Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 26.06.2024, 3:39
Dnes je streda 26. júna 2024, meniny má Adriána a zajtra Ladislav, Ladislava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Webasto ZJ 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.06.2008, 17:45
Príspevky: 39
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
pskorik píše:
diesel a uz si nejako vykoumal to dialkove spustenie webasta ?
tiez mame na mazde 6 webasto s ovladacim panelom v aute..


nevykoumal, potupne som kupil origo dialkové... :?


i tak se da :)
ak na nieco fungujuce pridem, dam vediet..
stretol si sa s nejakymi neprekonatelnymi problemami, alebo skratka nebol cas koumat ?

_________________
Krátke Mitsubishi Pajero '99, 2,8 TD, GLS.


Uto, 07.10.2008, 17:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
času bolo pomenej a zároveň sa vyskytla ponuka ber, nebo neber...nejaká likvidita vtedy bola...tak som volil rýchle hotové riešenie.

iné možnosti sú..trebárs čo palo spomína je elegantné. ja som špekuloval na nejakom samostatnom dialkovo ovládanom spínači zopnuté/rozopnuté. Vo zväzku je totiž nachystaný jeden nezapojený čierny káblik, ktorý webasto natvrdo zapne alebo vypne.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 07.10.2008, 18:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeepinka píše:
Alarm magicar 9000b ma funkciu dialkoveho startu.


Damy a pani,vratim sa k tejto starej teme tak okrajovo .....mam niečo v plane ohladom dialkoveho štartu,no mate niekto s tym prakticke skusenosti resp, aj konkretne s tymto typom Magicar 9000? či už pozitivne alebo negativne. Dakujem pekne. :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 24.11.2008, 23:03
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7930
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Jeepinka píše:
Alarm magicar 9000b ma funkciu dialkoveho startu.


Damy a pani,vratim sa k tejto starej teme tak okrajovo .....mam niečo v plane ohladom dialkoveho štartu,no mate niekto s tym prakticke skusenosti resp, aj konkretne s tymto typom Magicar 9000? či už pozitivne alebo negativne. Dakujem pekne. :wink:


Cauko, s tym dialkovym startom som ti to uz na cafe pisal ze kolega Ondrej 4 mal take na renaulte a startovalo mu to na dialkovo v pohode, a kymm prisiel do auta tak mal v nom topinkove teplo,,a ak sa nemylym tak dalo sa to aj naprogramovat casovo s tym startovanim, ,dnes mu zavolam, a poopytujem sa okolo teho ze co a ako, bo ked tu byval pri vedlajsom vchode tak viem ze hocikedy mu auto nastartovalo rano bez toho ze by on v nom sedel,,potom vecer sa ozvem,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 25.11.2008, 8:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1049
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nezávislé kúrenie:

Webasto : http://www.webasto.sk/home/sk/homepage.html

Ebersprecher: http://www.vykur.sk/index2.html

......................................................................................................

Moje skúsenosti:
Mal som v superbe namontované nezávislé kúrenie ( teplovodný ) ktorý sa dal ovládať manuálne vypínačom v kabíne alebo aj diaľkovo ktoré sa dalo aj naprogramovať.
Skúsenosti v zime:
neboli žiadne studené štarty, interiér vozidla rozmrazený, týka sa to aj skiel.
Väčšia vrstva snehu alebo ľadu sa ľahko odstránil (niekedy nebolo treba ani to) ;-) . Spotreba nafty sa pohybovala okolo 0,2l na jednu hodinu.

Skúsenosti v lete:
V lete ako jeden z mála som si nerobil starosti či parkujem na slnku lebo sa dalo použiť na VETRANIE. Pred jazdou cca 10-15 minút som aktivoval vetranie a vozidlo bolo vyvetrané a po nastúpení sa o všetko potom postarala klimatizácia.

.......................................................................................................
T.č. mám starší Ford Galaxy r.v.96 ktoré je už fabricky vybavené doplnkovým nezávislým kúrením nakoľko motor nestíha zohriať veľký interiér. Je to automaticky nastavené, zapína samostatne pri 5-7 stupňov a napomáha k rýchlejšiemu ohriatiu.
.......................................................................................................

Hovorí sa, že ten kto už mal nezávislé kúrenie svoje ďalšie vozidlo tiež vybavil s týmto doplnkom. :P Zo svojej skúsenosti môžem len potvrdiť že je to pravda :-) ( aspoň u mňa ).

Jediné čo treba sledovať je funkčnosť AKB a dobré nabíjanie na to netreba zabudnúť !!! Alebo dodatočná montáž ďalšieho AKB.



Myslím si že také staršie by sa dalo aj použiť z volakého "vraku" Ford Galaxy a pozrieť si ako by sa dalo použiť aj v iných vozidlách. Ako návod by som mohol hodiť sem link z jedného fóra.

http://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=19&t=383 kde si treba preklikať a sú tam možnosti použitia aj na manuálne/diaľkové ovládanie.

Doplnok: Vo Forde ho nemám v motorovom priestore ale na ľavej strane pod podlahou z vonka.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 25.11.2008, 10:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Jeepinka píše:
Alarm magicar 9000b ma funkciu dialkoveho startu.


Damy a pani,vratim sa k tejto starej teme tak okrajovo .....mam niečo v plane ohladom dialkoveho štartu,no mate niekto s tym prakticke skusenosti resp, aj konkretne s tymto typom Magicar 9000? či už pozitivne alebo negativne. Dakujem pekne. :wink:


Opitaj sa ako dlho to bude drzat zapnute, ja tam mam Stel mate, a po 15min mi to vypina, tak som tam musel dat casove rele. Tym padom ho uz ale neviem sam vypnut a neupozornuje ma ze je zapnute. Keby niekto vedel ten alarm prekopat a zrusit to casove obmedzenie tak by to fungovalo perfektne, a bol by som rad.


Str, 26.11.2008, 18:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No aj k tomu sa musím konečne dokopať po namontovaní navijaka a nárazníka - ja som už mal webasto už nahodené,ale elektrikár sa na mňa pekne vysral,tak musím nájsť druhého - ja to chcem ovládať dialkovým ovládaním od alarmu - mám KOPEL aj s dialkovým štartom,tak potom sa ozvem ako to dopadne.


Str, 26.11.2008, 22:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron