Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 26.06.2024, 2:16
Dnes je streda 26. júna 2024, meniny má Adriána a zajtra Ladislav, Ladislava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Wrangler Rubicon 
Autor Správa
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 01.02.2008, 16:15
Príspevky: 3
Bydlisko: Nitra, TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano pani, beriem 2.8 L CRD, Unlimited, staci Sport, myslim ze redukcia 2,72:1 je dostacujuca ale neviem preco nerobia moju oblubenu karosarsku verziu Slant Back, videl som ju zatial len ako plachtovu, a aj to asi bola len podomacky vyrobena :)

Slant Back rulezz :twisted:

_________________
URO Vamtac S3 4PC

Jeep J8


Pia, 01.02.2008, 16:47
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
nieje to operativny leasing ??

po 60 mesiacoch auto nieje tvoje :)


ked budes posluchat, mozes si ho odkupit za zostatkovu hodnotu :-D

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 04.02.2008, 8:24
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kamarat mal to auto pozicane od Jeepa z Brna, dlhy dieslovy Rubicon a celkom si to pochvaloval(teraz ma DiscoI a Def). Co som ale pocul, tak henten 4valec(taliansky ak sa nemylim) by v kratkom case vymenit za 6ku a Americania chcu aj V8. Takze si nie som 100% isty, ci sa to teraz oplati kupovat.


Pon, 04.02.2008, 8:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokial sa nemylim a mam spraavne informacie, tak znacka chrysler/jeep/dodge uz davno nepouziva talianske motory...vsetko su to mercedesacke motory... a co sa tyka toho wranglera, mal som tu cest sa s tym povozit po "miernom" terene a po cestach....samozejme mali sme tu verziu, kde su vsetky uzavierky diffov a odpojitelny stabilizator...a v tom "miernom" terene to bola fakt parada...najma ked to ma taku redukciu, ze to nepotrebuje ziadny brzdovy asistent na schadzanie z kopca...ked sme isli pomaly kolmo dolu a sofer si vylozil nohy hore, ze "aha, ja nebrzdim", tak som sa skoro pokakal...ale uplne bezproblemovo sme isli pomalsie ako krokom dole...a na ceste (isiel som s tym z KE do PP) to bola pohocika uplna...nie je to ziadny sip (ved by ani nemal byt), ale myslim, ze by mi to bohate stacilo...len ta hlucnost od pneumatik tam je na tom biedne...


Pon, 04.02.2008, 10:24
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Som to pozeral a motor do Wranglera vyraba firma VM Motori a ta je z mesta Cento, ktore je v severnom Taliansku. Mercedes 4 valec 2.8 nema. Ma 2.2ku 4 valec, 3.0 6 valec a mal 2.7 5valec. Prave ten 5 valec sa daval do Jeepov, ale ten sa uz nevyraba(myslim, ze kvoli emisiam).

Este sa mi podarilo toto najst: http://www.jeep.com/crd/

Takze do GC uz 6valec davaju, mal by to byt rovnaky motor, ako v G280/320CDI.


Pon, 04.02.2008, 13:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Spoofer píše:
pokial sa nemylim a mam spraavne informacie, tak znacka chrysler/jeep/dodge uz davno nepouziva talianske motory...

Neviem, čo je to dávno, ale na jarnom BA autosalóne používali špageti dízle úplne veselo.


Pon, 04.02.2008, 14:12
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Spoofer píše:
pokial sa nemylim a mam spraavne informacie, tak znacka chrysler/jeep/dodge uz davno nepouziva talianske motory...

Neviem, čo je to dávno, ale na jarnom BA autosalóne používali špageti dízle úplne veselo.


Moje presvedcenie bolo ze stara 2,5TD neni VM, ale dnes som to okukol na GABOVOM jeepe a je tam tiez VM , nasledna 3,1 je dobre znama aj v ALFA romeo - kazda halava solo.... takze co sa diesela tyce v JEEPke ma VM tradiciu (bohuzial nie moc pochvalnu) , ten kto skusil 4L benzin, vie aky motor patry do jeepky :-D (ze to no) a o spotrebe to urcite nieje, ten diesel od VMka zere tiez aj travu kolo cesty

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 04.02.2008, 14:26
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeep patri do koncernu Daimler - Chrysler.
Detroit Diesel patri do koncernu Daimler - Chrysler.
VM Motori patri pod Detroit Diesel.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 04.02.2008, 14:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Neviem, čo je to dávno, ale na jarnom BA autosalóne používali špageti dízle úplne veselo.


hej, bol som tam. u jeepu mi ani zriadenci nevedeli povedať kto vyrába 2,8 diesla vo wrangleri ale ked som otvoril kapotu bolo tam VM.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 04.02.2008, 16:37
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechcem sa hrat na mudrca, ale Daimler Chrysler uz asi pol roka neexistuje. Ale inak suhlasim.


Pon, 04.02.2008, 19:14
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Luky píše:
Nechcem sa hrat na mudrca, ale Daimler Chrysler uz asi pol roka neexistuje. Ale inak suhlasim.


no, de iure máš pravdu, páč 3. augusta 2007 predal 80,1 % akcií Chryslera spoločnosti Cerberus Holding.

Vznikla nová firma Chrysler LLC.

Daimler-Chrysler sa premenoval na Daimler AG a ponechal si 19,9% akcií Chryslera

Fajer píše:
Moje presvedcenie bolo ze stara 2,5TD neni VM, ale dnes som to okukol na GABOVOM jeepe a je tam tiez VM , nasledna 3,1 je dobre znama aj v ALFA romeo - kazda halava solo.... takze co sa diesela tyce v JEEPke ma VM tradiciu (bohuzial nie moc pochvalnu) , ten kto skusil 4L benzin, vie aky motor patry do jeepky (ze to no) a o spotrebe to urcite nieje, ten diesel od VMka zere tiez aj travu kolo cesty


Mno, zasa jeden "zasvätený" názor :shock:
História dieselových motorov v Jeepe začala 2,1TD od Renaultu.
A pokračovala VM motori - 2,5TD a 3,1 TD.
Neskôr 2,5CRD, 2,8 CRD. takisto VM Motori.
jedine 2,7CRD 5 valec bol MB - ale také isté MB ako všetko. Hlava sa vyrábla u VM, vsterkovače Delphi...
a VM motori je DETROIT DIESEL

inak do Alfy sa dávala skôr 2,5 a nie 3,1. A to že je každá hlava sólo - to vychádza z konštrukcie a pôvodného určenia toho motora. (aj Tatra 613 má "delené" hlavy a nevadí jej to).
Tradícia, alebo skôr nelichotivá reputácia VM diesla v Jeepe je spôsobená inou vecou, alebo skôr vecami:

1. absolútna tuposť a ignorantstvo inžinierov pri zástavbe toho motora do
konkrétneho auta a z toho vyplývajúce problémy s termickou reguláciou
a akumuláciou tepla PO veľkej záťaži. - čo je pomerne jednoducho riešiteľná vec

2. debilita obsluhy, na ktorú je citlivý ľubovoľný turbovaný diesel - tu sa nad riešením musí zamyslieť každý sám


a o tej spotrebe sa dá tiež polemizovať - neviem kde si zobral že "VM žerie aj trávu okolo cesty"

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 04.02.2008, 19:33
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
neviem kde si zobral že "VM žerie aj trávu okolo cesty"


jj, nežerie, všimol by som si to. :!:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Naposledy upravil diesel dňa Pon, 04.02.2008, 19:40, celkovo upravené 1



Pon, 04.02.2008, 19:37
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
palo-cherokee píše:
neviem kde si zobral že "VM žerie aj trávu okolo cesty"


jj, nežerie, všimol by som si to. :!:


a ja si to všímam veľmi pozorne! (zvlášť odvtedy, čo mi Diesel chodí na naftu :D )

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 04.02.2008, 19:40
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Luky píše:
Nechcem sa hrat na mudrca, ale Daimler Chrysler uz asi pol roka neexistuje. Ale inak suhlasim.


To je v podstate jedno (inak nevedel som), chcel som len poukazat na to ze vsetci su so vsetkymi v nejakom konzorciu, kartely ....a je zbytocne hladat kde a kto to robi. Dolezite je ako to funguje.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 04.02.2008, 21:19
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
taaak aspon to vystihuje, ake informacie sa podavaju u predajcov...takze sa ospravedlnujem, mylil som sa...

a co sa tyka tej spotreby, tak to vobec nie je az take zle...co som isiel do PP na automate, tak palubak ukazoval 8 litrikov...a nebola to zrovna najpredpisovejsia jazda...ale ta spotreba vobec nie je zla...a ten isty motor mam vo voyageri, akurat ze s debilnejsou prevodovkou (automat ale 4-kvalt) a vobec to s tou spotrebou nie je az take zle...na 2-tonovu kravu s automatom jazdit po meste do 10 litrov podla mna vobec nie je zle...a ten wrangler papa tak isto...samozrejme mimo teren...


Pon, 04.02.2008, 22:54
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: