Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 26.06.2024, 2:37
Dnes je streda 26. júna 2024, meniny má Adriána a zajtra Ladislav, Ladislava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 132 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší
 ZJ zadna naprava 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Andrej píše:
No kolo treba dať dole aby si vedel vysunúť poloos z ložiska


A pojde to C potom pekne von, alebo je to nasposob "segerky" ?


Fu toto neviem skus Diesela ten to už absolvoval. Ale mam dojem že ano, ináč by ten c klip nemal ako držať na poloosi

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 15.06.2007, 14:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Když chceš vyndat "céčko" tak po vyndání středovýho kolíku musíš zatlačit poloosu dovniř a pak samo vypadne. Kolo bude muset dolů,zvlášť,máš-li kotouče.Pak i třmeny a kotouč. U bubnů to možná pude s nima ale stejně si myslím,že budou muset dolů aby se neopřely o štíty.

S tím oříškem nevím,co máte za problém.1/4" dvanáctihran na to přesně pasuje,pokud to někdo nedojebal před tím. 1/4" = 6.35mm,tak je divný,že ořech se protáčel ale 6,5mm ořech si musel narážet.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 15.06.2007, 15:03
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten 1,4" 12 - hran pochadza tiez z činskej goly - asi dojebali oznacenie. Ta skrutka bola ako nova hlava nestrhana.

Myslis zatlacit poloosu dovnutra, smer od kolesa k diferencialu ? Ono ich tam asi este drzis to vybranie v ozubenych kolesach na tisichrane poloosi.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 15.06.2007, 15:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak jak píše harley. len vyrať osku satelitov...dole brzdiče a disky a poloos pôjde zatlačiť dnu presne o potrebnú vzdialenosť aby sa dal c klip vytlačiť.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 15.06.2007, 16:08
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ložisko a gufero su vymenene. Gufero uz niekto vymienal bolo uplne ine nejake Made in Slovakia, bolo cele gumene.(tym nemyslim, ze nase su zle, len niekto setril na nespravnom mieste) Tieklo zo spodu medzi napravnicou a guferom bolo vymacknute. Lozisko uz malo tiez za sebou tych 140 000 km. Ale ta svina lozisko nechcelo ist ani za boha von. Znicil som 2 vytahovaky. Az vytahovak zo zavitom M14 a pripravok na vytiahnutie zvarany z 8 a 5 mm profilov to dokazal. (vyrabal som ho 4 hodiny :roll: ) Zalozit nove nebol problem.

Akurat som maturoval nad spatnym vlozenim satelitov. (jedno zadne koleso som mal pevne na asfalte) Ale nakoniec som si pootocil polosi, zub proti medzere a napokon zapadli.

Dnes mi zostava vyriesit zatku nalievaceho otvoru. Rozmyslam ze tam zvnutra navarim tenku maticu skrutka z tesnenim bude sluzit ako uzaver. Len neviem ci sa tam ta matica vojde.

Dat veko difu do striebornej farby ? Alebo to bude velmi klat oci.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 19.06.2007, 14:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Dat veko difu do striebornej farby ? Alebo to bude velmi klat oci.


Tak gratulácia Dado.

Ja mam veko červené :wink: predné aj zadné

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 19.06.2007, 15:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na to farbenie podvozku mám taký názor...keď už ísť do farby(iná ako čierna) tak to musí byť vykonané perfektne(pieskovanie...komaxit a pod.)...inak jedine čierna polomat. Ale proti gustu žiaden dišputát. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 19.06.2007, 17:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Já se na lakování podvozku vyžívám :D . Taky upřednostňuju opískovat díl a pak do komaxitu ale někdy to nejde a nebo jen pro zatím to dělám jen barvou,většinou Hamerite.Má podobnej plastovej vzhled komaxitu.

Víka difu mám stříbrný ale až na ně dojde řada,dám je zase nachromovat a pod bezbarvej komaxit,jako jsem to měl na Cherokee, a nerezový šrouby.Zatím jsou jen v barvě,abych je nemusel dávat zpět ohyzdný,při výměně oleje.

Obrázok

Obrázok

Matnej/polomatnej komaxit je hezkej novej ale zadržuje špínu a časem už není takovej sametovej a černej ale šedne.To je vlastnost všech matnejch barev.Škoda,taky se mi líbí ale na autě se udržet hezkej nedá.Proto dávám jen lesk.Kterej se dá lehce oplachnout.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 20.06.2007, 9:10
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Budu strieborne, paci sa mi to. Akurat mam problem z nalakovanim zvysnych casti na naprave. Uz ich lakujem kazdy rok, najprv to bola obycajna leskla syntetika, potom to bola syntetika+asfaltovo - kaučuková zmes (vynikajucu odolava hrdzi, dlchsie trochu schne, ale je to nakoniec velmi tvrde a pevne) Posledna kombinacia je po naneseni krasna leskla a diel vyzera fakt ako novy. Dokonca ma vodoodpudivy povrch. Tvoria sa gulicky a nevznikaju take skarede mapy po kvapkach. Bohuzial po pouziti hocijakeho cistiaceho prostriedku to behom 8 - 10 mesiacov strati lesk. :roll:

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 20.06.2007, 9:41
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Já sem už pěkně "vyškolenej" :roll: s různejch "zázračnejch" mycích prostředků. Hlavně na motorce jsem se několikrát spálil a nebo jsem viděl u jinejch,co takový mytivo dokáže. Komaxit a nebo přírodní leštěnej hliník je na to háklivej.
Já už jen a zásadně(!) meju jen JARem a je-li mastnota,tak zase jen a zásadně ARVA,neekologická(eco-nemeje). Nenarušuje to ani lak a dokonale to meje a ikdyž to po blbým zpláchnutí někde zůstane,tak neudělá fleky.

S autem je občas potíž,že v některých myčkách maj různý saponáty a nebo vosky a ty na komaxitu můžou nechat fleky,který jdou velice blbě rozleštit.
Kdysi jsem na Cherokee měl rámy a nášlapy.Dal jsem je do matnýho komaxitu a po zimě jsem je nechával přelakovávat lesklým. Vadilo mi,jak jsou flekatý,jak po uschlým mlíku a taky už nebyly ty krásně sametově černý.S lesklým už problém nebyl.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 20.06.2007, 9:50
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Já sem už pěkně "vyškolenej" :roll: s různejch "zázračnejch" mycích prostředků. Hlavně na motorce jsem se několikrát spálil a nebo jsem viděl u jinejch,co takový mytivo dokáže. Komaxit a nebo přírodní leštěnej hliník je na to háklivej.
Já už jen a zásadně(!) meju jen JARem a je-li mastnota,tak zase jen a zásadně ARVA,neekologická(eco-nemeje). Nenarušuje to ani lak a dokonale to meje a ikdyž to po blbým zpláchnutí někde zůstane,tak neudělá fleky.

S autem je občas potíž,že v některých myčkách maj různý saponáty a nebo vosky a ty na komaxitu můžou nechat fleky,který jdou velice blbě rozleštit.
Kdysi jsem na Cherokee měl rámy a nášlapy.Dal jsem je do matnýho komaxitu a po zimě jsem je nechával přelakovávat lesklým. Vadilo mi,jak jsou flekatý,jak po uschlým mlíku a taky už nebyly ty krásně sametově černý.S lesklým už problém nebyl.


No pekne kto by to povedal že jar bude to naj :wink:

Inač ja vyskušal na štartery ked ho potreboval od bordelizovať ked štrajkoval tak ARABE, čistič motorov.
Ešte ma čaká spraviť aj druhý čo mám náhradný, ten už skusime nejako aj povrchovo upraviť, zrejme to bude osvedčená klasika z modelov farby PPG

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 20.06.2007, 10:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako Harley pise. ARWA je to naj. motor to vylesti jak nic :wink: a co je hlavne aj ten najsamzaschnuty sajrajt ide krasne dole :!:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Str, 20.06.2007, 11:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mám zase dobrú skúsenosť s Technosolou-je to spray a super tro odmastňuje a nepoškodzuje lak ani farbu-akurát je drahý :? Inak otázka na Dada-máš v náprave aj samosvor??? Mne sa totiž rozsypal a dnes aom si bol u Palo-Cheero pre lamely,semeringy a C-klipy.Mám trochu strach s tej práce,ale súrne to potrebujem urobiť :( Ak má niekto nejaké vychytávky,tak by som prosil o radu-nechcem zakladať novú tému.Palo mi dal nejaké rady,ale predsa...Dík.


Str, 20.06.2007, 22:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Inak otázka na Dada-máš v náprave aj samosvor??? Mne sa totiž rozsypal a dnes aom si bol u Palo-Cheero pre lamely,semeringy a C-klipy.Mám trochu strach s tej práce,ale súrne to potrebujem urobiť :( Ak má niekto nejaké vychytávky,tak by som prosil o radu-nechcem zakladať novú tému.Palo mi dal nejaké rady,ale predsa...Dík.


Ak nemáš v čudu ložiská tak sa neni čoho báť. Riešil som to v téme "Načatý samoser...." Nieje tam žiaden zádrhel ak niečo konkrétne chceš vedieť pýtaj sa. Hlavne si kúp 1/4" dvanásťhranné očko.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 20.06.2007, 23:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
...-máš v náprave aj samosvor??? Mne sa totiž rozsypal...


Len zo zvedavosti, ako zistím že sa mi rozsypal samosvor?

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Štv, 21.06.2007, 9:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 132 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: