ZAJIMAVOST 1 KS 6TI LISTOVEHO PERA Z VOLHY STOJI 1000KC -SILEMBLOKY 1KS/8KC .................TLUMICE CHOD 24CM 260KC/KS..............A VSE VYDRZI OPRAVDU DOCELA BRUTAL ZACHAZENI 8) ----------RENDA


Pon, 24.12.2007, 22:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RENDA - píše:
DanoDEF píše:
Karlito píše:
Cez Samuraje je asi dosť znalý RENDA, možno niečo napíše :wink:


...RENDA nespekuluje nad OME alebo IM ale smelo pouzije pera z UAZu alebo VOLGY...hlavne to co je dostupne za par supov.
---------CHLAPCE JA POUZIVAM VECI FUNKCNI , RELATIVNE DOSTUPNE, A HLAVNE CO SE TYKA LISTAKU DOCELA KVALITNI ...... http://www.foto-album.cz/album.asp?Id=7426 ....... JEN TAK PRO ZAJIMAVOST 1 KS 6TI LISTOVEHO PERA Z VOLHY STOJI 1000KC -SILEMBLOKY 1KS/8KC .................TLUMICE CHOD 24CM 260KC/KS..............A VSE VYDRZI OPRAVDU DOCELA BRUTAL ZACHAZENI 8) ----------RENDA


... ved prave to som napisal...si to asi blbo pochopil...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 25.12.2007, 10:34
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...odporucal by som prestudovat fora zamerane na Samurai[/quote]

Aj to je možnosť. Alebo ísť za niekým, kto už mal OME podvozok na Samkovi. Skús skočiť do Terchovej. Bývajú(bývali?) tam Rechtoríkovci. Pred pár rokmi jazdili cross-country so Samkom na upravenom OME podvozku. Spýtaj sa, či také niečo videli a či to vlastne je naozaj OME podvozok.

Raz som už niečo podobné videl. Chlapík má Toyotu HZJ75 na OME podvozku a po nejakej expedícií v R prišiel, že má ohnutý lisťak. Ale jemu sa to stalo, keď išiel rýchlejšie, ako bolo únosné, na blate vyletel do priekopy a trafil betónový mostík pravým predným kolesom. Povedal, že myslel, že sa roztrhalo auto. Strašná rana. Ale nič závažné, len sa trochu ohol hlavný list pri zadnom oku. Nevadilo by mu to, ibaže sa tým posunula pravá strana prednej nápravy dozadu asi 15mm a obcas mu chytá 33´ koleso o podblatník.
Tak som mu posunul úchyt nápravy tých 15mm dopredu po lisťáku a jazdí s tým už 5 rokov.

OME podvozky sú (podľa mňa) nadpriemerne dobré, pohodlné a TRVÁCNE. Okrem polyuretanových puzdier, ktoré sa po čase začnú mrviť. Ale OME pružiny sadajú oveľa neskôr, ako sériový podvozok!!!
Samozrejme môže sa stať, že jeden kus je nepodarený. Lenže tu je to, ako píšeš, celá sada lisťákov.
Preto vo mne skrsla domnienka, že to nieje OME. Totiž sada na Samka stojí brutálnych 60-70 litrov. A preto Taubenreuther asi pred 3 rokmi začal ponúkať, ako alternatívu sady lisťákov na staršie modely áut, ktoré si nechal robiť niekde inde. Nie u OME. Ale po roku s tým skončili pre nevyhovujúcu kvalitu :!:
Ja by som sa poradil aj na českých fórach a zašiel za niekým, kto má dobrý OME podvozok na Samkovi. Len tak pokukať a pokecať.

A potom jednoznačne reklamovať.
Pretože, aj keby si naložil do Samka tonu dreva, tak by si išiel na dorazoch, ale listy by nesadli a neohli sa.


Str, 26.12.2007, 11:00
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
dindaj píše:
Tie pera su ,,previazane az,az len su z hovna.

...chlapci, bez urážky, ktokoľvek to vyrobil, je to tak ako napísal Dindaj a akákoľvek firma to predala, mala by dať vec čo najrýchjlejšie do poriadku, inak padá hamba úplne opodstatnene aj naňu...na jej mieste by som ja vec už dávno vyriešil v prospech zákazníka a urobil všetko preto, aby sa to tu ani nikde inde moc nerozoberalo...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 26.12.2007, 16:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Jano JP píše:
dindaj píše:
Tie pera su ,,previazane az,az len su z hovna.

...chlapci, bez urážky, ktokoľvek to vyrobil, je to tak ako napísal Dindaj a akákoľvek firma to predala, mala by dať vec čo najrýchjlejšie do poriadku, inak padá hamba úplne opodstatnene aj naňu...na jej mieste by som ja vec už dávno vyriešil v prospech zákazníka a urobil všetko preto, aby sa to tu ani nikde inde moc nerozoberalo...


...ano Janko mas uplnu pravdu ale stale pozname iba jeden pohlad na vec...pohlad nespokojneho zakaznika (bez urazky kohokolvek nevyhladavajte v tom nejaku zamienku) aj ten nemusi byt pravdivy

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 26.12.2007, 21:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 20.09.2007, 21:12
Príspevky: 550
Bydlisko: ZBYNOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
5.1.2008 NAPISAL SOM DO PLZNE K DAJBYCH S.R.O. ODDELENIE TAUBENREUTHER A 7.1.2008 MI ODPISALI ZE SA MUSIA PORADIT Z VYROBCOM A PREKONZULTOVAT TO S NIM.SOM ZVEDAVY K COMU DOSPEJU A CO MI ODPISU.

_________________
SAMURAI,MT FEDIMA SIROCCO 31",ARB+4.3T NAVIJAK,RED.PREV5.14:1 ABY SA TO DALO DO SPRAVNEHO OFFROAD POHYBU.
http://www.offroadklubzbynov.estranky.sk/ ĽUBO GAŽÚR AUTO-MOTO-OFF ROAD,s.r.o. tel.0905950274
http://www.odevy-apis.sk/


Pon, 07.01.2008, 21:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
odporucam ich preventivne kontrolovat aby nezabudli. :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 07.01.2008, 23:18
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
awojte aj ja mam OME na samiku aj tlmice a mam vsecko v poroiadku az na to ze mi suchaju kolieska a listaky ale podlozky to spravia ale mam to cakat aj ja ze sami ohnu ked samika este nadvisim o ten prepojovaci most ???? :D

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 13.01.2008, 1:04
Profil ICQ
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 25.06.2007, 8:49
Príspevky: 210
Bydlisko: Kopřivnice,CZ
Odpoveď s citáciou
ludo píše:
Dano...neviem nie som expert.....ale mam pocit ze aj z jablk aj z hrusiek je super palenka......a pera by mali byt na to ,na co sa vyrabaju.....


Ahoj totoje myslim cely kamen urazu, ZPUSOB POUZITI ,namontoval sem na auto IRON MAN a na druhy den sem s nim udelal dvoumetrovou stojku, kdyz dopadlo na vsecky kolecka ,byl sem razem bez prednich tlumicu-vystrelily, i bez per-praskly, takze vydrzely cestu Koprivnice-Stupava a finito :D . Je to na WWW.saigon4x4.sk , video Saigon 2004 urcite to nebyla unava materialu ale stis zatmeni mozku. Kolega si namontoval IRON MAN na samika, profik lesnik, prejel perkrat rychleji prez nejake drevo na ceste a asi po mesici se mu zadni pero najezilo stejne jako ne tehhle fotkach


Ned, 13.01.2008, 9:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 20.09.2007, 21:12
Príspevky: 550
Bydlisko: ZBYNOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
UVIDIM AKO SA BUDE SPRAVAT NA STARYCH PERACH,DAL SOM ICH NAKUT ABY SOM SA MAL NA COM VOZIT POKIAL BUDU RIESIT REKLAMACIU.

_________________
SAMURAI,MT FEDIMA SIROCCO 31",ARB+4.3T NAVIJAK,RED.PREV5.14:1 ABY SA TO DALO DO SPRAVNEHO OFFROAD POHYBU.
http://www.offroadklubzbynov.estranky.sk/ ĽUBO GAŽÚR AUTO-MOTO-OFF ROAD,s.r.o. tel.0905950274
http://www.odevy-apis.sk/


Str, 16.01.2008, 12:59
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 23:27
Príspevky: 160
Bydlisko: Ke-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som v lete vymenil listy (seriove - made in CR) a dodnes su v povodnom stave :P Obrázok

_________________
www.bazinacioffroad.szm.sk
Land Rover Discovery 300 TDi, STT, T3, CB, C.B.ONE 12000, Terrafirma +2'', Polibusch, Safari snorchel, Fiskars,Webasto,


Str, 16.01.2008, 18:50
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 20.09.2007, 21:12
Príspevky: 550
Bydlisko: ZBYNOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takto to vyzeralo ked som to doviezol z handlovej

Obrázok

a takto po dvoch mesiacoch

Obrázok

_________________
SAMURAI,MT FEDIMA SIROCCO 31",ARB+4.3T NAVIJAK,RED.PREV5.14:1 ABY SA TO DALO DO SPRAVNEHO OFFROAD POHYBU.
http://www.offroadklubzbynov.estranky.sk/ ĽUBO GAŽÚR AUTO-MOTO-OFF ROAD,s.r.o. tel.0905950274
http://www.odevy-apis.sk/


Štv, 17.01.2008, 22:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: